Baseinui – dar viena proga

Baseinui – dar viena proga

Galbūt trečias kartas nemeluos ir išsvajotam Panevėžio baseinui bus sėkmingas? Po dviejų nenusisekusių viešųjų pirkimų miesto Savivaldybė paskelbė dar vieną konkursą ir laukia architektūrinių baseino idėjų pasiūlymų.

Aukštaitijos sostinė didžiuojasi vieną po kito medalius Europos ir pasaulio čempionatuose renkančiais plaukikais Danu Rapšiu, Andriumi Šidlausku, Simonu Biliu, Vikte Labanauskaite. Į pasaulio plaukikų elitą jie sugebėjo įkopti nepaisant, kad jų mieste Panevėžyje iki šiol nėra tinkamų sąlygų treniruotis tokio kalibro sportininkams.

Daugiau nei prieš penkis dešimtmečius duris atvėrusiuose Panevėžio sporto rūmuose kadaise veikė net du baseinai – 25 ir 12 metrų. Pastarasis buvo skirtas vaikus mokyti plaukti. Dabar jau bene dvidešimt metų čia kojos nekelia ne tik lankytojai, bet ir darbuotojai. Mažasis baseinas virtęs griuvėsiais. Dėl jo rekonstrukcijos 2000-aisiais tuometė miesto valdžia kreipėsi į Vyriausybę. Nors buvo pritarta skirti 7,5 mln. litų, kilus politinėms diskusijoms Panevėžys liko prie suskilusios geldos – be pinigų ir su baseino griuvėsiais po sporto rūmų stogu.

Pagal baseinų populiarumą Panevėžyje dviejų – neseniai rekonstruoto 25 metrų 4 takelių „Žemynos“ progimnazijoje ir tokio pat dydžio „Aukštaitijos“ sporto komplekse – yra per maža. Abu baseinai užimti nuo šeštos valandos ryto iki pat vėlaus vakaro, juose per dieną apsilanko po 200 žmonių. Be to, nė vienas jų netinkamas treniruotis profesionalams.

„Panevėžiui reikia naujo, kokybiško ilgojo baseino. Norisi jame kuo daugiau šviesos. Baseinas turėtų būti skirtas ne tik sportininkams, jo reikia visam miestui. Smagu, kai baseine pilna žmonių. Čia galėtų būti SPA zona, kavinė ir sporto salė su kokybiška įranga, kuria naudosis ir sportininkai. Kitas svarbus aspektas – temperatūra. Ji turi būti komfortiška, užtikrinta kokybiška ventiliacija“, – sako garsiausias šalies plaukikas panevėžietis D. Rapšys.

Trečias konkursas

Panevėžio savivaldybė išsikėlė tikslą pastatyti naują baseiną, tinkamą tiek varžyboms, tiek ir miesto bendruomenės sveikatinimui. Visgi panevėžiečių idėja it užkeikta nepajuda iš vietos.
Pagal Savivaldybės planus pažadėtasis 50 metrų, olimpinius standartus atitinkantis baseinas Panevėžyje „Aukštaitijos“ sporto komplekse A. Jakšto gatvėje kilti jau turėjo nuo pavasario. Bet neįvykus projektavimo darbų viešiesiems pirkimams baseino reikalai įstrigo.

Pirmajam konkursui veto tarė Viešųjų pirkimų tarnyba. Aukštaitijos sostinės pageidavimą, kad potencialus projektuotojas turėtų baseinų projektavimo patirties, tarnyba įvertino kaip perteklinį reikalavimą. Lūkesčių kartelę vėliau kiek nuleidusiai Savivaldybei antrajame konkurse nebepavyko sulaukti rimto, jos vizijas atitinkančio pasiūlymo.

Dabar laimė bandoma trečią kartą – paskelbtas architektūrinių idėjų konkursas. Laukiama pasiūlymų, kaip turėtų atrodyti 50 m ilgio 10 takelių baseinas – sporto ir sveikatingumo kompleksas „Aukštaitija“ su SPA zona, sporto salėmis, kineziterapijos kambariais ir kitomis patalpomis.

Laukia idėjų

„Panevėžys – miestas, kuriame išaugintais sportininkais daug metų didžiuojasi visa Lietuva. Jie su savo treneriais nusipelnė turėti visas sąlygas treniruotis gimtajame mieste. Lygiai kaip ir vaikai, iš kurių būsimieji čempionai dar tik išaugs“, – sako konkurso vertinimo komisijos pirmininkė, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Žibutė Gaivenienė.

FINA reikalavimus atitinkantis baseinas, pavaduotojos teigimu, leistų Panevėžiui organizuoti tarptautines varžybas, o tai skatintų vaikus ir jaunimą rinktis šią sporto šaką.

Anot Ž. Gaivenienės, svarbu ne tik sportiniai pasiekimai. Naujas baseinas su papildoma sveikatinimo, sporto ir poilsio infrastruktūra sukurtų daugiau laisvalaikio galimybių miesto bendruomenei.
„Tikimės sulaukti įdomių, konstruktyvių, naudingų pasiūlymų, kaip įpūsti gyvybės ir daugiau funkcijų senajam „Aukštaitijos“ sporto komplekso pastatui. Turėdami konkurso laimėtoją galėsime rengti techninį projektą“, – teigė Ž. Gaivenienė.

Architektų pasiūlymų laukiama iki kito mėnesio pabaigos, paskui bus rengiama pateiktų darbų ekspozicija, o dar po mėnesio skelbiamas geriausias architektūrinis sprendimas. Su geriausio projekto autoriumi neskelbiamų derybų būdu bus sudaroma techninio projekto ir projekto vykdymo priežiūros sutartis.

Dabartinis sporto kompleksas „Aukštaitija“ yra strategiškai patogioje Panevėžio dalyje, pastatytas 1965 m. ir lig šiol nerenovuotas. Čia vyksta krepšinio, sunkiosios atletikos, graikų ir romėnų imtynių, tinklinio varžybos, kiti sporto renginiai.
Sporto komplekso teritorijoje pastačius naują baseiną, numatoma atnaujinti ir dabartinį 25 m 4 takelių baseiną.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų