Šotokan karatė klubo „Alfa“ sportininkai (A. Valuntonio nuotr.)

Namuose kovojusius „Alfa“ sportininkus pralenkė tik svečiai iš Radviliškio

Vasario 26-ąją Panevėžio „Cido“ arenoje vyko tradicinis kasmetinis XXIII Baltijos šalių klubų šotokan karatė čempionatas.

Dalyviai atskirose amžiaus grupėse nuo 6 iki 20 metų varžėsi individualiose kata ir kumitė rungtyse. Panevėžiui atstovavo 20 klubo „Alfa“ trenerio Alfonso Valuntonio sportininkų.

Namuose besivaržę „Alfa“ klubo sportininkai neliko tuščiomis. 8 m. amžiaus grupėje kumite rungtyje gerai pasirodė pirmą kartą varžybose debiutavęs Pijus Šukys, jis iškovojo 3 vietą.

9 m. amžiaus grupėje kumitė rungtyje, finale nusiliedusi uteniškei, antrą vietą užėmė Meda Burbulytė.

10-11 m amžiaus grupėje kumite rungtyje trečia buvo Liepa Brazauskaitė.

12 m. amžiaus kategorijoje kumite rungtyje gerai kovojęs Titas Grybas finale nusileido radviliškiečiui ir liko antras.

14-15 m. amžiaus grupėje gerai pasirodė Eglė Duobaitė ir Vanesa Kaminskaitė. Kumitė rungtyje, įveikusios visas varžoves, abi merginos susitiko finale. Čempione tapo daugiau patirties turinti Eglė, ji pirma buvo ir kata rungtyje, Vanesa užėmė trečią vietą.

16-17 m. grupėje antrąsias vietas užėmė kumitė rungtyje Justas Baltuška, o Eglė Duobaitė antrą vietą užėmė kata rungtyje.

18-20 m. grupėje Rūta Zigmantavičiūtė kumitė rungtyje tapo čempione, trečią vietą užėmė Laurynas Norbutas.

Komandinėje kumitė rungtyje čempionų titulus iškovojo merginų trejetas: Vanesa Kaminskaitė, Eglė Duobaitė ir Rūta Zigmantavičiūtė, jos pranoko vilnietes ir Lenkijos atstoves.

Suvedus klubų rezultatus pirmą vietą užėmė Radviliškio „Rytų kovotojo“ klubas, antrąją vietą užėmė šeimininkai Panevėžio „Alfa“ sportininkai. Trečias liko Kauno Samurajaus“ klubas.

Varžybose teisėjavo panevėžiečiai Mantas Jasiukėnas, Lukas Radžiūnas, Valdas Kaminskas, Arnoldas Kuncė, Karolis Čiutra, Gintautas Vasiliauskas, varžybų vyriausiasis teisėjas – Alfonsas Valuntonis.

Čempionato atidarymo metu buvo pagerbti LSKF (Lietuvos šotokan karatė federacijos) geriausi 2016 m. sportininkai. Tarp apdovanotojų ir trys Alfonso Valuntonio auklėtiniai: jaunučių grupėje Eglė Duobaitė, jaunių grupėje – Rūta Zigmantavičiūtė, suaugusių grupėje – Karolis Čiutra.

Čempionatą organizavo Panevėžio karatė klubas „Alfa“ ir Lietuvos šotokan karatė federacija. Baltijos šalių čempionate dalyvavo 300 dalyvių iš 28 Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos klubų.