Prieš teismą stos naujagimį namo laiptinėje palikusi panevėžietė

Prieš teismą stos naujagimį namo laiptinėje palikusi panevėžietė

Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl itin jautraus įvykio šių metų birželio 15-osios naktį, kai vieno namo laiptinėje rastas ką tik gimęs kūdikis. Kaltinimai dėl vaiko palikimo ir sunkaus sveikatos sutrikdymo pareikšti vaiko mamai – 31-erių metų panevėžietei.

Ankstų vasaros rytą kūdikį, suvyniotą į ryšulį, vieno Vilties gatvės namo laiptinėje rado šio namo gyventojas ir iškvietė pagalbą. Naujagimis buvo skubiai išgabentas į ligoninę, jam nustatytas bendras kūno atvėsimas, sukėlęs gyvybei pavojingą būseną.

Panevėžio apskrities VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimo tyrimo valdybos pareigūnams, atlikusiems ikiteisminį tyrimą, pavyko rasti kūdikio mamą kitą dieną po to, kai laiptinėje buvo aptiktas kūdikis. Moteris pripažino vaikelį pagimdžiusi viena pati savo namuose. Pasak kaltinamosios, kūdikį jį nunešė į šalia esantį daugiabutį, nes nenorėjo ir nežadėjo jo pati auginti.

Vaiko motina pripažįsta savo kaltę ir nuoširdžiai gailisi. Ikiteisminio tyrimo metu jai paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad asmuo pripažintas kaltu dėl vaiko palikimo gali būti baudžiamas baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų, o už sunkų sveikatos sutrikdymą – baudžiamas laisvės atėmimu nuo dvejų iki dvylikos metų.

Baudžiamoji byla perduota Panevėžio apygardos teismui.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų