Ar pilnas besitreniruojančių plaukikų ir plaukti besimokančių moksleivių baseinas kitąmet bus pajėgus priimti ir tiesiog mėgėjus papramogauti vandenyje, progimnazijos direktorius pripažįsta dar negalintis atsakyti.
Į „Žemynos“ progimnazijos baseiną, kuriame pastaruosius kelerius metus plaukti mokėsi miesto ir rajono mokyklų mokiniai bei treniruodavosi sportinių aukštumų siekiantys plaukikai, žmonės iš gatvės pradėti įleisti nuo šiųmečio kovo.
Galimybė visiems norintiems lankyti šį baseiną surasta po to, kai rekonstrukcijai uždarytas prie sporto rūmų veikęs baseinas.
Miesto biudžete rasta lėšų, kad mokyklos baseinas veiktų ir savaitgaliais.
Išaugus plaukikų srautui, buvo įsteigti du papildomi etatai ir įdarbinti keturi žmonės, dirbantys po pusę etato: kasininkas, gelbėtojas, rūbininkas, valytojas.
„Ne kartą Savivaldybės administracijos specialistai manęs klausė, ar baseinas užsidirba iš tokių savarankiškų lankytojų iš gatvės. Žinoma, kad neužsidirbame. Iš tokių klientų finansinės naudos negauname, baseinas dirba nuostolingai. Juolab kad bilietas į „Žemynos“ progimnazijos baseiną pats pigiausias Lietuvoje – suaugusiesiems valanda plaukiojimo kainuoja pusketvirto, vaikams – pustrečio euro“, – sako „Žemynos“ progimnazijos direktorius Vidmantas Vilutis.
Anot jo, būtų galima teigti, kad nusipirkęs bilietą kiekvienas baseino lankytojas gauna maždaug tokią pat, o gal net didesnę sumą dovanų. Nes visa apsilankymo baseine kaina – dvigubai, o gal ir daugiau didesnė, nei klientas sumoka.
Miesto Tarybos lėšos, skirtos, kad „Žemynos“ progimnazijos baseinas dirbtų ir savaitgaliais bei priimtų savarankiškus lankytojus, bus išnaudotos gruodžio 31-ąją.
„Kreipsimės į Savivaldybę su prašymu sudaryti sąlygas savarankiškiems lankytojams baseinu naudotis ir kitais metais“, – planuoja V. Vilutis.
Savarankiškai plaukiojantieji „Žemynos“ progimnazijos baseine šeštadieniais priimami nuo 16 iki 19 valandos, sekmadieniais – nuo 8 iki 19 valandos.
Pasak mokyklos vadovo, per šeštadienio popietę ir visą sekmadienį baseiną aplanko vidutiniškai po šimtą panevėžiečių bei miesto svečių. Plaukioti ateina nemažai šeimų. Daugiausia jų susirenka sekmadienių popietėmis. Vakarinėmis valandomis lankytojų kiek mažiau.
„Savarankiškus lankytojus priėmėme nuo kovo iki liepos 10-osios. Paskui baseinas neveikė, jame buvo keisti vandens filtrai. Nuo rugsėjo ir vėl atidarytas“, – kalbėjo V. Vilutis.
Pasak jo, vasarą lankytojų buvo mažiau, bet spustelėjus šaltukui jų gerokai padaugėjo.
Prašymą ir kitąmet leisti savarankiškiems lankytojams plaukioti baseine Savivaldybei rašysianti progimnazija privalės nurodyti ir apsilankymo kainas.
„Teks Savivaldybės prašyti kainas padidinti. Tačiau tikrai neprašysime jų kelti daugiau nei euru“, – patikino V. Vilutis.
Praėjusių metų spalio viduryje uždarius senąjį, nuo 1965 metų veikusį baseiną, šalia jo iškart pradėtos atitinkančio olimpinius standartus statybos.
Pastatyti naują 50 metrų ilgio, 10-ies plaukimo takelių baseiną ir rekonstruoti senąjį 25 metrų numatyta per trejus metus.
Šalia bus įrengta ir SPA zona, sporto salė, kineziterapijos kabinetai.
Iš viso numatyta atlikti darbų už 27 milijonus eurų.
Pernai į naujojo baseino statybas investuotas milijonas eurų, šiųmetė statyboms skirta suma siekia 4,6 milijono eurų. Didžiąją dalį lėšų skyrė Valstybės investicijų programa.
Baseino statybą prižiūrintis miesto Savivaldybės projektų vadovas Tadas Stanikūnas teigia, kad darbai vyksta pagal grafiką. Pasak jo, padaryta didžioji dalis vadinamųjų požeminių darbų, o šiuo metu montuojamos stogo konstrukcijos.
„Statybininkams kiek trukdo greičiau nei ankstesniais metais prasidėję šalčiai, tačiau jie darbų nesustabdė“, – sako T. Stanikūnas.
Anot jo, plokštėmis uždengti naujojo baseino stogą šiemet neplanuojama, tai turėtų būti padaryta jau kitais, 2024 metais.