Badmintono klubas pažymėjo gimtadienį

Aukštaitijos sostinėje vyko Panevėžio badmintono klubo gimtadienio turnyras. Turnyre dalyvavo net 150 sportininkų iš Lietuvos, Estijos ir Latvijos.

Turnyre varžėsi ir penkiasdešimt panevėžiečių, klubo narių. Šeimininkai sėkmingai pasirodė tarptautiniame turnyre ir iškovojo daug prizinių vietų.

A grupės vyrų dvejetų varžybose antrąją vietą iškovojo Panevėžio badmintono klubo vadovas Linas Supronas, žaidęs poroje su kretingiškiu Giedriumi Dima (BK „Smešas“). Toje pačioje kategorijoje trečiąją vietą užėmė panevėžietis Linas Zavadskis poroje su Ramūnu Biliumi („Kelmė“).

B grupės vyrų vienetų varžybose trečiąją vietą iškovojo Mantas Smalskis. C grupės vyrų vienetų varžybų nugalėtoju tapo Edmundas Mackevičius, o antrąją vietą užėmė Paulius Žostautas.

Puikiai panevėžiečiai pasirodė vyrų dvejetų turnyre. Nugalėtojais tapo Elmoras Adakauskas poroje su Raimondu Baneliu, antrąją vietą užėmė Augustas Janušonis poroje su Pauliumi Žostautu, o trečiąją – Tomas Grigas poroje su Nerijumi Moliu (BK „Play“).

Moterų dvejetų varžybose antrąją vietą užėmė Viktorija Ivaščenkova poroje su Ieva Vidzėniene.

Mišrių dvejetų kategorijoje antroje vietoje liko Laimonas Bečalis poroje su Ieva Vidzėniene, o trečioje – Ramūnas Mackevičius poroje su Viktorija Ivaščenkova.

D grupės moterų dvejetų varžybose trečiąją vietą užėmė Kristina Aliukienė poroje su Migle Riaubaite.

Prieš šešerius metus, 2016-ųjų metų balandžio mėnesį, Panevėžio badmintono klubą oficialiai įkūrė Linas Supronas. Sparčiai progresuojant klubui dabar jo narių gretos jau siekia virš 120, skaičiuojant tiek vaikus, tiek suaugusiuosius.

Panevėžio badmintono pirmosios šaknys buvo nuo 1979 metų, kai pirmasis Panevėžio badmintono klubo narys Kęstutis Supronas pradėjo žaisti badmintoną mūsų mieste.

Į Panevėžį šią sporto šaką 1958 metais parvežė tuometinis sporto vadovas Vilius Variakojis iš tuometinėje Sovietų Sąjungoje Maskvoje vykusio pasaulio jaunimo sporto festivalio. Apskritai šią sporto šaką pasauliui pirmieji pristatė kinai.

Pačiam Lietuvos badmintonui šiais metais sukanka 60 metų. 1962 metais buvo įkurta Lietuvos badmintono federacija, o 1963 metais buvo surengtas pirmas mūsų šalies čempionatas.