G. Kartano nuotr.

Aukštaitijos sostinė švęs su trenksmu

Aukštaitijos sostinė švęs su trenksmu

Vasario 16-oji – Valstybės atkūrimo diena – viena valstybinių švenčių, kurios sujungia visą tautą ir suvienija prasmingam buvimui kartu.

Tądien panevėžiečiai ir miesto svečiai kviečiami pasimelsti už Lietuvą ir jos žmones, stebėti iškilmingą vėliavos kėlimo ceremoniją, dalyvauti eisenoje ir susirinkti į šventinį nemokamą koncertą arenoje.

Gatves užtvindys eisena

Vasario 16-osios renginių maratoną atidarys iškilminga vėliavos kėlimo ceremonija Laisvės aikštėje. Joje susirinkusiesiems koncertuos miesto Muzikinio teatro pučiamųjų orkestras „Garsas“ ir solistas Ramūnas Urbietis, J. Balčikonio gimnazijos šokių kolektyvas „Siaustinis“.

Po šių iškilmių miesto centrines gatves užpildys švenčiantys panevėžiečiai.

Savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėjos Astos Čeponienės teigimu, po vėliavos kėlimo ceremonijos panevėžiečiai kviečiami ne išsiskirstyti, o rinktis prie Laisvės a. 1 pastato ir rikiuotis šventinei eisenai.

„Kiek dalyvaus žmonių, labai sudėtinga prognozuoti. Priklausys ir nuo oro sąlygų, ir nuo nusiteikimo“, – sako vedėja.

Tikimasi, kad nuo Laisvės aikštės Vasario 16-osios, vėliau Parko gatve iki „Kalnapilio“ arenos žingsniuos mažiausiai pusė tūkstančio dalyvių.

Šioje eisenoje dalyvaus Panevėžio Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai, savanoriai, šauliai, planuoja prisijungti ir mokyklos, įvairios įstaigos bei organizacijos.

Eisenai žygiuojant, maždaug nuo 12.40 iki 13.10, bus laikinai pristabdomas eismas minėtomis gatvėmis.

Vasario 16-osios eisenoje nuo Laisvės a. iki miesto arenos dalyvaus Panevėžio Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai, savanoriai, šauliai, planuoja prisijungti ir mokyklos, įvairios įstaigos bei organizacijos. G. Kartano nuotr.

Žada išskirtinį reginį

Vasario 16-osios šventės kulminacija – arenoje vyksiantis nemokamas Manto Jankavičiaus muzikos ir teatro šou „12 violončelių“.

Koncerte skambės populiariausi M. Jankavičiaus kūriniai ir naujausios dainos drauge su ypatingu muzikiniu reiškiniu Lietuvos scenoje – „12 violončelių“ orkestru ir gyvo garso grupe.

Šiame koncerte dainininko kūriniai bus sujungti su istorijomis valstybinės šventės dienos proga.

Pasak A. Čeponienės, nemokamas koncertas Valstybės atkūrimo dieną – tradicija panevėžiečiams dovanoti geriausių, populiariausių šalies atlikėjų koncertus ir naujausias jų programas.

Dar rugsėjį, vos praūžus Panevėžio gimtadieniui, jau pradedama rūpintis šventiniais Vasario 16-osios renginiais.

„Labai džiaugiamės, kad Panevėžyje turėsime unikalią ir išskirtinę progą išgirsti naujausią M. Jankavičiaus programą. Ji buvo pristatyta dar tik keliose arenose. Mums tikrai pasisekė. Neabejojame, kad renginys bus gražus. Charizmatiškas atlikėjas puikiai bendrauja su publika, nuoširdžiai dalinasi savo kūryba su žiūrovais“, – sako A. Čeponienė.

Panevėžys tęsia tradiciją Vasario 16-ąją susirinkti į nemokamą koncertą miesto arenoje. P. Židonio nuotr.

Bilietų atsisakyta

Praėjusiais metais pirmą kartą panevėžiečiams į nemokamą koncertą teko įsigyti bilietus.

Pasak A. Čeponienės, visą laiką ieškoma geriausių ir patogiausių sprendimų, tad įvertinus pernykštę patirtį, šiemet jokių bilietų nebus.

„Nemokamų bilietų šiemet nėra. Renginys visiems atviras, tačiau prie įėjimo gali tekti pastovėti eilėje“, – įspėja Kultūros skyriaus vedėja.

Ji pripažįsta, kad pernai bandant išvengti eilių įvedus nemokamų bilietų sistemą neapsieita be nesklandumų, strigo bilietų sistema.

„Girdėdami panevėžiečių patirtį ir atsiliepimus, palikome atvirų durų sprendimą“, – sako A. Čeponienė.

Ar į nemokamą M. Jankavičiaus koncertą arenoje tilps visi norintys, Savivaldybė negali užtikrinti. Pasak A. Čeponienės, organizatoriai, matydami, kad arena persipildo, tiesiog uždarys duris.

Tokių atvejų valstybės švenčių dienų koncertuose jau yra buvę.

Beje, eisenos dalyviams organizatoriai užtikrins atskirą įėjimą ir į areną jie pateks vieni pirmųjų. Visiems kitiems, laukiantiems prie arenos, duris planuojama atidaryti po 13 valandos. Pats koncertas prasidės 14.30.

Renginių maratonas

Pasibaigus koncertui šventiniai renginiai tęsis toliau.

Įvairios Panevėžio kultūros įstaigos kviečia apsilankyti ir pas juos. Panevėžio kraštotyros muziejus atveria nemokamas ekspozicijas, kviečia dalyvauti ir edukacinėje programoje.

Panevėžio dailės ir fotografijos galerijose tądien bus galima aplankyti nemokamas parodas, o „Pragiedrulių“ kūrybiškumo centre vakare veiks dailės dirbtuvės. Kino centras „Garsas“ kviečia nemokamai pažiūrėti režisieriaus Sauliaus Baradinsko filmą „Grąžinti Nepriklausomybę“.

„Reikia džiaugtis tuo, ką turime, branginti tai, ką turime. Valstybinės šventės leidžia visiems prisiminti, kas esame, kuo didžiuojamės, pabūti kartu.“

A. Čeponienė

Panevėžyje kone visą mėnesį, iki kovo 11-osios, truks renginių pilnas festivalis „Laisvės pavasaris“: vyks edukaciniai užsiėmimai, Panevėžio muzikiniame teatre vasario pabaigoje laukia koncertas „Vilties sparnai“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo, Estijos nepriklausomybės dienoms ir už laisvę kovojančiai Ukrainai.

Festivalį užbaigs Kovo 11-osios renginiai, bet organizatoriai jų dar neviešina.

A. Čeponienė tik atskleidžia, kad šis renginys, kaip ir pernai, vyks Kultūros centro, anksčiau vadinto Bendruomenių rūmais, salėje.

Pasak vedėjos, pernai į nemokamus valstybinių švenčių renginius panevėžiečiai rinkosi išties gausiai. To tikimasi ir šiemet.

„Reikia džiaugtis tuo, ką turime, branginti tai, ką turime. Valstybinės šventės leidžia visiems prisiminti, kas esame, kuo didžiuojamės, pabūti kartu“, – kviečia A. Čeponienė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų