(Delfi nuotr.)

Automobilius statyti mokys baudomis

Automobilius statyti mokys baudomis

Su vasaros pradžia aplinkosaugininkai leidžiasi į pažeidėjų medžioklę. Birželio pirmąją prasideda akcija „Automobilį statyk atsakingai“, per kurią bus surengtas ne vienas didelėmis baudomis grasinantis reidas. Nors akcija jau tapo tradicija, aplinkosaugininkai pripažįsta, kad gamtą niokojančių panevėžiečių gretos nemažėja.

Per visą vasarą truksiančią akciją atsipalaidavusiems poilsiautojams tvarkdariai stengsis priminti, kad automobilius draudžiama statyti ant šalia daugiabučių esančios vejos, miško pakločių ir arčiau nei 25 metrai iki vandens telkinio. Pažeidėjams teks plačiai atverti pinigines. Pastačiusiesiems automobilį per arti vandens telkinio gresia įspėjimas arba nuo 30 iki 140 eurų bauda, o jei automobilis bus paliktas ant vejos, transporto priemonės savininkui teks sumokėti 20–140 eurų. Ir taip nemenkos baudos gali dar labiau padidėti, jeigu pastatytas automobilis sugadino veją. Tuomet transporto priemonės savininkui gali tekti pakloti ir iki 300 eurų.

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Valdemaras Jakštas dideles baudas pateisina.

„Automobilio statymas ne vietoje yra toks pažeidimas, kurio nepadarysi atsitiktinai. Juk negali nepastebėti, kad sustojai per arti vandens arba ant vejos. Tokie pažeidimai daromi sąmoningai. Jeigu baudos būtų mažesnės, pažeidėjų tik padaugėtų“, – įsitikinęs V. Jakštas.

Per praėjusią vasarą atliktus 46-is reidus Panevėžio regione aplinkosaugininkai surašė 21-ą administracinių teisės pažeidimų protokolą.

Per akciją aplinkosaugininkai akyliau stebi ne tik automobilių vairuotojus, bet ir kitus poilsiautojus. Baudas gali užsitraukti leidimo neturintys žvejai ar gamtą teršiantys piliečiai.

Komentarai

  • O įdomu, kaip Jakštas nubaudė savo pavaldinį pastačiusi automobilį upėje, apie kurį rašė spauda.

  • Kas leidžiama Jupiteriui, neleidžiama jaučiui. Čia apie aplinkosaugininkus ir žmogelius.

    • Atsakyti
  • Toli nereikia ieškoti prie Panevėžio marių kiekvieną dieną tokių pilna ten vakarais tikros fiestos vyksta ir net keliukas kokie 10m iki telkinio žolėje isvazinetas ir ką manot aplinkosaugos mašinos važiuoja pro šalį net nesustoja štai jums ir laisvė.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų