Autobusai iš karantino neskuba

Autobusai iš karantino neskuba

 

Net ir pasibaigus karantinui, maršrutinių autobusų eismas į senas vėžes grįžta labai pamažu. Savivaldybės teisinasi, neva vasarą ir taip keleivių būna mažiau, tad tokių pačių nei miesto, nei rajono, nei tarpmiestinių maršrutų tvarkaraščių tikėtis dar neverta.

Birželio 17 dieną visa Lietuva nusiėmė kaukes ir grįžta į prieš karantiną buvusį gyvenimą. Po truputį stiprėja ir autobusų motorų ūžesys.

Panevėžio savivaldybėje suburtai Keleivinio transporto organizavimo komisijai pastaruoju metu dažnai tenka rinktis dėl naujų sprendimų atnaujinant ar keičiant autobusų tvarkaraščius mieste.

Antradienio posėdyje gyventojų ir įmonių prašymu nuspręsta paleisti papildomus vakarinius 3 ir 13 maršrutų autobusus prekybos centro „Ryo“ darbuotojams pavėžėti.

Nuo liepos 4-osios poilsio dienomis iš Dembavos vėl kursuos 6A maršruto autobusas.

Tą pačią dieną sodininkams bus atnaujinti ir 4 (Molainiai–Vaivadai) bei 15 (Dariaus ir Girėno g.–Piniava) maršrutai poilsio dienomis.

„Autobusų tvarkaraščiai intensyvinami: piko metu į stotelę atvažiuos daugiau autobusų. Grafikai keičiami pagal poreikį“, – teigė Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus specialistė Ina Urbonavičienė.

Anot jos, ir Savivaldybė, ir Autobusų parkas pastaruoju metu sulaukia nemažai gyventojų prašymų ir skundų dėl viešojo transporto paslaugų. Visgi, pasak specialistės, tikėtis visiškai tokio paties autobusų eismo, kaip anksčiau, dar nereikėtų. „Vis dar paskelbta ekstremalioji situacija, be to, ir vasara, kai keliautojų lieka mažiau. Paslaugos intensyvesnės, bet laiko intervalai tarp autobusų vis dar ilgesni“, – aiškino I. Urbonavičienė.

Visą vasarą nekursuos 9 maršruto autobusas, kuris mokinius veždavo iš Stetiškių iki Rožyno.

Miestą pasiekti – problema

Nors karantinas baigėsi, į senas vėžes grįžta ne tik įmonės, darbą atnaujina ir medicinos įstaigos, visgi Panevėžio rajono savivaldybė grąžinti autobusų į senas vėžes, regis, neskuba. Iš kai kurių rajono vietų pasiekti miestą lieka taip pat sudėtinga, kaip buvo ir per patį karantino piką.

„Iš karto nieko neatkuriame, priimamas spendimas po sprendimo, įvertinant kiekvieną maršrutą ir juo keliaujančių žmonių skaičių“, – aiškino rajono Savivaldybės Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėja Aldona Čiegytė.

Valdininkė teisinasi, neva klientų po karantino rajono autobusai sulaukia mažiau nei anksčiau tokiu metu.

Veža į didmiesčius

Itin atsargiai atnaujinami ir tarpmiestiniai autobusų maršrutai. Bendrovė Panevėžio autobusų parkas pasibaigus karantinui teatnaujino apie 30 proc. tarpmiestinių reisų.

Šiuo metu, pasak įmonės direktoriaus Arnoldo Gražio, iš Panevėžio autobusai kursuoja vis dar tik į didžiuosius miestus: Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius. Į juos pakeliui keleiviai išlipa ir kituose miestuose ar miesteliuose. Tačiau konkrečiai į Biržus, Pasvalį, Kupiškį Panevėžio parkas neveža – tos kelionės organizuojamos derinantis su kitų miestų parkais.

„Su tarpmiestiniais maršrutais yra sudėtingiausia – jie yra komerciniai ir pustuščių autobusų nesiųsime. Todėl, pavyzdžiui, į Kupiškį veža Utenos parkas, į kurio maršrutą patenka Panevėžys – tiesiog derinasi parkai, kad nedubliuotų kelionių be reikalo“, – aiškino direktorius.

Keleivių po karantino tarpmiestiniuose autobusuose, anot jo, labai sumažėjo. O vasarą jų daugiau rieda link jūros.

„Renkame informaciją toliau, kiek autobusuose keleivių. Daugiau darbo tikimės rudeniop, kai grįš mokiniai, studentai“, – kalbėjo A. Gražys.

Komentarai

  • Kai buvo karantinas, tai kursavo tušti autobusai. O, kai dabar reikia kur nuvažiuot, reikia samdytis taxi.

  • Tikrai neskuba. Kaip uždarė savaitgalio maršrutus į kaimus, taip ir paliko. Šiauliečių firma dar karantine… Arkliukų nebėra, tai pėstute tenka traukti… Ačiū už Naujamiesčio kryptimi atgaivintus autobusus – kapines pasiekti galima.

  • Savaitgaliais Pušaloto kryptimi nebeliko nė vieno autobuso. Visą praeitą vasarą važinėjau, tai kartais net stovėti reikėdavo, nes autobusas buvo pilnas. O kaip dabar bus tų keleivių, jeigu žmones išvaikė, juk samdom, kad kas pavežtų. Nes dabar kaip savaitgaliais nuvažiuoti pas senus tėvus į kaimą, kaip pasiekti kapines Pušalote? Tik sodininkams skirti autobusai, o rajono gyventojai pamiršti. Lengviausia pasakyti, mažai važiuojančių, iš kur jų bus, jeigu sąlygos važiuoti blogos.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų