Autoserviso apgaulės: mitas ar realybė?

Autoserviso apgaulės: mitas ar realybė?

Jeigu norite būti ramus, kad Jūsų automobiliu tikrai bus gerai pasirūpinta – tokiu atveju labai svarbu ieškoti gero serviso, kuris džiugintų jus ne tik aukšta aptarnavimo kokybe, tačiau ir geromis kainomis. Žinoma, automobilių servisas – labai įvairus. Kol vieni garantuoja profesionalumą, kiti – priešingai, net vagia mašinos dalis.

Pateiksime sąrašą apgaulių, kurios dažniausiai pasitaiko prastos kokybės servisuose. Tikimės, kad tai paskatins Jus vengti vietų, kurios teikia paslaugas nelegaliai.

Prastos kokybės alyva

Kai kurie servisai teigia, kad jie naudoja itin geros kokybės alyvą. Ne sintetinę, tačiau natūralią. Taip jau yra, kad dažniausiai pačiam auto savininkui nėra galimybės patikrinti – kaip yra išties. Jis moka tokią sąskaitą, kurią gauna.

Visgi, jeigu darbai bus atlikti tikrai patikimams servisui, dažniausiai net nekils abejonių, kad pilama alyva bus blogos kokybės.

Katalizatoriaus išėmimas

Dažniausiai garažiukuose daromas darbas – katalizatoriaus išėmimas. Daugelis žmonių net nežino, kokia tai yra svarbi dalis automobiliuose. Ir tik atliekant techninę apžiūrą yra matoma, kad šios dalies nėra ir dėl to mašina viršija CO2 normas.

Taigi, visada geriausia po servise atliktų darbų paprasčiausiai patikrinti, ar katalizatorius yra ten, kur ir turi būti. O dar geriau rasti patikimą servisą, kur atliekami darbai net nekelia abejonių.

Stiklų plovimo paslauga

Kai kurie bandydami uždirbti kuo daugiau sako, kad į langų plovimo tampą pylė labai brangaus skysčio. Tačiau niekas negali įrodyti, ar jis buvo piltas ir tuo pačiu, ar jis tikrai labai geras. Galiausiai yra nurodyti, kad skysčio Jums nereikia, pats tuo galite pasirūpinti.

Detalių keitimas į kinietiškas

Vėlgi, dažniausiai abejotinos reputacijos vietose atliekamas darbas, kuris neatsiejamas nuo didesnio mašinos sugadinimo nei ji buvo atlikus į servisą. Dažniausiai geros mašinos dalys yra keičiamos blogesnėmis.

Tie, kurie beveik nieko nenusimano apie mašinas, net nežino – kad jos buvo pakeistos. Tik po daug laiko, kai gedimas kartojasi arba kai atsiranda nauji, kitų servisų darbuotojai pasako, kad dalis yra prastos kokybės. Tačiau iki tol nebuvo bloga, taip?

Padangų pripildymas azotu

Šiuo metu servisuose dažnai siūloma paslauga yra padangų papildymas azotu. Sakoma, kad tai yra puiki paslauga, kuri gali užtikrinti, kad Jūsų padangos tarnaus kur kas ilgiau. Visgi, praktiškai ši nauda bus pajuntama tik tuomet, jeigu važiuojate labai greitai, galbūt azartiškai.

Kitu atveju poveikio nebus, tad neverta ir mokėti. Tik reikia informuoti servisą, kad Jums tokios paslaugos nereikia.

Akumuliatoriaus būklė

Kai kurie servisai labai lengva ranka meta akumuliatorius ir deda naujus, kadangi teigia, kad senas jau nebėra geras. O praktika rodo, kad jie dažnai būna dar funkcionalūs. Dėl to siūlome būtinai nurodyti, kad apie akumuliatoriaus keitimą turite būti informuotas iš anksto. Juk tai brangi paslauga.

Kuo daugiau dėmesio mašinai nuolatos skirskite – tuo ramesnis galite būti, kad ji visada važiuos nepriekaištingai. Tiesa, svarbu ne tik pačiam sekti automobilio pokyčius, tačiau taip pat ir reaguoti į juos, kai matote, kad kažkas yra ne taip. Galiausiai, rasti servisus, kuriuose siūlomos paslaugos – ne tik geriausios kokybės, tačiau ir garantuojančios, kad sumokėta suma už paslaugas bus racionali.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų