G. KARTANO nuotr.

Baltijos kelio sukaktį pasitiks žygiu

Baltijos kelio sukaktį pasitiks žygiu

Panevėžio širdyje, Laisvės aikštėje, šįvakar į kelionę išlydėti „Mototurizmo ralio po Lietuvą 2023“ dalyviai.

Jau tryliktus metus organizuojamas didžiausias Lietuvos pažinimo žygis skiriamas Baltijos keliui paminėti.

Jo metu šimtai motociklininkų entuziastų per vieną dieną aplankys daugiau kaip 30 unikalių objektų, susijusių su Lietuvos kultūros istorija, krašto gynyba, pasipriešinimo kovomis.

Šiųmetis ralis skirtas Klaipėdos krašto metams, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 90-mečiui, Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjo Vlado Putvinskio-Pūtvio 150-mečiui. Užsuks žygio dalyviai ir į 2023-iųjų Lietuvos kultūros sostinę Tauragę.

Panevėžio miestui oficialiai atstovauja trys komandos: „Kledaras“ (Alfonsas Narkevičius, Darius Varnas, Julius Noreika, Rolandas Lukoševičius, Vilius Medelinskas), „Keturi aukštaičiai ir žemaitis“ (Erikas Bronizas, Tomas Jankauskas, Edgaras Česiūnas, Lauras Deksnys), „PNVŽ adventure“ (Robertas Makelis, Tomas Prūsas).

Oficialusis ralio startas numatytas šeštadienį, rugpjūčio 19 dieną 9 val. Iš pasirinktos Lietuvos vietos startavę dalyviai turės per 10 valandų atlikti jiems paruoštas užduotis.

Iki numatyto finišo Kaune, Rotušės aikštėje, motociklininkai ne tik aplankys įdomias Lietuvos vietoves, bet ir susitiks, pabendraus su vietos bendruomenėmis bei žmonėmis, prisidėjusiais ar iniciavusiais Baltijos kelią. O už organizatorių pateiktų užduočių įvykdymą gaus taškų. Komanda, surinkusi daugiausiai taškų, bus paskelbta nugalėtoja.

„Mototurizmo ralis po Lietuvą“ daugiau nei dešimtmetį organizuojamas siekiant geriau pažinti savo kraštą, istoriją, jo kultūrą ir paveldą, norima skatinti bendruomeniškumą, patriotiškumą ir saugų eismą.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų