Baigtas tyrimas dėl „Ryanair“ lėktuvo nutupdymo Baltarusijoje

Baigtas tyrimas dėl „Ryanair“ lėktuvo nutupdymo Baltarusijoje

Tarptautinė civilinės aviacijos organizacija (ICAO) antradienį paskelbė, kad galutinai baigė tyrimą dėl priverstinio „Ryanair“ lėktuvo nutupdymo Baltarusijoje, ir dar kartą pirštu dūrė į „neteisėtus“ Minsko veiksmus.

2021 m. gegužės 23 d. Minske buvo priverstinai nutupdytas iš Atėnų į Vilnių skridęs oro linijų bendrovės „Ryanair“ lėktuvas ir sulaikytas juo skridęs Baltarusijos opozicijos veikėjas Ramanas Pratasevičius ir jo draugė Sofija Sapega.

„ICAO Taryba baigė diskusijas dėl 2021 m. gegužę Baltarusijos oro erdvėje įvykusio incidento, susijusio su „Ryanair“ reisu FR4978, ir pasmerkė Baltarusijos vyriausybės neteisėto kišimosi veiksmus“, – sakoma ICAO pranešime.

Nors organizacija prieš tai jau buvo paskelbusi šio tyrimo išvadas, sausio pradžioje tyrimas buvo pratęstas, siekiant nustatyti tam tikrus „trūkstamus faktus“ ir įvertinti naujai gautą informaciją.

Pasak ICAO, pranešimas apie lėktuve neva buvusią bombą, kuriuo buvo pasinaudota kaip dingstimi priverstinai jį nutupdyti, buvo „melagingas ir sukėlė pavojų lėktuvo saugumui“. „Apie šią grėsmę lėktuvo įgulai buvo pranešta gavus aukštų Baltarusijos valdžios pareigūnų nurodymus“, – teigiama ICAO ataskaitoje.

Organizacija nurodė, kad jos Taryba, kurią sudaro 36 valstybių atstovai, paprašė savo vadovo perduoti tyrimo išvadas Jungtinių Tautų (JT) generaliniam sekretoriui Antonio Guterresui.

Pagrindinė ICAO funkcija yra užtikrinti civilinę aviaciją reglamentuojančių įstatymų laikymąsi, tačiau ši organizacija neturi įgaliojimų skelbti sankcijas.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų