G. Kartano nuotr.

Bėgantieji už laisvę stovėjo net eilėje (fotogalerija)

Bėgantieji už laisvę stovėjo net eilėje (fotogalerija)

Panevėžys pagerino dar vieną savo rekordą. Už Lietuvą ir jos laisvę per 32 valandas 1232 panevėžiečiai aplink Laisvės aikštę visi kartu apibėgo 398 kilometrus.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Karaliaus Mindaugo husarų bataliono organizuotame šventiniame Kovo 11-osios bėgime Panevėžyje aplink Laisvės aikštę šįmet dalyvavo didžiausias per šio renginio istoriją dalyvių skaičius. Nešini Lietuvos vėliavėle, 400 metrų ratą bėgo ir senjorai, ir vaikai, ir jų tėveliai, ir jaunimas.

Kovo 11–osios proga apibėgti aplink aikštę jau tapo tradicija ir miesto įstaigoms. Prie starto linijos rikiavosi darželinukų grupės, mokyklų klasės, kolektyvai.

Bėgimą pradėjo patys jo organizatoriai – kariai. Jie į trasą leidosi kovo 10–osios naktį – 3.30 val.

Daugiau nei parą trukusiame bėgime dalyvių buvo tiek daug, kad kai kuriems teko palūkėti eilėje valandą ar dar ilgiau – net ir naktį.

Ketvirtadienį, 21 val., į Laisvės aikštę prabėgti rato už Lietuvą ir laisvę atvykęs „Sekundės“ fotografas Paulius Židonis išvydo nusidriekusią netrumpą eilę tokių pačių entuziastų.

„Savo eilės apibėgti ratą laukiau maždaug valandą. Mačiau, kad į aikštę rinkosi ir į eilę stojo ir stojo bėgikai – paties įvairiausio amžiaus žmonės. Visi puikiai nusiteikę, vieningi, draugiški“, – įspūdžiais dalinosi P. Židonis.

Simboliška, jog minint trisdešimt dvejus metus nuo Lietuvos valstybei svarbaus dokumento pasirašymo datos, nepertraukiamai panevėžiečiai nubėgo trisdešimt dvi valandas.

Bėgimą vainikavo penktadienio vidurdienį Karaliaus Mindaugo husarų bataliono 130–ies karių, nešinų Lietuvos ir bataliono vėliavomis, aplink aikštę apibėgtas paskutinis – garbės – ratas.

Panevėžiečiai kasmet pagerina šventinio bėgimo už laisvę rekordus. Pirmame bėgime 2013 metais 135 kariai nubėgo 84 kilometrus. Visuomenė pirmą kartą į šį bėgimą įtraukta 2015 metais. Tuomet 662 dalyviai šiek tiek daugiau nei per parą įveikė 824 ratus, o nubėgtas atstumas siekė 280,16 kilometro. 2016 metais pasiektas Lietuvos rekordas – 839 bėgikai per 26 valandas 52 sekundes nubėgo daugiau nei 360 kilometrų. Dar po metų 835 dalyviai įveikė beveik 365 kilometrus. 2018–aisiais Kovo 11-osios bėgimas truko 28 valandas ir dalyvavo 878 dalyviai. Įveikę 795 ratus, jie nubėgo 318 kilometrų. Kitąmet bėgimas truko 29 valandas. Jo rezultatas – 328 kilometrai, 820 ratų. Tąkart bėgo daugiau nei 1 000 žmonių.

P. Židonio nuotraukos

Galerija

 

 

Galerija

 

G. Kartano nuotraukos

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų