Iš Stetiškių aerodromo vėl, kaip prieš 30 metų, kilo aviatoriai, nutiesę danguje Baltijos kelią.

Aviatoriai sukėlė žiedų lietų

Aviatoriai sukėlė žiedų lietų

Baltijos kelio 30-mečio dieną magistralė „Via Baltica“ vėl pražydo.

Panevėžio aeroklubo ir dienraščio „Sekundė“ iniciatyva pakartoti žiedų lietų sulaukė bendruomenių, įstaigų, pavienių asmenų palaikymo.

Į Stetiškių aerodromą miesto pakraštyje  žmonės vežė glėbius gėlių.

Jas visą pusdienį iš panevėžiečių rinkę pilotai pažėrė iš dangaus kelyje nuo Širvintų iki Saločių, kur lietuviai su broliais latviais bei estais minėjo Baltijos kelio trisdešimtmetį.

Prieš tris dešimtmečius 1989-ųjų rugpjūčio 23 d. visa Lietuva stojo su savo kaimynais latviais ir estais į gyvą grandinę už laisvę – Baltijos kelią. Tąkart juos iš dangaus sveikino gėles barstantys lakūnai.

Panevėžio aeroklubo pilotai tuomet taip pat kilo į legendinį kelią, jų misija buvo skraidinti akciją fiksavusius žurnalistus. O po dvidešimties metų minint tos dienos įvykius panevėžiečiai leidosi į padangę su gėlėmis ir toks jų pasirodymas sukėlė didžiulio palaikymo žemėje.

Minint Baltijos kelio trisdešimtmetį Panevėžio aeroklubas vėl pakėlė sparnus į aukštumas ir prišaukė į žemę spalvotų žiedų lietų.

B. Zaronskis prisipažino nesitikėjęs, kad žiedų lietaus, aviatorių sukelto prieš tris dešimtmečius, legenda tokia gyva iki šiol. M. Garucko nuotr.

Vežė net priekabomis

Žmonės su gėlėmis į Stetiškių aerodromą rinkosi visą penktadienio popietę. Iki 16 val. lakūnai jau turėjo visą vasariško grožio krovinį.

„Veža mums gėles gausiai: ir po vieną puokštę, ir priekabomis. Turime ir kardelių, ir gvazdikėlių, ir rožių, ir visokiausių žiedų, kurių net nepažįstu“, – džiaugėsi Panevėžio aeroklubo direktorius Bronius Zaronskis.

Žmonės, anot jo, dėkoja už gražią mintį su besibaigiančios vasaros žaluma pasitikti Lietuvai svarbią datą.

Atneštos gėlės sukrautos į 30 lėktuvų, suskridusių iš visos Lietuvos, ir 10 parasparnių. Jie penktadienio pavakarę  žiedus barsto ten, kur daugiausia būriavosi šventės dalyvių. Į dangų su gėlėmis taip pat kilo ir karinių pajėgų sraigtasparnis.

„Gėlių užteko visiems, džiaugiuosi, kad kartojome šitą žygį, žmonės jo labai laukė“, – kalbėjo B. Zaronskis, pats į dangų lėktuvu kilti negalėjęs – jam ir ant žemės buvo daug darbo.

Lietuvai – negaila

Pilną automobilio priekabą gėlių į Stetiškių aerodromą atgabeno Bernatonių bendruomenė. Jos pirmininkė Reda Ona Manikienė juokėsi, kad buvo nušienauti ištisi gyventojų darželiai, bet dėl Lietuvos laisvės žiedų nė kiek negaila.

„Aš pati visus savo kardelius nupjoviau, tik gaila, kad dalį jų lietus sugadino ir akcijos šios gėlės nebesulaukė“, – kalbėjo R. Manikienė.

Anot jos, bernatoniškiai gėles, skirtas Baltijos keliui, vežė ir dviračiais, ir karučiais, ir mašinomis. Pirmininkė jas sumerkė, o paskui tvarkingai sudėtas į dėžes pristatė pilotams.

„Norisi, kad visiems būtų gražu. Prieš 30 metų vieningai stovėjome prie Ūtos kaimo, dabar vėl rinksimės netoli Piniavos, gal ir gėlių lietaus sulauksime – tokios jaudinančios akimirkos ašarą spaudžia“, – šypsojosi bendruomenės pirmininkė.

Su glėbiais gėlių į aerodromą atvažiavo ir Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovai.

Pasak jos viršininko Aldo Skvarnavičiaus, daugumai darbuotojų Baltijos kelias žinomas ne iš istorijos vadovėlių – jie stovėjo susikibę rankomis šiame vienybės kelyje, todėl ir paminėti neeilinę istorijos sukaktį norėjosi šiltai, jaukiai bei prasmingai.

„Tai pilietinė iniciatyva, prie kurios darbuotojai nuoširdžiai prisidėjo puošdami pirmą mūsų darbovietės aukštą. Inspekcijos darbuotojų atnešti kardeliai buvo nuvežti į aeroklubą, iš kurio vėl kaip prieš 30 metų į orą kilo lėktuvai filmuoti gyvosios grandinės“, – teigė A. Skvarnavičius.

Galerija

Komentarai

  • Meluoja Zaromsskis kaip velnias.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų