Benamių viešbučiu praminto apleisto namo pirmame aukšte aptiktas nuolatinės gyvenamosios vietos neturėjęs miręs vyras. V. Bulaičio nuotr.

Autobusų stoties pašonėje – kraupus radinys

Autobusų stoties pašonėje – kraupus radinys

Istoriniame, bet į Panevėžį atvykstančiuosius gąsdinančiame autobusų stoties vaiduokliu virtusiame apleistame pastate – makabriškas radinys.

Apie prie baisiojo pastato aptiktą galbūt negyvą vyrą Bendrajam pagalbos centrui pranešė maždaug 9.30 val. paskambinęs praeivis. Atvykusiems greitosios pagalbos medikams teko brautis per apleistą pastatą juosiančios betoninės tvoros plyšį, kad patektų į teritorijos vidų. Jo pirmame aukšte iš tiesų rastas į aplinką nebereaguojantis vyras. Nelaimėliui medikai niekuo padėti nebegalėjo. Konstatuota vyro mirtis.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Rasos Meištės teigimu, mirusysis – 60-metis vyras, neturėjęs nuolatinės gyvenamosios vietos. Pasak policijos atstovės, pirminiais duomenimis, smurto žymių nepastebėta.

Įvykio aplinkybės tiriamos.

„Sekundės“ šaltinių žiniomis, apleistas pastatas seniai virtęs neoficialiu benamių viešbučiu. Jame nuolat glaudžiasi čia guolius susisukę bent trys gyvenamosios vietos neturintys vyrai. Vieną jų, savo aplinkoje pelniusį Naktinio Petro pravardę, ir pasiglemžė mirtis. Stoties nuolatiniai lankytojai pasakojo, kad benamiai čia jaučiasi kaip savo namuose. Jų nesulaiko net betoninė tvora. Žmonės pamena, kai kartą apsileidęs vyras, išlindęs net per grėsmingai atrodančio ir vos besilaikančio antro aukšto lango ertmę, šūkavo ir skeryčiojosi.

Autobusų stoties piktžaizdė – dar 1923-iasiais statytas ir dabar klaikiai atrodantis, menkaverčiais krūmokšniais apaugęs namas priklauso dviejų verslo partnerių Gvido Drobužo ir Remigijaus Juodviršio vienai iš bendrovių – beveik po lygiai valdomai „Lauktuvės jums“.

Panevėžio savivaldybė šį pastatą jau daug metų įtraukia į sąrašą apleistų pastatų, apmokestinamų didesniu nekilnojamojo turto mokesčiu.

Visgi sankcijos kol kas bevaisės. R. Juodviršis dėl tokios situacijos kaltina pačią miesto Savivaldybę. Vieno stambiausių Panevėžyje verslininko teigimu, namo neįmanoma imtis rekonstruoti, nes valdininkai nesiima padėti spręsti problemos dėl privažiavimo prie jo. Įmonės savininkas tvirtina dėl šios bėdos į Savivaldybę ne kartą yra kreipęsis ir žodžiu, ir raštu.

„Kol nėra suformuotas kelias iki pastato, nieko negalime imtis. Savivaldybė vis žada ką nors daryti, bet kol kas situacija tokia, kad į jį patekti galima tik per svetimą žemę – valstybinę ir privačią. Kol privažiavimo nėra, šnekėti apie rekonstrukciją tas pats kaip šakėmis rašyti ant vandens“, – kalbėjo R. Juodviršis.

Verslininką piktina, kad net aukštų betono plokščių tvora neapsaugo privačios nuosavybės nuo įsibrovėlių.

„Nežinau, kodėl negerbiama nuosavybė. Tokio aukštumo tvora!“ – stebėjosi R. Juodviršis.

Komentarai

  • Ir kodel abejoju Juodvirsio zodziais ?

  • paleiskite elektros srove- viena,kita trinkteles,kiti nebelys.Jeigu tokia kalba isejo.

  • Tvarkai tokioje landynėje padaryti pirmiausia reikia noro, o ne atsikalbinėjimų, ne atsakomybę versti ant kitų. Turtingų savininkų sena gėda prisišaukė bėdą. Iki bėdos netoli ir Vasario 16 gatvėje, kur kitas prisipirko ir netvarko namų kurie griūna.

  • Kad tas didesnis apleistų apmokestinimas juokingas, turi bausti šimtą kartų didesniai mokeščiais, tai tada gal turtuolių akys ir ausys prasivers, darbai gal pajudės, tvarkos pradės žiūrėti. O tualetas ant Kranto gatvės kampo kur žiurkės laksto? Kas savininkas? Būtinai reikia pakeisti įstatymus dėl mokesščių pakėlimo. Užsiimk reikiamais įstatymais, uzregistruok įstatymą p. Urbšy, koks parlamentaro darbas ir yra. Patikrinsiu po mėnesio ar įstatymas užregistruotas kad apsileideliai moka šimtą kart daugiau už tvarkingus žmones.

  • Kam pirkti pastatą jei nėra privažiavimo. Gudrauja berniukai…

  • Tą betoninę tvorą matyt rankomis sunešė ir pastatė.

  • Milijonieriams ne gėda?

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų