Asociatyvi P. Židonio nuotr.

Batalione tvarkomi gaisro padariniai

Batalione tvarkomi gaisro padariniai

Karinę tarnybą atliekantys šauktiniai jau po pirmųjų tarnybos savaičių žino, kad gali būti pakelti kad ir viduryje nakties – tikras karys turi būti pasiruošęs viskam.

Karaliaus Mindaugo husarų batalione penktadienio naktį apie du šimtai šauktinių pajuto, ką reiškia sprukti nuo realaus pavojaus – jiems teko evakuotis kilus tikram gaisrui.

Gruodžio 10-osios vėlų vakarą, apie 22.30 val., Panevėžio rajone, Pajuostės kaime esančiame batalione kilusį gaisrą pirmasis pastebėjo budėtojas. Jis ir iškvietė ugniagesius gelbėtojus. O kol šie atvyko, husarai savo jėgomis bandė tramdyti liepsnas. Pasirodžius pirmiesiems ugniagesių ekipažams, dviejų aukštų mūrinio pastato stogas jau liepsnojo atvira ugnimi.

Numalšinus liepsnas, paaiškėjo, kad išdegė apie 40 kv.m medinių stogo konstrukcijų, nuardyta 40 kv.m skardinio stogo, apdegė, aprūko ir sulieti vandeniu du 18 kv.m gyvenamieji kambariai ir jame buvę daiktai.

Husarų bataliono S5 skyriaus viršininkas vyr. leitenantas Tomas Malinskas teigė, kad gaisro židinys buvo negyvenamoje palėpėje.

„Gaisro priežastis tiria Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ekspertai, tačiau manome, kad ugnis galėjo įsiplieksti dėl elektros instaliacijos gedimo. Tokios yra mūsų prielaidos“, – teigė T. Malinskas.

Pasak bataliono atstovų, gaisro metu žmonės nenukentėjo. Sulietos ir aprūkusios patalpos per savaitgalį buvo sutvarkytos bei išvalytos, šauktiniai grįžę į gyvenamąsias patalpas.

„Ten, kur kilo gaisras, patalpos buvo negyvenamos. Apačioje jų įrengti darbo kambariai, tad šauktinių gyvenamosios patalpos praktiškai nenukentėjo. Pirmo aukšto gyventojai į patalpas grįžo tą patį šeštadienį, o antro aukšto kuopos nariai pirmadienį“, – pasakojo T. Malinskas.

Jo teigimu, kareivinės ir jose esantis turtas buvo draustas. Per pastaruosius kelerius metus toks incidentas šiame batalione pirmas.

„Dabar pirmasis darbas bus atnaujinti nudegusį stogą. Jeigu nebūtų sureaguota laiku, nuostoliai galėjo būti gerokai didesni“, – sakė T. Malinskas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų