Mokslo metų pradžią „Vilties“ progimnazijos pradinukų tėvams apkartino paskutinėmis dienomis trenkusi žinia, kur iškeliami jų vaikai. V. Beržonio nuotr.

Ažiotažą švelnina pažadėdami autobusą

Ažiotažą švelnina pažadėdami autobusą

 

Kilusį ažiotažą dėl rekonstruojamos Panevėžio „Vilties“ progimnazijos pradinukų perkėlimo šįmet mokytis į Saugusiųjų ir jaunimo mokymo centrą bando švelninti pati mokykla, jau nuo šiandien organizuodama mažųjų nuvežimą į Šiaulių gatvę ir parvežimą.

Visgi tėvai į naujų mokslo metų pradžios šventę rinkosi rūškani ir išsigandę. Labiau nei kelionė į kitą miesto galą juos gąsdina, jog mažieji mokysis po tuo pačiu stogu su Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro auklėtiniais.

Savivaldybė ramina pradinukais visapusiškai pasirūpinusi. Jie ne tik bus vežiojami, bet ir mokysis patalpose netgi su atskiru įėjimu.

Sunkiausias rugsėjis

Dėl remonto iš „Vilties“ progimnazijos iškeliamų antrų, trečių ir ketvirtų klasių tėvai paskutinį vasaros savaitgalį leido visai ne šventiškai. Paskutinę mokinių atostogų dieną sužinoję, kur teks mokytis jų vaikams, ieškojo būdų, kaip pakeisti Savivaldybės sprendimą.

Sekmadienį karšta buvo ir pačioje progimnazijoje. Jos direktorė Danutė Valiukienė sušaukė tėvų komiteto posėdį. Jame dalyvavo 27 žmonės. Jame kelias valandas buvo diskutuojama apie susidariusią situaciją, kol, anot direktorės, prieita kompromiso.

„Išsigryninom didžiausią problemą, kaip vaikams pasiekti mokyklą ir iš jos grįžti. Pusę tėvelių buvo nusiteikę pozityviai, atsirado pasisiūliusių nuvežti ne tik savo, bet ir kitų vaikus. Kol Savivaldybė išspręs pavėžėjimo problemą, ir pati mokykla vežios pradinukus“, – teigė D. Valiukienė.

Jos nuomone, pasiekti Šiaulių gatvėje esančią mokymo įstaigą tėveliams nėra didelė problema – vienetai šeimų, kurių vaikai pėstute ateina į „Vilties“ progimnaziją.

D.Valiukienė pripažįsta per ilgą pedagoginio darbo praktiką turėjusi dvi itin sunkias rugsėjo 1-ąsias. Viena tokių 2005-aisiais, kai mokykla buvo reorganizuota ir prie rusakalbių bendruomenės jungiamos lietuviškos klasės.

„Bet kad šitas bus toks sunkus, net iki fizinio skausmo, nesitikėjau“, – su ašaromis kalba direktorė.

Baldus parsivežė

D.Valiukienė dar rugpjūčio pradžioje ėmėsi dairytis, kur iš renovuojamos mokyklos laikinai perkelti pradinukus. Direktorė teigia apskambinusi visas miesto centre esančias ikimokyklines įstaigas ir mokyklas. Galop susitarta, kad mažuosius šiems mokslo metams priglaus ir taip ankšta Muzikos mokykla bei Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centras.

„Mes net ir baldus buvome pradėję kraustyti. Kai rugpjūčio 29-osios popietę buvau iškviesta į Savivaldybę ir pasakė, kad be jokių svarstymų vaikai ten neis, skubiai skambinau į mokyklą, kad nebevežtų baldų“, – pasakoja D. Valiukienė.

Nors direktorė sako, kad tokia žinia ir ją šokiravo, tvirtina, jog jos surastosios patalpos išties buvo prastos ir netinkamos mokytis pradinukams.

„Jei būtume pasilikę M. Rimkevičaitės mokykloje, patalpose, kurias aš pati suradau, būtumėte man po kurio laiko skambinę ir klausę, kodėl ten tik vienas tualetas, o vaikams reikia vaikščioti į valgyklą „Vilties“ progimnazijoje. Be to, ir langai kiauri, žiemą šalta“, – aiškino D. Valiukienė.

Sąlygas vadina idealiomis

Paskutinę mokinių atostogų dieną šoką „Vilties“ pradinukų tėvams sukėlusios Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Arnonavičius teigia, kad Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras buvo geriausia išeitis. Visgi jis pripažįsta, kad priimant tokį sprendimą padaryta klaidų.

„Pamoka ateičiai, jog tokius sprendimus reikia priiminėti birželį, liepą, kad tėvai turėtų laiko apsispręsti, gal net pakeisti mokyklą. Bet mes pasitikėjome daug metų dirbančia direktore, kol patys nepamatėme tų patalpų. Padarėme klaidą, kad anksčiau nenuėjome pasižiūrėti, kaip M. Rimkevičaitės mokykla atrodo“, – sako K. Armonavičius.

Anot jo, kai profesinėje mokykloje išvydo, kad 160 vaikų tenka vienas tualetas, nėra valgyklos, o ir klasės nei jaukios, nei šiltos, vos ne visa Savivaldybės administracija, kuruojanti švietimo sritį, puolė ieškoti kitų patalpų.

„Galvojome apie pradinukų perkėlimą ir į R. Sargūno sporto gimnaziją Liepų alėjoje, ir į „Beržų“ progimnaziją Beržų gatvėje, ir apie kitas centre esančias mokyklas. Niekur nėra vietos“, – aiškino Savivaldybės administracijos atstovas.

K. Armonavičiaus teigimu, Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre sąlygos puikios. Pradinukai mokysis per du aukštus, turės sporto salę, valgyklą.

„Aš irgi visą savaitgalį sekiau ir skaičiau tėvų atsiliepimus internete. Manau, jie net nebuvo nuvykę į Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centrą ir nepasidomėjo, kur jų vaikai mokysis. Nežinau, kaip beįmanoma atrasti geresnes laikinas ugdymo sąlygas. Jų nepalyginsi su direktorės miesto centre surastomis M. Rimkevičaitės mokykloje“, – tvirtino K. Armonavičius.

Anot jo, jau šią savaitę skubos tvarka organizuojamas transporto komisijos posėdis.

Svarstoma leisti papildomą 6B maršrutinio autobuso reisą iki mokyklos Šiaulių gatvėje.

Baiminasi kaimynystės

Į Šiaulių gatvę perkeliamų pradinukų tėvams labiausiai galvas skauda ne dėl vaikų kelionės į mokyklą.

Viešinti pavardės neišdrįsusi „Vilties“ progimnazijos moksleivio mama pripažino labiausiai išsigandusi, ar jos sūnui bus saugu mokykloje, kurioje mokosi jaunuoliai, dėl elgesio ir kitų problemų turėję palikti kitas miesto bendrojo ugdymo mokyklas.

„Nėra tas Panevėžys toks didelis, kad būtume nepatenkinti dėl atstumo iki mokyklos. Mus gąsdina tos jos kontingentas. Ar tikrai viena mokytoja galės užtikrinti 26 vaikų saugumą? Ar bus įmanoma vienoje mokykloje saugiai mokytis pradinukams ir elgesio problemų turintiems paaugliams?“ – susirūpinusi mama.

Anot jos, dauguma tėvų dėl to labiausiai išsigandę.

„Būtume turėję laiko, būtume vaikui ieškoję kitos mokyklos. Bet tempiant iki paskutinės minutės mums nepalikta teisė rinktis“, – pasipiktinusi panevėžietė.

Dėl saugumo garantuoja

Ir D. Valiukienė, ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas K. Armonavičius tvirtina, jog apie pradinukų saugumą pagalvota. Jųdviejų teigimu, mažieji mokysis mokykloje dalyje su atskiru įėjimu ir neturės jokių ryšių su Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro bendruomene.

„Galiu drąsiai užtikrinti, kad problemų nebus“, – pareiškė K. Armonavičius, kurio

pedagoginis darbo stažas siekia daugiau nei 40, iš jų per 20 vadovavęs „Senvagės“ pagrindinei mokyklai.

Dėl pradinukų saugumo problemos tvirtina nematanti ir „Vilties“ progimnazijos vadovė.

„Mes ne vienerius metus gyvenome šalia Jaunimo mokyklos, valgėme tose pačiose patalpose. Nesakau, kad nebuvo problemų, bet Jaunimo mokyklos administracija visada reaguodavo į jas žaibiškai. O Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre pradinukams bus net atskirtos patalpos“, – tėvus ramina D. Valiukienė.

Komentarai

 • Gaila, kad Savivaldybės politikai gali elgtis kaip nori ir džiūgauti priėmę tikriausiai jiems patiems palankiausią sprendimą – iškelti pradinukus į iki tol merdėjusio Suaugusiųjų mokymo centro toli gražu ne idealiai suremontuotas patalpas. Apmaudu, kad visos vasaros jiems neužteko surasti tinkamų patalpų miesto centre pradinukams mokyti, nors mokyklos remontas buvo jau seniai planuotas. Daugumos vaikų, tėvų ir mokyklos administracijos, nenudžiugino pradinukų perkėlimas į Šiaulių g., su kuriuo dėl vaikų buvome priversti sutikti. Deja, bet panašūs politikų sprendimai tik padeda apsispręsti pakeisti mokyklą, miestą, šalį…

  • Jei savivaldybė turi rūpintis, kur mokysis vaikai, tai už ką, sakykit, mokyklos administracija algą gauna? Nemoja dirbt, tegul rašo pareiškimą ir eina iš darbo, o ne fiziniu skausmu skundžiasi

  • Pamiršusiems, kad mieste kursuoja miesto autobusai, o mokinio nuolatinis mėnesiui nekainuoja nė 6 eurų, dovanoju savo propelerį.
   O mokyklos suorganizuotą ,,pavėžėjimą“ už dyka laikau biudžeto lėšų švaistymu. Man atrodo, kad visos mokyklos labai bijo prarasti mokinių, todėl nenustebčiau, jeigu direktorė ir patylėjo per vasarą, kad po kitas mokyklas neišsivaikščiotų – su pyragais paskui nebesusigrąžins.
   Jeigu dar pykčiai eskaluosis – tada remontui skirtus pinigus atiduoti palankiau žiūrinčiai mokyklai ir viskas.

 • Kodėl taip negražiai atsiliepiama apie M.Rimkevičiatės profesinio rengimo centrą? Atrodo, kad miesto centre stovi pastatas išdaužytais langais, lauko tualetu ir švilpauja vėjas. Ar pats gerbiamas Kazimieras Armonavičius buvo nuvykęs patalpų apžiūrėti ar tik vadovaujasi gandais?Tokios skleidžiamos kalbos tikrai nepuošia valdžios vyrų ir jie turėtų atsiprašyti. Korespondentė, kol pati neįsitikino, irgi neturėtų rašyti viso to melo. Gėda Savivaldybės administracijai, gėda niekinti kitus.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų