Panevėžio savivaldybės Tarybos salėje – įspėjanti tyla prieš laukiančią audrą. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Belaukiant rinkimų braižomi daugumos kontūrai

Belaukiant rinkimų braižomi daugumos kontūrai

 

Panevėžio politinis katilas kunkuliuoja. Dar nė nesulaukusios antrojo mero rinkimų turo rezultatų, partijos jau susirinko tartis dėl galimos būsimos valdančiosios daugumos. Neatmetama, kad panevėžiečių pasirinkimas, ką nori matyti meru, politinėms jėgoms gali netapti kelrodžiu kuriant koaliciją.

Nors kas užsidės mero regalijas, paaiškės tik po savaitės, jau dabar ryškėja net keli galimos valdančiosios daugumos variantai.

Prieš porą dienų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų būstinėje į Panevėžio tarybą išrinktų partijų atstovai rinkosi tartis dėl tolesnės politinės dėlionės.

Susitikimo iniciatorių liberalų atstovas naujos kadencijos miesto Taryboje Valdemaras Jakštas teigia, esą tai buvęs partijų nuomonių apie politinę situaciją po rinkimų pasidalijimas.

Liberalas neslepia, kad jei panevėžiečiai meru norėtų matyti antros kadencijos siekiantį ir pirmajame ture daugiausia balsų pelniusį Rytį Račkauską, kai kurios partijos gali parodyti iniciatyvą rinkti daugumą be mero, motyvuodamos jam teisėsaugos pareikštais įtarimais.

Visgi jis pats tvirtina neįsivaizduojantis tokios situacijos.

„Koaliciją turi formuoti meras. Jį išrenka žmonės ir būtų nepadoru kitiems apeiti jų sprendimą. Įstatymas nedraudžia susiburti daugumai, kuri būtų priešiška merui, bet ar tai bus teisinga rinkėjų atžvilgiu?“ – teigė V. Jakštas.

Jo nuomone, ne politikai, o teisėsauga turėtų įvertinti mero tinkamumą vadovauti miestui po rinkimų.

„Politikai neturi dirbti teisėjų darbo ir negali būti aukščiau už teismą“, – teigė dvi vietas miesto Taryboje užsitikrinusių liberalų atstovas.

Oficialiai nerems nė vieno

Liberalų sąjūdis nė vienam kandidatui į Panevėžio merus – nei R. Račkauskui, nei jo oponentui Seimo nariui Povilui Urbšiui – oficialiai neišreikš paramos antrajame rinkimų ture.

„Kalbėjomės su abiem kandidatais ir tikrai nėra taip, kad vieną palaikome, o kitą smerkiame. Mes laukiame, ką pasakys rinkėjai“, – sako V. Jakštas.

Nors, anot jo, galutinį sprendimą, į kurią barikadų pusę miesto Taryboje stoti liberalams, tars skyriaus taryba, kol kas linkstama į tai, kad bus dirbama su bet kurio būsimojo mero dauguma.

„Ką rinkėjai išrinks miesto vadu, su tais ir dirbsime. Eisime į tą daugumą, kurią formuos išrinktasis meras“, – patvirtino V. Jakštas.

Mato tris galimybes

Kol nesibaigė antras rinkimų turas, neutralią poziciją stengiasi išlaikyti ir socialdemokratai. Nors jų atstovas, į miesto Tarybą išrinktas Ramūnas Vyžintas viešai yra pareiškęs, jog jei R. Račkauskas būtų išrinktas meru ir susidarytų Tarybos dauguma, norinti jį nušalinti, palaikytų tokį pasiūlymą, socialdemokratų Panevėžio skyriaus pirmininkas Andrius Busila nėra toks tiesmukas.

Visgi jis irgi prasitaria, kad kairiesiems svarbiausia – dirbti valdančiojoje daugumoje.

„Tikimės, kad kažkas mus kviesis į koaliciją. Manome, kad tai bus ne viena politinė jėga ir formuosis bent dvi, o gal net ir trys. Mes tada svarstysime, kuri kryptis mums bus priimtiniausia, ir ta kryptimi judėsime“, – teigė A. Busila.

Šią, besibaigiančią, kadenciją socialdemokratai pradėjo irgi prisijungę prie mero R. Račkausko suformuotos valdančiosios daugumos. Tačiau joje padirbėję ilgiau nei metus, garsiai trenkė durimis pasitraukdami į opoziciją. A. Busila yra pripažinęs, jog tai buvo klaida. Veikiausiai toks žingsnis gerokai prisidėjo prie to, kad šioje kadencijoje keturis Tarybos nario mandatus turintys socialdemokratai išbarstė panevėžiečių pasitikėjimą ir rinkimuose gavo tik du.

Paliaubos su seimūno komanda

Kad po mero rinkimų formuoti daugumą gali imtis ne tik laimėtojas, patvirtino penkias vietas Taryboje pelniusios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė, mero vietos siekusi, bet trečioji likusi ir iš tolesnės kovos rinkėjų eliminuota Indiana Grigienė.

Anot jos, dešiniųjų pozicija aiški – jei meru bus išrinktas įtarimų kupros slegiamas R. Račkauskas, neremti jo formuojamos valdančiosios daugumos.

Tačiau konservatoriai nesikrato bičiulystės su kitu kandidatu į Panevėžio merus P. Urbšiu, nors iki rinkimų panevėžiečiai matė, kaip abi šios pusės aršiai viena į kitą laidė kritikos strėles.

I. Grigienė patvirtino, jog dešinieji su P. Urbšiu aptarė galimo darbo drauge perspektyvą.

„Buvome susitikę su Urbšiu. Jis pats parodė tokią iniciatyvą. Šnekėjome apie galimą daugumą. Mums šita situacija irgi nėra lengva. Visi žino, kiek buvo P. Urbšio pasakyta apie partijas. Bet jei jis bus išrinktas meru, neatmetame galimybės dirbti kartu. Politika ir yra kompromisų menas. Mes už kalbėjimą su visais ir už tai, kad į miestą grįžtų demokratija. Nebūsime atstatę ragų“, – teigė konservatorė.

Formuotų daugumą be mero

R. Račkausko pergalės atveju dešinieji patys bandytų formuoti daugumą. Tokiu atveju panevėžiečių išrinktas meras liktų partijų užnugaryje. Konservatoriai tokį savo planą argumentuoja tuo, jog nors R. Račkauskas pirmajame rinkimų ture pelnė kone dvigubai daugiau balsų nei antras likęs P. Urbšys ir kone trečdalį balsų, tekusių visiems 11-ai kandidatų, siekusių mero kėdės, vis dėlto dar du trečdaliai balsavo ne už jį.

„Mes atstovaujame rinkėjams su kitokia pozicija ir turime galimybę formuoti daugumą be R. Račkausko. Gali būti junginys iš partijų ir kito komiteto“, – teigė I. Grigienė.

Vis dėlto konservatorė sutinka neturinti garantijų, kad šis ėjimas pasiteisintų. Anot jos, R. Račkauskui laimėjus mero postą, jam irgi didelės galimybės surinkti savo daugumą. Tam turėti reikia mažiausiai 14-os Tarybos narių palaikymą iš joje esančių 27. R. Račkausko pergalės atveju vien jo sąrašas užsitikrintų 9-is mandatus.

I. Grigienės teigimu, žinant tris mandatus turinčių valstiečių poziciją antrajame ture paremti R. Račkauską, jam neturėtų būti sudėtinga rasti dar du Tarybos narius, sutiksiančius jungtis į koaliciją.

Panevėžio valstiečių lyderis, į miesto Tarybą išrinktas Deividas Labanavičius patvirtino jau ne kartą išsakytą palaikymą dabartiniam Panevėžio merui. Pats D. Labanavičius teigė į partijų susitikimą konservatorių būstinėje net nebuvęs pakviestas.

Komentarai

 • brangioji tu pralaimejai kodel tu bandai kurt kazkokius planus del daugumos, nieks pas tave neis. Kreipiuos i rasa nes visi zinom, kad indiana yra jos statytine.

  • Atsakyti
  • Šakės! 2015 metais balsavau už valstiečių Matelį, o gavau konservatorių Matelį, balsavau už valstiečių Urbšį, o gavau mišrų Urbšį. 2019 metais balsavau už komitetinį Urbšį, o gausiu Urbšį dvipartiniame konservatorių ir Leliuko glėbyje ?

   • Atsakyti
   • Ir kodėl kodėl kodėl gi Povilas taip nebenori atstovauti panevėžiečiams Seime ? Kol turėjo žemės, tai ir Seimas tiko, o kai žemę pardavęs praturtėjo, tai ir seimas nebetinka jam?

    • Balsuosiu tik už Urpšį teisingas žmogus, o kas rinko Rackauską tai išrinko ir turi nušalintas del nesąžiningumo o jis toliau lenda būti meru šlykštu.

  • Seimo daugumos architektu pabuvai, dabar Panevėžy architektauji.
   Ir kodėl vėl chaoso pasiutpolkė? Destabilizacija ir griovimas nuo pirmų žingsnių.
   Kas toliau?

 • Po to, ką turėjo ir turi pergyvent Vitalijus ir daugybė kitų, sėdint prie stalo su šituo?! Tikiuosi kažką ne taip supratau

  • Atsakyti
 • Rasa ir Povilas. Krenta kaukės „mums nereikia postų“, atsukama nugara partijos nariams – viskas, kad tik į valdžią

 • ponia grigiene, kavokis po lapais, irgi mat politikė atsirado. juknevičienės statytinė. be jos nė žodžio neišstenėtų

 • Ramiaks, bus nauji Mero rinkimai, palaukime ( kol kas tik 1 epizodas , o jų yra berods 4 🙂 ) . Meras be daugumos yra niekas 🙂

  • Atsakyti
  • Apseisim su mažiau epizodu. LIberalų sąjudis turi palaikyti įtariamą merą kaip tos pačios mosties, socialdemai bus valdančiaisiais kol visiškai išnyks, o tai lengviausia padaryti su Račkausku, valstiečiai turi būti su Račkausku Karbauskio linija. Ramiaks švesti, valdančioji koalicija jau sudaryta.

   • Atsakyti
 • Aš nekombinuosiu ir kitiems neleisiu,toks turi būti meras..Dirbkime ir gyvenkime dorai.Viso pasaulio kultūra ir civilizacija sukurta ir stovi ant 10 dievo įsakymų.Kiek žemėje bažnyčių,tikėjimų visų jų pagrindinis tikslas skatinti žmonių sąmonę gyventi ir dirbti pagal dievo įsakymus,kitaip neduota.Kitaip pražūtis.

 • Apseisim su mažiau epizodu. LIberalų sąjudis turi palaikyti įtariamą merą kaip tos pačios mosties, socialdemai bus valdančiaisiais kol visiškai išnyks, o tai lengviausia padaryti su Račkausku, valstiečiai turi būti su Račkausku Karbauskio linija. Ramiaks švesti, valdančioji koalicija jau sudaryta.

  • Atsakyti
 • Tikiuosi, kad laimės Urbšys ir bus sudaryta miestui palanki koalicija. Visi nori dirbti daugumoje, todėl ir palaikykite Urbšį, tada nereikės ieškoti pasiaiškinimų, kodėl prieš rinkimus kritikavote Račkauską, o po rinkimų sėdat į tą pačią valtį. Nuskandins Mykolas jūsų reputacijas, ir nenusiplausit purvo.

  • Praeituose rinkimuose P.Urbšys pristatė savo griausią komadą ir su ja laimėjo rinkimus. Dabar, kai jo geriausieji jo atsižadėjo, P.Urbšys suriko dublerius ir bando įtikinti panevėžiečius, kad dubleriai geriau žaidžia negu pagrindinė komanda. Juokinga P.Urbšio pozicija, kuris net nesugeba prisiimti politinės atsakomybės už savo suformuotą komandą. Jei ir šitie nepateisins vilčių, tai tikėtina P.Urbšys surinks dar vieną kiemo komandą ir vėl bandys ją „prastumti“. Gal jau užtenka kvailinti panevėžiečius.

   • Taip, Urbšys surinko gerą komandą, kuri pradėjo darbus Panevėžyje. Jo iniciatyva visas „fabrikėlis“ ir užsikūrė, tačiau tie buvę išrinktieji irgi tik žmonės, susigundė ex-mero aferomis ir „vizija“, kad tik jis vienas supranta, ko miestui reikia. Aš manau, kad ant to pačio grėblio Urbšys nebelips, per daug skausmingai nudegė. Juk galėtų darbuotis seime ir jį neabejoju dar vienai kadencijai išrinktų. Tačiau jis tiki, kad miestą galima valdyti skaidriai, kad projektai, kurie laukia įgyvendinimo bus ne pinigų praplovimo mechanizmas, o viešas interesas. Nejau panevėžiečiai to nesupranta? Juk jų pinigai švaistomi į kairę ir dešinę. Juokiasi visa likusi Lietuva, kad daliai panevėžiečių tinka, kai iš jų vagia.

    • Ponia Vida, kas gali paneigti, kad jums nėra nieko pažadėta už tai, kad Jūs gintumėte Poviliuką. Seime su visais susiėdė nebėra kas veikti, tai taikosi į merus, kad supjūdytų visą miestą. O gal galite pasakyti kieno pasiūlymu Račkauską tampo STT. Tikriausiai žinote, atskleiskite paslaptį

     • Ka Urbsys mano apie vitaliuko ir co reikalus su teisesauga? Ai…. čia gi nevarbu

     • To??? Nebekiškit tos senos dezinformacinės kortos, kad Urbšys užsakė tyrimą Račkauskui. Visi jau žino, kad tyrimas pradėtas gerokai anksčiau, negu keliai išsiskyrė

    • Pritariu parašytam komentarui, kad daliai panevėžiečių tinka, kad iš jų pavagiami pinigai, nes nelabai turi informacijos, kas tai yra ? Informacija ateina per spaudą, o spaudos neskaito, nes neprenumeruoja jos, kompiuterių irgi neturi. Pasikalba su kaimynais ir balsuoja pagal kaimynų arba pažįstamų nuomonę, kurie palaiko , kad valdžioje būtų komunistai.Kyla klausimas, iš kur po praeitų rinkimų prie valdžios vairo atsirado komunistai, kurie valdžioje buvo prie sovietų valdymo..? Tai ką tada reiškia Lietuvos piliečiui Lietuvos Nepriklausomybė, jeigu miesto valdyme sodinamas sovietinio režimo atstovas ??? Kodėl pretendentų į valdžią yra slepiamos autobiografijos, įgytų mokslo diplomų mokslo įstaigos….ir t.t.

     • Atsakyti
 • Jakštas jau dėžutę gavo…

  • Ir geležėlę

   • Už merą antrame ture balsuoja apie 20 proc.rinkėjų. Nemeluokit apie žmonių išrinktą merą

    • Atsakyti
    • Ar čia po Jakšto ir socialdemokratų komentarų tik man naftalinu padvelkė ?

  • Jakštas bijo, kad jeigu nepalaikys mero ir žaliųjų, Skvernelis išmes jį iš aplinkosaugos vadų : viskas parišta pinigais…

   • Atsakyti
   • Arba visai kitaip – įsižeidęs kad jo ilgametę pavaduotoją jo vadove Vilniuje padarė ir nori trenkti durimis o tam reikia vicemero posto. Tiek ir yra meilės žmonėms su liberalumu. Apie įtarimus korupcija net nekalbėsiu. Kam daugiau žinot, kaip normalu korupcija valdžioj, jei ne liberalams ?

 • Jaunas liberalas, dar nieko, bet pagyvenęs…….. Neduok dieve……

 • Jei Urbsys nelaimes, tai susirinks zaisliukus ir vel leks i seima? Nebus ir tarybos nariu? Vadinasi, jei as ne vadovas, tai man jusus ir nereikia. Leksiu kur geriaus? O jei ji isrinks i merus, tai jungsis su konservatoriais? Bus kaip su Mateliu: balsavo uz zaliuosius, o pasirodo, kad balsavo uz konservatorius :). Neturejimas savo pozicijos ir lakstymas su bet kuo, kad tik but valdzioj- visis zinome kaip tai vadinasi.

  • Nu blyn, jeigu Urbšys nebus būti eiliniu tarybos nariu, tai ko mane maustė įsirašęs į tarybos sąrašą pirmu numeriu?????????????????????????????????????

  • Pati pasako, pati pakomentuoja, kur buvai kai protą dalino ?

 • Kokios cia daugumos be mero? Sazines ir atsakomybes pries rinkejus turekiti nors kiek reikia. Rinkejas turi nuspresti kas valdys miesta, o ne jus-politikai.
  Kitu atveju, as suprantu kaip kenkima miestui. Geda.

  • Atsakyti
  • Apie kokią sąžinę gali kalbėti Rackauskas. Tris kart nušalintas už sunkius nusikaltimus, pasipūtėlis savimyla, kuriam nerūpi miesto reikalai, tik išlsikyti nors nušalinto vardą. Liguistas kompleksuotas narcizas. Galėjo bent kitą žmogų is savo rato deleguot – kokį Simeną. Ne, jis manosi esąs nepakeičiamas.

   • O ką juos rinko kitokie panevėžiečiai? Tavo apsitapšnojęs nusalintas gavo 9000 balsų, visi kiti 22000.
    Kur daugiau?

    • Bolševikai visada teisūs

 • Tai kam tada eiti balsuoti? Jei išrinktiesiems nerūpi, ką pasako žmonės – patys vis tiek žino geriau, kėdes išsidalina ir parodo riebią špygą. Va todėl už Urbšį jokiu būdu nebalsuosiu ir kitus paagituosiu. Gražiai sakant, elgiasi kaip parsidavėlis – dėl kėdės su bet kuo obuoliaut eina

  • Vicemeras Leliukas, vicemerė Indiana, administracijos direktorė Umbrazienė – nestok, traukiny! Nors mano balso tu nebegirdi. Tiktai nestok, traukiny!

   • Atsakyti
   • NEVARYKITE NESĄŽININGOS ŠMEIŽIKIŠKOS PROPAGANDOS PRIEŠ LAIKĄ. KAI ATEIS LAIKAS- TADA VISKAS IR PAAIŠKĖS.

    • Atsakyti
 • Rinkejas turi nuspresti kas valdys miesta. Kokios cia daugumos be mero? Suprantu tai, kaip kenkima miestui ir nepagarba rinkejui. Geda, kad i rinkeju nuomone ir norus jums nusispjaut. Geda.

  • Atsakyti
 • Ar tik man konservai atrodo kaip pelėsis ant Panevėžio? Jų neišrenka, bet jie vis tiek bando lyst ir pralyst, kad tik valdžią gaut. Pasakė žmonės, kad jūsų vieta ant atsarginių suolo, tai ir sėdėkit. O jie dar vieną atsarginį Urbšį ima už parankės. Bet kiek 0 prie 0 bedėsi, vis tiek 0 išeina 😉

  • Tai yra geriausias komentaras.

   • Kandidatė į merus gauna 15 %, o jos konservatorių sąrašas – 18 %.
    Mažiau yra mažiau.

    • Atsakyti
  • Nebeminekitt daugiau komentaruose Račkausko jis nevertas būti minimų, Panevėžiui gėda už tokį jau buvusi ir nusalintą merą.

  • Tik tau taip atrodo. Laikas pasitikrinti

 • O jau tie musu baznytkaimio politikieriai…Tokie svarbus sau,tokie izymus! 🙂
  Gera,zinoma juoktis,kai taves tai neliecia,bet taip graudu i jus ziureti is salies…Partijos! Koalicijos! Blokai! Liberalai,konservatoriai,desinieji!!!! Ohoho kokios politines jegos 🙂 Juokdariai jus esate eiliniam panevezieciui,mielieji 😉 Miestieciui reikia seimynisko,blaivaus vadovo ir normaliai dirbancios valdybos,o ne kazkokiu savo ambicijas tenkinanciu ir tarpusavyje besipjaunanciu tuziku.Pagalvokike apie tai,i valdzia besibraunantys netikeliai :)))

  • Atsakyti
  • O kas yra šeimyniškas blaivus vadovas ? Ar jis galu būti vedęs,nesusidėjęs, ir nei karto nebuvęs areštinėje ? Ar jau toks netinka ?

   • Atsakyti
  • Didziausias netikėlis – narcizas Rackauskas, įvėlęs Panevėžį į politinį chaosą. O kvailių armija bėga iš paskos. Jis gi negalės būt meru!!! Skaitykit įstatymus. Garbėtroška pamiršo apie tai jus informuoti. Vėl vadovaus vazelinai ir varnos.

   • Kad tie vadukai pamiršo pažiūrėti į savo asmens dokumentus…turėdami tiek amžiaus metų , siekia atsakingo posto ??? O jiems tai gerai, kad rinkėjai neįvertina nei jų amžiaus, nei jų galimybių- bet vis tiek aklai yra stumiami į miesto valdymą ….Jeigu Račkauskas laimėtų- valdyme vėl tie patys sėdėtų …

    • Atsakyti
 • Mano aplinkos žmonės balsuos už Ryti ir jo komanda darbu testinuma, gražėja gatvės plečiamos parkingu zonos palei gatves ir daugebučiu kiemuose.

  • Atsakyti
  • Ten kur nelopytos gatvės visai baigia išbyrėti. Naujai perklotos irgi jau pradeda. Kaip su Statybininkų gatve? Gerai padaryta? Kokie dar darbai?

 • Del koncervatoriu postringavimu apie urbsi ir visu nesamoniu su satkevicium-rimtai? As nesapnuoju???

  • Dar gegužę sakiau kad Urbšys kloja kelią konservatorių sugryžimui mieste.
   Vitalijus+Leliukas+Urpšys= ………. ?

   • Reikejo žinot, kad nušalintas myli tik save ir besilankstančius aplink.
    Gailėkit vargšelio. Suėdė konkurentai. O eda jį jo godumas ir savimyla.

  • Indianai Grigienei linkime didelės sekmės , ištvermės , tvirtos nuomonės ir stiprybės.

   • Atsakyti
   • na jau ne!

    • Atsakyti
 • bet kai suzinojau, kad konservai remia urbsi tik todel kad urbsiui laimejus i jo vieta seime bus ikisamas konservas mano balsa gaus rytis 🙂

  • Atsakyti
  • Tik uz Ryti , konservatoriai nusmugde Panevezy

   • Aš tai už Lukašenką. Už tęstinumą. NESTABDOM !!!!!

Rodyti visus komentarus (56)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų