Aukštosios absolventams linkėjo gero skrydžio

Aukštosios absolventams linkėjo gero skrydžio

 

Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto 66-iems absolventams įteikti mokslo baigimo diplomai. Šiemet vienintelę aukštąją universitetinę mokyklą Aukštaitijos sostinėje baigė šimtas absolventų – baigusieji statybos ir vadybos studijas diplomus gavo dar žiemą. Per visą fakulteto Panevėžyje gyvavimo laikotarpį jau išleisti 7 969 absolventai.

Kaip sakė KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto dekanė Daiva Žostautienė, šiųmetė 53-ioji absolventų laida išties gausi: diplomai įteikti 29 technologinių mokslų absolventams: 7 magistrams ir 22 bakalaurams, taip pat 37 socialinių mokslų bakalaurams. Dar 34 statybos ir vadybos studijų absolventai diplomus atsiėmė vasarį. Šiemet Panevėžio fakultete mokėsi per tris šimtus studentų.

„Nežinote, kaip esate laukiami darbdavių, jie laukia jūsų žinių, gebėjimų išskėstomis rankomis“, – iškilmingoje diplomų teikimo ceremonijoje sakė D. Žostautienė.

Absolventus sveikino ir Panevėžio miesto bei rajono merai, Seimo nariai. Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas studentams linkėjo tapti augančio miesto dalimi ir savo karjerą planuoti šiame mieste.

„Panevėžys turi aiškias strategines kryptis, sudarančias galimybes miestui tapti konkurencingu ir patraukliu tiek aukštą pridėtinę vertę kuriančioms įmonėms, tiek aukštos kvalifikacijos specialistams. Būtent tokie ir esate jūs. Sveikindamas diplomų teikimo šventėje, džiaugdamasis jūsų akademiniais pasiekimais tikiuosi, kad ir savo karjerą, ir savo ateitį planuosite čia, Panevėžyje“, – sakė R. Račkauskas.

O rajono meras Povilas Žagunis absolventams palinkėjo Panevėžio kraštą turtinti ne tik darbais, pasiekimais, bet ir keliant demografinę padėtį.

„Žmogui pirmasis svarbus dokumentas – pasas, suteikiantis teisę gyventi bendruomenėje, bet šiandien gausite kitą svarbų dokumentą, kuris suteikia galimybę save įprasminti šioje bendruomenėje. Visi koncentravotės į mokslus, žinias, o dabar linkiu susitelkti į šeimų kūrimą ir specialybės žinių gilinimą“, – sakė P. Žagunis.

Galerija

Vilios naujomis programomis

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto dekanės Daivos Žostautienės teigimu, didžioji dalis absolventų – jau dirbantys ar turintys ne vieną darbo pasiūlymą, mat inžinerinių specialybių studentai graibstomi dar studijų suole. Viliamasi, kad apie savo ateities perspektyvas galvojantys moksleiviai jau rudenį papildys pirmakursių gretas – jiems bus siūlomos dvi bakalauro ir keturios magistro studijų programos.

Net dvejus metus iš eilės Panevėžio fakultetui nepavyko surinkti reikiamo skaičiaus studentų, kad būtų galima organizuoti bakalauro studijas pirmakursiams. Tačiau tikimasi šįmet pagaliau surinkti dviejų studijų programų bakalaurus ir net keturių – magistrus.

„Pasiūlysime visiškai naujas programas – programuojamų automatikos sistemų ir vadybos. Pastaroji unikali tuo, kad tai bus ne ketverių, o trejų metų, tik kiek intensyvesnės studijos“, – pabrėžė D. Žostautienė.

Susiranda patys darbdaviai

Praėjusių metų spalį darbdavių atlikta apklausa, kiek specialistų jiems reikėtų per artimiausius dvejus trejus metus, atskleidė, kad Panevėžio fakultetas negali patenkinti visų poreikių. Verslininkų skaičiavimais, per metus Panevėžio įmonės galėtų įdarbinti 30–40 inžinerinių specialybių absolventų. Šiemet tokių išleista 29-i.

Pasak D. Žostautienės, dar besimokantys būsimi specialistai yra graibstomi darbdavių: baigiamųjų darbų gynimuose verslo atstovų susirenka daugiau nei pačių studentų, ypač programose, susijusiose su elektronika, automatika, robotika.

„Jau dabar vyksta savotiška galvų medžioklė, tad baigusiesiems inžinerinius mokslus tikrai neteks ilgai ieškotis darbo. Tų, kurie geba valdyti mechaninius procesus, programuoti, dirbti su sistemomis, laukia šviesi ateitis“, – žada D. Žostautienė.

Apie 80 proc. KTU Panevėžio fakulteto studentų, ypač vyresniųjų kursų, yra dirbantys.

Žingsnis karjeroje

Patys absolventai atviravo, kad po diplomo gavimo jų gyvenimas kardinaliai nesikeis, nes daugelis jau turi darbus. Kaip sakė mechanikos inžinieriaus bakalauro diplomą atsiėmęs Martynas Rudis, siekti aukštojo mokslo diplomo jį pastūmėjo pats darbdavys, apmokėjęs ir studijas.

„Nors ir toliau liksiu dirbti toje pačioje įmonėje, žinau, kad dabar galėsiu kilti karjeros laiptais. Pats esu iš Joniškio rajono, bet atvykęs į Panevėžį čia planuoju ir toliau likti, nes matau daug daugiau perspektyvų“, – sakė M. Rudis.

Deividas Visockas į sceną atsiimti diplomo lipo jau antrą kartą, tačiau jaudulys toks pat, kaip ir pirmąjį. Valdymo technologijų magistrantūros studijas baigęs vaikinas teigė, kad mokslai ir žinios visuomet bus didžiausia vertybė.

„Magistrantūroje nusprendžiau tęsti mokslus, kad galėčiau dirbti tai, ką mokiausi. Bet studijavau pirmiausia dėl žinių, nes kol mokaisi, išlieki jaunas, tobulėji. Dabar jau dėsiu tašką, o vėliau gal vėl kibsiu į mokslus, tik jau kitą specialybę“, – kalbėjo D. Visockas.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų