P. Židonio nuotr.

Baliui pabaigti prireikė kone dešimtmečio

Baliui pabaigti prireikė kone dešimtmečio

Policijai nepavykus užtvenkti alaus upių, besiliejusių bare Beržų gatvėje, jas bandys nusausinti Savivaldybė. Į miesto Tarybą kreipėsi patys pareigūnai, kuriems įgriso bemaž kasnakt raminti girtutėlių baro klientų šėliones.

Tuo labiau kad įstaigos darbuotojams net pakartotinės nuobaudos nė motais – jų pačių būklė, anot pareigūnų, neretai prilygo lankytojų.

Važiuodavo kasnakt

Panevėžio miesto savivaldybės taryba spręs, ar apriboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką nuo 22 iki 8 valandos visomis dienomis viešojo maitinimo vietoje, įsikūrusioje Beržų g. 34.

Imtis radikalesnių priemonių pasiūlė pati policija šiemet itin užderėjus pažeidimų ten veikiančiame UAB „Gustauta“ alaus bare.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato Savivaldybei pateiktais duomenimis, nuo sausio 1-osios iki spalio 17 dienos jų registruota net 36, ir pačių įvairiausių: dėl alubario lankytojų keliamo triukšmo, neblaivių klientų muštynių, necenzūrinių žodžių vartojimo, viešosios tvarkos pažeidimų. Sulaukta pranešimų apie vagystes, dujų purškimą į akis, garsiai leidžiamą muziką, nepageidaujamus asmenis, agresyviai nusiteikusių lankytojų kabinėjimąsi prie žmonių, griuvinėjimą viešoje vietoje, turto apgadinimą – ir tai dar ne visas sąrašas.

Kai kada pareigūnams čia tekdavo važiuoti kas naktį. Bene ramiausia buvo gegužė – tą mėnesį policija kviesta tik du kartus: dėl agresyvaus asmens, atsisakiusio išeiti iš baro, ir nugvelbto paspirtuko.

Ir pilstė, ir patys gurkšnojo

Deja, atokvėpio būta trumpo.

Nuo birželio 18-osios iki rugsėjo 30 dienos pareigūnai „Gustautos“ darbuotojams buvo priversti surašyti 6 administracinio nusižengimo protokolus bei skirti administracines nuobaudas dėl alkoholinių gėrimų pardavimo po 20 valandos nepradarytomis taromis ir leidžiant juos išsinešti.

„Kur alkoholis, ten dažniausiai būna ir problemos“

R. Krištopaitis.

Tokiu būdu buvo pažeisti ne tik Alkoholio kontrolės įstatymo reikalavimai, bet ir licencijuojamos veiklos sąlygos – pagal alaus barui išduotą licenciją alkoholį galima vartoti tik vietoje.

Be to, siūlymą nutraukti alaus pilstymą naktimis šiame bare nagrinėjanti Panevėžio miesto savivaldybės Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo komisija policijos buvo informuota apie tai, kad vienu atveju patys alubario darbuotojai ne tik pardavinėjo alkoholį išsineštinai draudžiamu laiku, bet ir darė tą neturėdami darbo sutarties bei patys būdami neblaivūs.

Jėgas vienija ne pirmąkart

Skundų, kad ties Beržų gatvės 34-uoju pastatu nesaugu ir triukšminga dėl baro lankytojų riksmų bei kiaurą naktį atvažiuojančių bei išvažiuojančių automobilių, policija sulaukia ir iš vietos gyventojų. Daugiabučiai – visai šalia, tereikia gatvę pereiti.

Daugiausia teisėtvarkos pažeidimų čia registruojama nuo vidurnakčio iki šeštos valandos ryto.

„Kur alkoholis, ten dažniausiai būna ir problemos“, – konstatuoja Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Romaldas Krištopaitis.

Jo teigimu, baras Beržų gatvėje – šiuo metu karščiausias taškas mieste pagal iškvietimų skaičių. Dėl to ir nuspręsta kreiptis į Savivaldybę.

Kad prekybos alkoholiu laiko ribojimas padėtų, viršininkas net neabejoja: sutrumpėjus darbo valandoms, savaime bus ir mažiau klientų. Tai turėtų pagaliau atkreipti baro savininkų dėmesį.

Policijai ir anksčiau yra tekę vienyti jėgas su valdininkais dėl kitų miesto barų keliamų problemų. Bet šiemet toks atvejis – pirmas ir turbūt bus vienintelis.

Per pandemiją alaus barai, naktiniai klubai pristabdė savo veiklą. Iki kovido Panevėžyje veikė 55 alaus barai, dabar 5 iš jų nebeliko. O iš tikrųjų veiklą vykdo dar mažiau: dalis iš to pusšimčio karantinams pasibaigus taip ir neatvėrė durų lankytojams – dėl vienokių ar kitokių priežasčių iki šiol yra laikinai sustabdę veiklą.

Turėjo galimybę pasitaisyti

Savivaldybės duomenimis, nuo 2013 metų pasikeitė keturios skirtingos alaus baro Beržų gatvėje 34 savininkės. Ir visoms įmonėms miesto Taryba buvo apribojusi prekybos alkoholiniais gėrimais laiką dėl besikartojančių alkoholio pardavimo pažeidimų. Mat pritaikius sankcijas vienai, labai greitai jos vietoje veiklą pradėdavo vykdyti kita įmonė, neturinti tokių apribojimų.

Taip metai bėgo, o situacija alaus bare ir jo prieigose nesikeitė: nuolatinis triukšmas ir nuo alkoholio apsvaigusių agresyvių asmenų šėliojimai sekino ir gyventojų, ir policijos pareigūnų kantrybę.

Dabartinės alaus baro šeimininkės UAB „Gustauta“ veiklą miesto Savivaldybės Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo komisija jau irgi svarstė – 2019–2020 metais. Tąsyk Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas nustatė, jog čia alkoholis išsinešti pardavinėtas po 22 valandos. Bet, įvertinus turimą informaciją ir prašant pačiai įmonei, buvo leista pasitaisyti ir patiems imtis priemonių palaikyti tvarką alaus bare.

Dievagojosi, kad nebeveikia

Šįkart nuolaidų alaus baro valdytojams tikėtis nebevertėtų.

Atsižvelgiant į tai, kad veikla nuo 2013 metų buvo ribota įvairiems juridiniams asmenims, o pažeidimai alaus bare ir toliau nuolat kartojasi, nuspręsta Tarybai siūlyti mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko ribojimą konkrečiai vietai Beržų gatvėje 34.

Iki tol baras alų pilstė nuo 20 val. iki 6 val.

Kartu apribojimas būtų taikomas ir baro savininkei UAB „Gustauta“.

Komisijos posėdyje, vykusiame gruodžio 2 dieną, įmonės vadybininkas tikino, kad, siekiant užtikrinti viešąją tvarką, baro teritorijoje įrengtos stebėjimo kameros, bendradarbiaujama su policija. Teigė, jog baro veikla tuo metu nebuvo vykdoma – prieš pusantro mėnesio jis buvo uždarytas.

Kaip UAB „Gustauta“ direktorius vertina Savivaldybės žingsnius, sužinoti nepavyko. Bandant susisiekti viešajame Lietuvos įmonių registre nurodomu telefono numeriu, skambutis buvo nuolat atmetamas.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų