G. Kartano nuotraukos

Autobusų stoties statybos juda pabaigtuvių link (fotogalerija)

Autobusų stoties statybos juda pabaigtuvių link (fotogalerija)

Dar šiais metais Panevėžyje duris atvers nauja autobusų stotis.

Kaip teigiama miesto Savivaldybės pranešime, šiuo metu atliekami vidaus apdailos darbai, tvarkoma perono ir keleivių įlaipinimo aikštelės, pagrindinėje salėje pradedami sienų ir lubų montavimo darbai.
Baigiama įrengti požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.
Jau atlikta beveik 75 proc. suplanuotų darbų.
Naująją autobusų stotį Panevėžiui suprojektavo Nacionalinės premijos laureato Rolando Paleko architektų studija. Savanorių aikštės pietinėje dalyje statomo netaisyklingos trapecijos formos pastatas viduje numatyta maždaug 160 kvadratinių metrų keleivių laukiamoji salė, kavinė, bilietų kasos, vairuotojų poilsio kambarys, bagažo ir smulkių siuntų skyrius, kitos patalpos.
Stotyje atsiras šiuolaikiška keleivių informavimo sistema: specialūs ekranai, be įprastų bilietų pardavimo kasų, veiks ir savitarnos terminalas. Po autobusų stotimi įrengiama požeminė 88 vietų automobilių stovėjimo aikštelė su neįgaliesiems skirtomis vietomis, bus ir dviračių saugyklos. Autobusų stotį perkėlus į naują pastatą, numatyta rekonstruoti ir dabartinį, statytą dar 1961-aisiais. Nuo to laiko jis nebuvo matęs rimtesnio remonto, tik 2012-aisiais šiek tiek patvarkytas.

Galerija

Komentarai

  • Straipsnio autorius melagis.Sensis autobusų stoties pastatas priklausė žydų bendruomenėi.Pastatytas prieš karą.

  • Alvydas ar tiesa laukiamojo j salėj trinkelės grindų

  • Dar šiais metais, ar tikrai? Kaip rodo nemaža stebėjimo patirtis, už europines lėšas vykdomų projektų baigties terminai vis nukeliami pirmyn. Čia jums ne privatus kapitalas – ten žybt žybt ir objektas pastatytas, viskas padaryta iki galo – darbai padaryti, su darbininkais atsiskaityta. Ech, o su europiniais pinigais labai sunku – matyt, jų skiriama mažiausiai 30 proc. daugiau, negu reikėtų. Paskui suk tu žmogau galvą, kiek įsisavinti, kiek ir kam nusisavinti, kiek mokėti darbininkams ir tt. Todėl darbai juda vėžlio žingsniu. Tik pamanykit – pusę metų vykdo naujos stoties apdailą! Per tiek laiko Panevėžys, matyt, turės ne naują stotį, o naują bažnyčią – viską padengs auksu, brangakmeniais inkrustuos, smaragdais išpuoš. O ką – bokštas yra, beliks tik užkelti kryžių, pakabinti varpą ir žolinės atlaidus atšvęsti …

    • Atsakyti
  • Palapinių miestelis , ną neįsipaišo į centrinę miesto dalį. Atrodo kaip kaimo turgaus aikštė.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų