Baseino vizija įgauna pagreitį

Baseino vizija įgauna pagreitį

 

Naujo, dvigubai didesnio nei esamas, baseino Panevėžyje vizija įgauna pagreitį.

Savivaldybė pasirašė sutartį dėl baseino techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų su konkursą laimėjusia studija „Heima“.

Sutartyje numatyta, kad projektas turėtų būti parengtas vėliausiai per metus.

„Yra didžiulis ryžtas Panevėžiui turėti nebe 25 metrų, kaip dabar, o 50 metrų baseiną, atitinkantį olimpinius standartus. Tikimasi, kad ateityje Panevėžyje galėtų būti organizuojamos pasaulinės plaukimo varžybos“, – teigė Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Pagal dabartinį Savivaldybės planą architektams parengus techninį baseino projektą, po metų būtų skelbiamas konkursas jo statyboms. Anot T. Juknos, numatyta, kad sporto centre „Aukštaitija“ A. Jakšto gatvėje naujas baseinas su poilsio zonomis duris atvertų 2023-iaisiais.

„Panevėžys yra, ko gero, daugiausia Lietuvoje aukšto meistriškumo plaukikų išugdantis miestas. Naujas baseinas reikalingas ne tik profesionaliems sportininkams. Jo reikia ir vaikams mokyti plaukti, ir panevėžiečių laisvalaikiui. Dabar realu to pasiekti“, – mano T. Jukna.

Viena iš sąlygų projektuotojams – modernaus baseino statybų kaina neturėtų viršyti 15 mln. eurų. Visgi konkreti suma, kiek kainuotų ambicingas tikslas, paaiškės tik Savivaldybei jau turint rankose baseino projektą.

Lėšų jo statyboms Savivaldybė tikisi iš Valstybės investicijų programos.

Viltys – į valstybės kišenę

Savivaldybė planuoja, kad baseino statybos galėtų startuoti 2021 – 2022 metais. Anksčiau tikėtasi plaukikų kalve vadinamame Panevėžyje olimpinius standartus atitinkančio baseino statybas pradėti jau 2019-ųjų pavasarį. Savivaldybė dar 2018-ųjų pavasarį buvo paskelbusi tarptautiniu mastu ieškanti, kas parengtų „Aukštaitijos“ sporto centro, panevėžiečiams žinomo kaip sporto rūmai, rekonstravimo techninį projektą. Tąkart vos po mėnesio Savivaldybė buvo priversta nutraukti konkursą, sulaukusi Viešųjų pirkimų tarnybos perspėjimo. Šioji konstatavo, kad negalėjo būti reikalavimo konkurso dalyviams turėti bent vieno baseino projektavimo patirties. Gerokai nuleidusi kartelę, Savivaldybė jau po pusmečio iš naujo paskelbė ieškanti projektuotojų. Visgi ir antras bandymas surasti olimpinio baseino projektuotoją užstrigo. Konkursui paraišką pateikė tik vienas dalyvis – Vilniuje registruota 13-a metų veikianti, kaip pati prisistato, inžinerinė konsultacinė bendrovė. Nors konkurse vilniečiai konkurentų neturėjo, visgi panevėžiškių užsakymo negavo – komisija jų pasiūlymą atmetė kaip nesurinkusį net minimalaus balų skaičiaus.

Nauja pramogų zona

Daugiau nei prieš penkis dešimtmečius duris atvėrusiuose Panevėžio sporto rūmuose kadaise veikė net du baseinai – 25 ir 12 metrų. Pastarasis buvo skirtas vaikus mokyti plaukti. Į pastarąjį jau daugiau kaip dvidešimt metų kojos nekelia ne tik lankytojai, bet ir darbuotojai. Mažasis baseinas virtęs griuvėsiais.

Šiuo metu Panevėžyje veikia du baseinai – rekonstruotas 25 metrų 4 takelių „Žemynos“ progimnazijoje ir tokio pat dydžio „Aukštaitijos“ sporto komplekse. Juose per dieną apsilanko maždaug po 200 žmonių. Nė vienas iš šių baseinų nėra tinkamas treniruotis profesionalams.

Būsimajame, tarp sporto rūmų ir ledo arenos projektuojamame priestate numatytas 50 m ilgio 10 takelių baseinas, daugiau kaip 600 vietų žiūrovų tribūnos, taip pat SPA zona, sporto salės, kineziterapijos kambariai, kavinė su vaizdu į naująjį baseiną.

Taip pat būtų rekonstruotas ir esamas 25 m 4 takelių baseinas.

Komentarai

  • AČIŪ DIRBANTIEMS IR ŠIOMIS SĄLYGOMIS!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų