Studijos „Heima“ parengtame sporto rūmų rekonstrukcijos techniniame projekte numatyta nugriauti pastato šiaurinėje pusėje esantį priestatą, kuriame jau tris dešimtmečius užrakintas nenaudojamas 12,5 m baseinas, ir tarp ledo arenos bei rūmų pastatyti naują priestatą.

Baseinui jau ieško statybininkų

Baseinui jau ieško statybininkų

Panevėžys jau paskelbė ieškantis rangovo olimpinius standartus atitinkančio baseino statyboms.

Planuojama, kad jos turėtų prasidėti dar šį rudenį ir vėliausiai po penkerių metų dabartinių sporto rūmų pašonėje duris atvertų naujoji laisvalaikio zona su baseinu, kokio neturi dar nė vienas Lietuvos miestas.

Savivaldybės šią savaitę paskelbtame viešųjų pirkimų konkurse nurodoma, jog pasiūlymų laukiama iki liepos 20-osios.

Sutartis dėl sporto rūmų rekonstrukcijos būtų pasirašoma 35 mėnesiams, tačiau numatant galimybę statybas pratęsti dar porai metų.

„Tai vienas iš didesnių Savivaldybės projektų, reiškiantis didžiules permainas plaukimo sektoriuje. Jau bene prieš penkerius metus Panevėžys išsikėlė iššūkį turėti 50 metrų, 10 takelių baseiną ir pagaliau galima pasakyti, kad tai įvyks“, – teigia Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Kol kas planuojama, kad sporto rūmų rekonstrukcija kainuos apie 15 mln. eurų. Iš jų Savivaldybė tikisi apie 10 mln. eurų gauti iš valstybės – Panevėžys yra pateikęs paraišką dėl finansavimo iš Valstybės investicijų programos per ateinančius penkerius metus.

Šįmet valstybė Panevėžio baseino statyboms atseikėjo 850 tūkst. eurų.

Padidės dvigubai

Naujojo baseino viziją Panevėžys išsirinko dar praėjusių metų pradžioje. „Studija Heima“ parengtame sporto rūmų rekonstrukcijos techniniame projekte numatyta nugriauti pastato šiaurinėje pusėje esantį priestatą, kuriame jau tris dešimtmečius užrakintas dulka nenaudojamas 12,5 m baseinas, ir tarp ledo arenos bei rūmų pastatyti naują priestatą. Jame bus įrengtas

50 m ilgio, 10 takų baseinas su SPA poilsio zona, sporto salėmis, kineziterapijos kabinetais, kavine. Be to, planuojama atnaujinti ir dabartinį 25 m baseiną.

Po rekonstrukcijos keturių aukštų sporto rūmų plotas padidėtų kone dvigubai – nuo dabartinių 6761 kv. m iki 12 247 kv. m.

Po rekonstrukcijos visas pastatas taps prieinamas ir neįgaliesiems – šiuo tikslu bus įrengtas liftas. Skaičiuojama, kad vienu metu baseinų, SPA ir sporto salių patalpose galės būti 250 lankytojų. Baseino zonoje planuojama įrengti 600–800 vietų žiūrovų tribūnas.

Greta sporto komplekso suprojektuotos trys automobilių stovėjimo aikštelės – iš viso apie 100 vietų, taip pat numatyta 14 vietų motociklams ir 40 dviračiams.

Šiuo metu Panevėžyje veikia keturi baseinai, iš jų trys – Savivaldybės žinioje. T. Juknos teigimu, tokio masto miestui, garsėjančiam plaukimo čempionais, tai yra labai mažai.

„Atsiranda didžiulės problemos, kai reikia rasti galimybę vaikus mokyti plaukti, o ką kalbėti apie norinčius paplaukioti laisvalaikiu ar tuos, kuriems reikalingos reabilitacijos procedūros vandenyje. Panevėžio baseinai seni, jų trūksta. Dabar turime išskirtinę galimybę pasistatyti naują ir modernų“, – sako T. Jukna.

Dėkoja seniesiems statybininkams

Rekonstrukcijos laukiantys Panevėžio sporto rūmai iškilo 1965-aisiais. Tai pirmasis toks sporto kompleksas sovietinėje Lietuvoje ir net šešeriais metais aplenkęs Vilniaus sporto rūmus.

Panevėžio plaukikai juokauja, jog galima padėkoti anų laikų statybininkams, nes tokio seno baseino veikiausiai nėra net pasaulyje: 2017-ųjų vasarą nugriautas Vilniaus Lazdynų baseinas ėjo 35-uosius.

Daugiau nei prieš penkis dešimtmečius duris atvėrusiuose Panevėžio sporto rūmuose kadaise veikė net du baseinai – 25 ir 12 metrų. Pastarasis buvo skirtas vaikams mokyti plaukti. Dabar jau dvidešimt metų čia kojos nekelia ne tik lankytojai, bet ir darbuotojai. Mažasis baseinas virtęs griuvėsiais. Dėl jo rekonstrukcijos 2000-aisiais tuometė miesto valdžia kreipėsi į Vyriausybę. Nors buvo pritarta skirti 7,5 mln. litų, kilus politinėms diskusijoms, tąkart Panevėžys liko prie suskilusios geldos – be pinigų ir su baseino griuvėsiais po sporto rūmų stogu.

Vaizdas nesikeitė

Nuo 1965-ųjų sporto rūmų baseinas kone antraisiais namais tapęs ultratriatlonininkui, čempionui, o dabar treneriui Vidmantui Urbonui. Pirmą kartą į jį koją įkėlęs, kai iš Kauno vaikų namų buvo atsiųstas mokytis į Panevėžio sporto mokyklos-internato pirmąją klasę, V. Urbonas tą patį vaizdą mato iki šiol.

Kai Panevėžyje vyko jo organizuojami ultratriatlono čempionatai, keletą kartų keistos plytelės, šiek tiek padažyta, tačiau sportininkus iš užsienio vaizdas apstulbindavo.

„Ypač keistai svečiams atrodydavo dušai, persirengimo vietos. Kosmetinis remontas nebegelbsti“, – sako V. Urbonas.

Vienintelis ne tik regione

Anot ultratriatlonininko, nė vienas Panevėžio baseinas nėra tinkamas treniruotis profesionalams – visi čempionatai vyksta 50 metrų baseinuose.

Dėl to panevėžiečiai profesionalai priversti treniruotis tokio dydžio baseinus turinčiuose Alytuje, Klaipėdoje, tačiau, pasak V. Urbono, ir jie tinkami tik iš bėdos.

Pasak V. Urbono, suprojektuotas baseinas Panevėžyje bus vienintelis toks ne tik regione, bet ir Lietuvoje.

„Nė vienas miestas neturi olimpinius standartus atitinkančio 10 takų baseino. Panevėžyje netgi būtų sumontuoti bangų atmušikliai. Tokį baseiną pasistatęs Panevėžys pritrauktų ne tik treniruotis profesionalius sportininkus. Atsivertų galimybės Panevėžyje rengti aukšto lygio varžybas, taurės etapus“, – įsitikinęs V. Urbonas.

Šiuo metu jo auklėtiniai, treniruojami sporto rūmų senajame baseine, varžosi triatlono čempionate Austrijoje. Iš 7-ių rinktinės sportininkų net 5 – panevėžiečiai.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų