Baltijos šalių sprinto čempionate mūsiškiai liko už prizininkų nugarų

Praėjusį savaitgalį Rygoje vyko Baltijos šalių sprinto triatlono čempionatas, jose startavo ir du Lietuvos atstovai – panevėžietis Tautvydas Kopūstas bei Lietuvai atstovaujantis Alberto Casillasas.

Abu atletai liko greta apdovanojimų pakylos: ispanas finišavo 4-tas, Tautvydas liko penktas.

A. Casillasas nuotolį, kuriame reikėjo plaukti 750 m, dviračiu minti 20 km ir bėgti 5 km, įveikė per 56:37 mn., Tautvydas finišavo po beveik pusės minutės (57:05 min.). Iš vison startavo 10 davyvių. Nugalėjo baltarusas Mikita Katsianeu – 54:45 min., antras liko tautietis Mikita Bely (54:49 min.), trečias – ukrainietis Ivanas Menšykovas (55 min.).

Beje, Alberto šį šeštadienį jėgas išmėgins ir Lietuvos triatlono taurės IV etape Veisiejuose, kur startuos olimpinėje distancijoje. Į Veisiejus keliaus ir solidi Panevėžio triatlono klubo ir „Darnos“ atletų, o Alinai Rancevai tai bus paskutinė gera treniruotė prieš kitą savaitgalį Panevėžyje vyksiantį pasaulio dvigubo ultra triatlono taurės etapą.

Praėjusį savaitaglį Rygoje vyko ir Europos jaunių (iki 19 m.) triatlono taurės varžybos. Čia startavo ir trys panevėžiečiai. Jauniesiems triatlonininkams reikėjo 750 m plaukti, 20 km minti dviratį ir 5 km bėgti.

Merginų įskaitoje panevėžietė Evelina Tomkevičiūtė užėmė 9-tą vietą, 16-metė nuotolį įveikė per 1.04:15 val. (11:40 min. plaukimas, 32:02 min. dviračiu, 19:15 min. bėgimas).

Nugalėjo austrė Pia Totschnig 1.02:41 val., antra belgė Kiara Lenaertz 1.02:45 val., trečia austrė Magdalena Früh (1.02:46 val.).

Vaikinų įskaitoje 34 vietą užėmė Tadas Sereika, kuris nuotolį įveikė 1.03:18 val. (plaukimas 10:23 min., dviračiu 31:23 min., bėgimas 20:06 min.). 40 vietą užėmė Lukas Prokopavičius 1.05:15 val., (11:48 min./ 32:46 min./ bėgimas 19:18 min.).

Distanciją baigė 41 dalyvis, nugalėjo estas Henry Räppo (1998 g.) – 56:27 min., antras šveicaras – Sasha Caterina 56:28 min., trečias – vokietis Wilhelmas Hirschas 56:41 min.