„Baltija“ išnaudojo „Vyčio“ kluptelėjimą

Lietuvos Futsal A lygos čempionato 8-ajame ture „Vytis“ nelaimėjo Radviliškyje ir leido lyderei Panevėžio „Baltijai“ padidinti atotrūkį iki trijų taškų.

Lietuvos salės futbolo čempionų titulą ginanti Panevėžio „Baltija“ namuose priėmė dar vieną Kauno ekipą – „Celsį“, kuris turnyro lentelėje užėmė 6-ąją vietą. Aikštės šeimininkai ne iškart pralaužė svečių gynybą. „Cido“ arenoje susirinkę žiūrovai pirmą įvartį išvydo 12 min., pasižymėjo ekipos kapitonas Marius Butėnas. Antrojo įvarčio ilgai laukti neteko: 14 min. tiksliai smūgiavo Arūnas Šteinas, dar po dviejų minučių – Donatas Paulauskas. Pirmasis kėlinys baigėsi 3:0 panevėžiečių naudai. Po pertraukos antroje mačo dalyje aikštėje vaizdas nesikeitė. N. Butėnas pasižymėjo dar dukart (28, 29 min.), o varžovus triuškinti baigė Domantas Nebilevičius (34 min.). Panevėžiečiai šventė pergalę 6:0.

Baltija“ žaidė tokios sudėties: vartininkas Aidas Skeiverys, Arūnas Šteinas, Donatas Paulauskas, Marius Butėnas, Gediminas Zaborskis. Atsargoje – Aurimas Žirgulis, Tadas Markevičius, Gytis Žilinskas, Domantas Nebilevičius, Tautvydas Švelna.

Penktą pergalę iškovojo Vilniaus „Bekentas“, o „Vievio žiedas“ permainingame trileryje pranoko svečius iš Mažeikių. „Bekentas“ dalį pirmo kėlinio buvo „Inkaro“ užnugaryje, tačiau prieš pertrauką pakreipė rezultatą savo naudai ir antram kėliniui įpusėjus keliais įvarčiais įtvirtino savo persvarą. Galutinis rezultatas – 7:3.

Įvarčių lietus užfiksuotas „Vievio žiedo“ ir Mažeikių „VIP“ akistatoje. Pastaroji komanda antro kėlinio pradžioje netgi pirmavo trimis įvarčiais (4:1), leido varžovams rezultatą išlyginti (4:4), vėl išsiveržė į priekį (6:4), bet šeimininkai greitai atkūrė pusiausvyrą ir nugalėjo. Po triskart „Vievio žiedo“ gretose pasižymėjo Gražvydas Mikulėnas ir Jevgenijus Učajevas, „VIP“ komandoje – Haroldas Vaineikis.

Šį sezoną nelengvai taškus renkantis Radviliškio „Lokomotyvas“ savo aikštėje du kartus pirmavo prieš vieną lygos lyderių Kauno „Vytį“ ir pastaroji komanda buvo priversta vytis. Rezultatą kauniečiai išlygino likus žaisti porai minučių (2:2).

Dabar trimis taškais „Vytį“ lenkia rungtynėmis daugiau sužaidusi „Baltija“.

Visi Lietuvos salės futbolo čempionato 8 turo rezultatai: Panevėžio „Baltija“ – Kauno „Celsis“ 6:0 (3:0), „Vievio žiedas“ – „VIP“ 8:7 (0:2), Vilniaus „Bekentas“ – Kauno „Inkaras“ 7:3 (3:2), Radviliškio „Lokomotyvas“ – Kauno „Vytis“ 2:2 (0:0).

Atranka į Europos čempionatą

Artimiausią turą „Baltija“ praleis, o sausio paskutinį savaitgalį vyks Lietuvos futbolo rinktinės atrankos į Europos čempionatą kovos. Sausio 27–29 d. Lietuva susitiks su Andoros ir Prancūzijos rinktinėmis.

Šis turnyras taps pirmuoju oficialiu rinktinės pasirodymu sostinėje. Iki šiol, nuo 2000-ųjų, Europos ar Pasaulio čempionatų rungtynės vykdavo Kaune. Taip pat tai bus pirmosios „Siemens“ arenoje futbolo varžybos.

Pirmose rungtynėse sausio 27-ąją Lietuva žais su Andora, o po dviejų dienų – su Prancūzija. Į kitą varžybų etapą, kuris vyks balandžio mėnesį Turkijoje, pateks grupės nugalėtojas.

Lietuva šiuo metu kandidatuoja surengti 2020 metų pasaulio Futsal čempionato finalinį etapą. Šio turnyro šeimininką gegužės mėnesį planuoja išrinkti Tarptautinės futbolo asociacijos (FIFA) taryba. Į Lietuvos futbolo rinktinę turėtų būti pakviesti bent du „Baltijos“ žaidėjai – vienas jos lyderių Arūnas Šteinas bei Tomas Salamanavičius. Jie abu rinktinei atstovavo per Baltijos šalių taurės turnyrą.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):