Būsimojo baseino techninį projektą Savivaldybė nusiteikusi rankose turėti po šešių mėnesių ir jau kitąmet prašyti valstybės finansavimo 15 mln. eurų kainuosiančioms statyboms.

Baseinui dar viena proga

Baseinui dar viena proga

Panevėžys didžiuojasi vieną po kito medalius Europos ir pasaulio čempionatuose renkančiais plaukikais Danu Rapšiu, Andriumi Šidlausku, Simonu Biliu, Vikte Labanauskaite. Jie sugebėjo įkopti į pasaulio plaukikų elitą, nors Aukštaitijos sostinėje ir nėra sąlygų treniruotis tokio kalibro sportininkams.

Visgi Panevėžys išsirinko viziją, kaip po keleto metų turėtų atrodyti ne tik naujasis, olimpinius standartus atitinkantis, baseinas, bet ir rekonstruotas „Aukštaitijos“ sporto kompleksas, vietiniams nuo seno žinomas kaip sporto rūmai A. Jakšto gatvėje.

Iš Savivaldybės paskelbtam sporto centro rekonstrukcijos architektūrinio projekto konkursui pateiktų 10-ies darbų geriausiu pripažintas mažosios bendrijos „Studija Heima“ pasiūlymas. Antroji vieta atiteko bendrovės „In Ace“ projektui, trečioji – mažosios bendrijos „Dukart jot“ kartu su olandų kūrėjų „Johan de Wachter Architecten“ sukurtam darbui.

Visi trys nugalėtojai bus apdovanoti 5000 Eur premijomis. Su pirmosios vietos laimėtoja „Studija Heima“ Savivaldybė pradės derybas dėl techninio projekto parengimo ir jo įgyvendinimo priežiūros nupirkimo.

Konkurso sąlygose buvo numatyta, kad tokių paslaugų kaina negali viršyti 370 tūkst. eurų.

Vertino ne tik architektai

Būsimojo Panevėžio baseino projektus kūrusių architektų darbus vertino komisija, į kurią įėjo keturi architektai, taip pat Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis bei plaukimo treneris, šiuo metu dirbantis Panevėžyje, Žilvinas Ovsiukas.

„Komisijos nuomone, daugiausia balų surinkusiame projekte labai integraliai pateikta

pastato forma, sąsajos su interjeru, meistriškai suvaldytos erdvės ir puiki medžiagų dermė. Visiems komisijos nariams labai patiko pastato aiškus planavimas – jame būtų patogu orientuotis lankytojams – ir gerai išspręstas srautų judėjimas“, – teigė

Savivaldybės planas – sporto rūmams pastatyti priestatą su 50 metrų ilgio 10 takų baseinu, atitinkančiu olimpinius standartus.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Žibutė Gaivenienė.

Anot jos, Savivaldybė planuoja praplėsti A. Jakšto gatvėje veikiančio sporto centro kompleksą šiuo metu laisvoje zonoje tarp sporto rūmų ir ledo arenos suprojektuojant priestatą su 50 metrų ilgio 10 takų nauju baseinu, atitinkančiu tarptautinius olimpinius standartus, sveikatingumo zona, sporto salėmis, kineziterapijos kabinetais, kavine. Taip pat numatyta atnaujinti šiuo metu sporto rūmuose veikiantį 25 metrų keturių takų baseiną.

Architektūrinių idėjų konkursas iš viso sulaukė 10-ies pasiūlymų.

„Mes labai džiaugiamės, kad susidomėjimas konkursu buvo tikrai nemažas. Baseinas sudėtingas statinys, o jam suprojektuoti numatytas ribotas plotas. Matyt, dėl to jis architektams pasirodė įdomus“, – mano Ž. Gaivenienė.

Visi konkursui pateikti darbai buvo viešai eksponuojami sporto centro fojė. Su jais taip pat buvo galima susipažinti specialiai šiam projektui sukurtame internetiniame puslapyje.

Reikalingos valstybės lėšos

Būsimojo baseino techninį projektą Savivaldybė nusiteikusi rankose turėti dar šįmet.

Konkurso sąlygose buvo numatyta, kad jam parengti laimėtojui duodamas šešių mėnesių terminas.

Pasak Ž. Gaivenienės, turėdama techninį projektą, Savivaldybė jau kitais metais teiktų paraišką dėl dalinio finansavimo iš Valstybės investicijų programos. Preliminariai skaičiuojama, kad baseino statybos kainuotų apie 15 mln. eurų.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja įsitikinusi, kad spręsdama dėl finansavimo Vyriausybė įvertins Aukštaitijos sostinės plaukikų pasiekimus.

„Panevėžio plaukikai garsina Lietuvą pasaulyje. Mieste suburta viena stipriausių Lietuvoje plaukimo trenerių komanda. Tokį įdirbį turinčiame Panevėžyje baseino projektas, manau, negalėtų neturėti palaikymo. Baseinas reikalingas ne tik profesionaliems ir aukšto meistriškumo sportininkams, bet ir viso miesto gyventojams“, – teigė Ž. Gaivenienė.

Reikalavimus sušvelnino

Savivaldybė planuoja, kad baseino statybos galėtų startuoti 2021 – 2022 metais. Anksčiau tikėtasi plaukikų kalve vadinamame Panevėžyje olimpinius standartus atitinkančio baseino statybas pradėti 2019-ųjų pavasarį. Savivaldybė dar 2018-ųjų pavasarį buvo paskelbusi tarptautiniu mastu ieškanti, kas parengtų „Aukštaitijos“ sporto ir sveikatinimo centro, panevėžiečiams žinomo kaip sporto rūmai, rekonstravimo techninį projektą. Tąkart vos po mėnesio Savivaldybė buvo priversta nutraukti konkursą, sulaukusi Viešųjų pirkimų tarnybos perspėjimo. Šioji konkurso sąlygose įžvelgė perteklinių reikalavimų. Tarnyba konstatavo, kad negalėjo būti reikalavimo konkurso dalyviams turėti bent vieno baseino projektavimo patirties. Gerokai nuleidusi kartelę, Savivaldybė jau po pusmečio iš naujo paskelbė ieškanti projektuotojų. Visgi ir antras bandymas surasti olimpinio baseino projektuotoją užstrigo. Konkursui paraišką pateikė tik vienas dalyvis – Vilniuje registruota 13-a metų veikianti, kaip pati prisistato, inžinerinė konsultacinė bendrovė. Nors konkurse vilniečiai konkurentų neturėjo, visgi panevėžiškių užsakymo negavo – komisija jų pasiūlymą atmetė kaip nesurinkusį net minimalaus balų skaičiaus.

Po stogu griuvėsiai

Daugiau nei prieš penkis dešimtmečius duris atvėrusiuose Panevėžio sporto rūmuose kadaise veikė net du baseinai – 25 ir 12 metrų. Pastarasis buvo skirtas vaikus mokyti plaukti. Dabar jau bene dvidešimt metų čia kojos nekelia ne tik lankytojai, bet ir darbuotojai. Mažasis baseinas virtęs griuvėsiais. Dėl jo rekonstrukcijos 2000-aisiais tuometė miesto valdžia kreipėsi į Vyriausybę. Nors buvo pritarta skirti 7,5 mln. litų, kilus politinėms diskusijoms Panevėžys liko prie suskilusios geldos – be pinigų ir su baseino griuvėsiais po sporto rūmų stogu.

Pagal baseinų populiarumą Panevėžyje dviejų – rekonstruoto 25 metrų 4 takelių „Žemynos“ progimnazijoje ir tokio pat dydžio „Aukštaitijos“ sporto komplekse – yra per maža. Abu baseinai užimti nuo šeštos valandos ryto iki pat vėlaus vakaro, juose per dieną apsilanko maždaug po 200 žmonių. Nė vienas iš šių baseinų nėra tinkamas treniruotis profesionalams.

Komentarai

 • ką norit tą statykit tik ledo areną palikit.

  • Atsakyti
  • Ledu arena yra verslininku, o ne savivaldybės projektas! Beto Ledo arena ir toliau bus toje pačioje vietoje! Dar karta žvilgtelėkit i nuotrauka!

   • Atsakyti
 • Pirma pavadinkite būsimą baseiną Povilo Urbšio vardu, o tik paskui imkitės statyti, jeigu bent truputėlį norite kad miestas naują baseiną turėtų.

 • gali būti atvirkščiai

  • Atsakyti
 • Pastačius gražų ir šiuolaikišką pastatą, tiesiog tragiškai atrodys senas sporto rūmų pastatas, atsiprašau, nežinau kaip jis dabar vadinasi….tai gal verta numatyti ir jo sutvarkymą….

 • O kaip su šuoliais į vandenį?Juk senai, bet turėjome panevėžiečių Lietuvos čempionų šioje sporto šakoje?

 • O vaikų baseinas kur? Pirtys? Automobilių parkingas? Ir langai suprojektuoti į šiaurinę pusę

  • taigi čia baseinas sportininkams, o ne vandens pramogų parkas. pasiplaukioti eisi tada, kai nebus besitreniruojančių.

   • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų