Automobilių kolekcijoje – ir „Ferrari“ iš sniego

Automobilių kolekcijoje – ir „Ferrari“ iš sniego

 

Netoli Karsakiškio esančiuose Startų soduose šalia Lėvens žiemą laikas sustoja. Iš vietos nejuda ir naujas vietinio gyventojo, automobilių modeliukų kolekcininko Ervino kieme stovintis „feraris“. Tiesa, jis ir negali judėti – juk nulipdytas iš sniego.

Po savaitės pradžioje užklupusio snygio žmonės vienas po kito ėmė stebinti vis įdomesnėmis skulptūromis iš sniego. Originalių nuotraukų pilni internetiniai socialiniai tinklai. Tačiau bene didžiausio atgarsio sulaukė Startuose, Panevėžio rajone, gyvenantis 29-erių Ervinas Buga. Jis iš sniego sukonstravo sportinį automobilį „Ferrari“ pagal tikrus šios mašinos matmenis ir su visomis jai būdingomis kėbulio detalėmis. Pritrūko tik ryškiai raudonos spalvos.

Grįžome iš miesto nusipirkę maisto – ką veikti? Kaip įprastai – prie televizoriaus. O vyras ir sako: eisiu aš palipdyti“, – apie Erviną plačiai išgarsinusį sumanymą pasakoja žmona Donata.

Ji nė nenutuokė, kokį projektą sutuoktinis įgyvendina kieme. Jis ir pats, juokiasi žmona, tikriausiai nesitikėjo tokio kūrybinio įkvėpimo.

Unikalios sniego skulptūros autorius E. Buga aistra kolekcionuoti automobilių modelius užsikrėtė dar gyvendamas ir dirbdamas Nyderlanduose. Asmeninio archyvo nuotraukos

Modeliukų kolekcininkas

Sekmadienio rytą E. Buga išėjo į kiemą, suvyniojo porą sniego rutulių ir grįžo namo pasiimti vieno savo automobilių modeliukų. Netikėtai sugalvojusiam lipdyti „ferarį“ jam reikėjo pavyzdžio. Ervinas renka sportinių, senovinių automobilių modeliukus. Kolekcijoje jau apie 130 eksponatų, tarp jų – ir retų, vertingų. E. Buga ir pats pagal brėžinius surenka bei dažo modeliukus.

Tokiu pomėgiu Ervinas užsiima jau penkerius metus. Aptikęs patikusį automobiliuką, dalyvauja aukcionuose, perka juos iš užsienio. Tokia aistra užsikrėtė, pasak D. Bugienės, dar tada, kai juodu gyveno ir dirbo Nyderlanduose. Ten toks pomėgis – gana populiarus.

Į Lietuvą grįžome 2019-aisiais ir jau metai čia bandome kurtis. Tačiau ir emigracijoje niekada nemanėme pasilikti – tiesiog dirbome nekvalifikuotus darbus, kad užsidirbtume gyvenimui gimtinėje. Trejus metus praleidome Norvegijoje, ketverius – Nyderlanduose. Galop Startuose įsigijome namą ir jau pusmetį čia kuriamės“, – pasakojo 33-ejų D. Bugienė.

Donata dabar dirba Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje, o jos sutuoktinis – kurjeris ir dabar, karantino mėnesiais, turi labai daug darbo.

Unikalios sniego skulptūros autorius aistra kolekcionuoti automobilių modelius užsikrėtė dar gyvendamas ir dirbdamas Nyderlanduose, kur toks pomėgis labai populiarus.

Liko nudažyti

Prieš trejus metus susituokusi pora juokiasi nepraradusi vaikiškumo.

Tą sekmadienį vyras į lauką išėjo apie 10 val., o namo grįžo apie 15 val. Teko jau raginti, kad baigtų – oras buvo prastas, ėmė lynoti“, – apie unikalaus „ferario“ konstravimą iš sniego pasakoja D. Bugienė.

Ji juokiasi, jog konstruktorius grįžo namo nepatenkintas savo kūryba. Mat lietus apgadino smulkias sniego mašinos detales, o ir nepavyko sportinio automobilio nudažyti raudonai.

Nusinešęs modeliuką, lipdė pagal tikro „ferario“ proporcijas, statybine mentele sniegą skaptavo. Nudažyti spėjo tik ratus ir langus, todėl buvo nepatenkintas darbu. Naudojo dažus, kurie nekenkia gamtai, nes sniegas vieną dieną ištirps ir viskas susigers į žemę“, – kalbėjo Donata.

Tačiau ir nebaigtas, netgi pačiam autoriui ne itin patikęs, automobilis iš karto sulaukė kaimynų dėmesio. Praeiviams sunku buvo patikėti, kad tai tik iš sniego nulipdyta skulptūra.

Kai kurie galvojo, kad tiesiog mašiną aplipdėme. Kiti juokavo: kai neturi „ferario“, gali nusilipdyti. Atsiliepimų tikrai daug sulaukėme“, – teigia vyro nulipdyto automobilio nuotrauką į internetą įdėjusi Donata.

Pats Ervinas viešinti savo darbo kol kas nenorėjo. Šį savaitgalį, jei tik leis orai, Ervinas ruošiasi visiškai užbaigti ir nudažyti savąjį „ferarį“. O tuomet žmonės galės spėlioti, kas gi iš tiesų stovi naujakurių kieme – brangi mašina, dažno vairuotojo svajonė, ar kurjerį, kaip sniego skulptorių, išgarsinęs kūrinys.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų