P. Židonio nuotr.

Autobusai be bilietų kol kas tik vizija

Autobusai be bilietų kol kas tik vizija

Jau rytoj, rugsėjo 22-ąją minimą Tarptautinę dieną be automobilio, visus panevėžiečius miesto viešasis transportas veš visiškai nemokamai.

Praėjusią savaitę Panevėžio savivaldybėje buvo sugrįžta ir prie klausimo, ar Aukštaitijos sostinė pajėgi turėti nemokamą viešąjį transportą ištisus metus. Nors visi sutinka, kad tai suteiktų patrauklumo žaliausiu miestu tituluojamam Panevėžiui, tačiau abejojama, ar jo biudžetas pakeltų tokią finansinę naštą. Skaičiuojama, kad per metus tam reikėtų surasti apie 4 milijonus eurų. Panevėžyje viešasis transportas vienas pigiausių, palyginti su kitais didžiaisiais miestais, taigi kiekvieno panevėžiečio kelionė yra bent iš dalies kompensuojama iš miesto biudžeto.

Bendrovės „Panevėžio keleivinis transportas“ direktoriaus Giedriaus Šileikos nuomone, nemokamo viešojo transporto tema labai lengva spekuliuoti. Anot jo, pirmiausia reikėtų atsakyti į pagrindinį klausimą: ar miestas išties bus pajėgus išlaikyti nemokamą viešąjį transportą? Ar atsiradus galimybei naudotis nemokamai viešuoju transportu norinčiųjų važiuoti skaičiai neišaugs tiek, kad reikės papildomų autobusų, o tai dar labiau padidintų finansinę naštą Savivaldybei?

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 21 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų