Bankų skyriai iš miestelių keliasi į internetą

Bankų skyriai iš miestelių keliasi į internetą

Gyventojams nerimaujant dėl regionuose mažėjančių bankų skyrių, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad didesnio jų skaičiaus laikyti neleidžia kaštai ir ekonomika, o judėjimas yra į elektroninių paslaugų kryptį.

„Kaštai ir ekonomika neleidžia laikyti bankų skyrių kiekviename miestelyje. To nei buvo, nei yra, nei bus. Man atrodo, tai savaime suprantama ir gana natūralu“, – ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime kalbėjo I. Šimonytė.
„Turime bazinį finansinių paslaugų paketą, kuris yra reglamentuojamas, kurio įkainį nustato Lietuvos bankas, ir nėra taip, kad bazinės paslaugos žmonėms kainuoja bet kiek“, – pridūrė ji.
Galiausiai ji ragino nesumenkinti vyresnio amžiaus žmonių dėl jų galimo negebėjimo naudotis elektroninėmis paslaugomis.
„Žmonių, kurie geba naudotis kortelėmis, elektroniniais atsiskaitymais, Lietuvoje yra pakankamai daug ir nuolat auga. Nereikėtų numenkinti tų žmonių, bandant sakyti, kad visi vyresnio amžiaus žmonės to negeba padaryti“, – sakė premjerė.
Lietuvos banko (LB) vertinimu, nors mažėja fizinių bankų klientų aptarnavimo skyrių, gyvos konsultacijos poreikis išlieka.
Tačiau, anot LB valdybos pirmininko pavaduotojos Astos Kuniyoshi, gyventojai nepakankamai informuojami apie alternatyvias aptarnavimo galimybes.
Tuo metu Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentė Eivilė Čipkutė sako, kad žmonės rečiau naudojasi „gyvomis“ paslaugomis, todėl bankai uždaro vis daugiau fizinių klientų aptarnavimo skyrių.
LBA apklausos duomenimis, praėjusiais metais 62 proc. gyventojų teigė nė karto nesilankę fiziniuose bankų aptarnavimo skyriuose. Taip pat, anot LBA, per penkerius metus ypač išaugo internetinės bankininkystės vartotojų skaičius, 2023 metais jis siekė 90 proc.
Lietuvoje šiuo metu yra 380 fizinių bankų skyrių, į kuriuos įeina kredito įstaigų ir unijų padaliniai. Kreditų unijų yra apie 200, daugiausia jų – regionuose.
Pasak LB Grynųjų pinigų departamento atstovės Editos Lisinskaitės, šiuo metu Lietuvoje veikia 1146 bankomatai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų