P. Židonio nuotr.

Aukštaičiams kurs naują herbą

Aukštaičiams kurs naują herbą

Koks yra Lietuvos herbas, atsakytų ir darželinukas. Tačiau jeigu reikėtų atpažinti Aukštaitijos herbą, dažnas tikras aukštaitis tik pagūžčiotų pečiais.

Jau šešiolika metų, kai Aukštaitija turi oficialiai patvirtintą savo herbą. Visgi Aukštaitijos etninės kultūros globos taryba užsimojo jį pakeisti, mat šis taip ir netapo šio regiono žmonių savastimi. Tokiam žingsniui nepritaria Panevėžio kultūrininkai.

Menininko ir daugelio gyvenviečių herbų kūrėjo Rolando Rinkūno sukurtas Aukštaitijos herbas savo panašumu dažnai lyginamas su valstybiniais heraldikos ženklais. Herbo viduryje ant sidabrinio skydo – raudonas šarvuotas raitelis su pakeltu kalaviju rankoje, kurį laiko du sidabriniai angelai, apačioje užrašas „Patriam tuam mundum existima“ (liet. „Savo Tėvynę laikyk visu pasauliu“). Tačiau dabar užsimota keisti tiek užrašą, tiek ir pagrindinius herbo simbolius – Vytį ir angelus.

Kaip pasakojo Aukštaitijos regioninės tarybos pirmininkės pavaduotojas ir heraldikos darbo grupės vadovas Jonas Vaiškūnas, pagrindinis Aukštaitijos herbo simbolis – raitelis ant žirgo iš esmės sutampa su Lietuvos herbo simboliu Vyčiu, kuris yra visos valstybės žmonių tapatybės dalis. O Aukštaitijos herbas turėtų atspindėti išskirtinai tik šį regioną.

Visą straipsnį skaitykite kovo 22 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

 • Nepamirškime fakto , kad Žemaitijos ribos praeina per Panevėžį , Nevėžio upė skiria ją nuo Aukštaitijos . Kuriant bet kokius heraldikos ženklus reikia atsižvelgti į tai , nepamiršt istorijos faktų . Aukštaitijos sostine reikia laikyti Anykščius

  • Jus tikriausiai naudojete kazka stipraus ir draudziamo. Susirupinkite!

   • Kadangi rašote savo tekstą su gramatinėmis klaidomis , galima daryti prielaidą , kad nesate susipažinę su istoriko V. Bumbliausko darbais .

    • Jus apie ta pati Bambaliauska, kuris Liuda Mazyli „tipeliu“ isvadino? Joo, autoritetas…

 • sudas

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų