Linkėjimus iš Serbijos savaitgalį siuntė Tomas Srivkinas (iš kairės), Karolis Bružas, treneris Vytautas Vaičikonis ir Lukas Šakalys.

Belgrade – L. Šakalio septinta pozicija ir dvivietės baidarės debiutas

Serbijos sostinėje Belgrade Europos jaunimo (iki 23 metų) ir jaunių (iki 19 metų) baidarių ir kanojų irklavimo čempionate savaitgalį startavo ir trys panevėžiečiai, R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtiniai.

Aukščiausią poziciją užėmė Lukas Šakalys, kuris vienviečių baidarių 200 m rungties finale iškovojo 7-tą vietą (39,380 sek.). Panevėžietis 500 m nuotolyje plaukė B finale ir finišavo pirmas, o bendroje įskaitoje liko 9-oje vietoje.

Jaunių čempionate debiutavo R. Sargūno auklėtiniai Karolis Bružas ir Tomas Srivkinas, kurie dviviečių baidarių 500 m nuotolyje B finale užėmė 6 vietą, o galutinėje įskaitoje liko 15-ti.

Jaunimo vienviečių kanojų 200 m distancijos finale sekmadienį iš Šiaulių kilęs Henrikas Žustautas finišavo pirmas ir iškovojo aukso medalį.

22-ejų metų sportininkas nuotolį įveikė per 39,348 sek. ir daugiau nei sekunde aplenkė antrąją vietą užėmusį baltarusį Glebą Saladuchą (40,368 sek.). Bronzos medalį iškovojo rusas Danila Karpovas (40,380 sek.).

Jaunimo dviviečių baidarių B finale (10-18 vietos) Rokas Puzonas ir Lukas Adomavičius (35,200 sek.) buvo treti, o galutinėje įskaitoje – 12-i. Merginų vienviečių kanojų finale Rūta Dagytė (52,712 sek.) finišavo šešta.

Jaunių vaikinų vienviečių kanojų 200 m distancijos finale Lietuvos atstovas Ilja Davidovskis (44,114 sek.) užėmė penktąją vietą. Jaunių merginų vienviečių baidarių B finale Ieva Vaitiekūnaitė (45,460 sek.) finišavo ketvirta, o galutinėje įskaitoje užėmė 13-ąją vietą.