„Auksinis scenos kryžius“ – ir panevėžiečiui režisieriui dramaturgui

„Auksinis scenos kryžius“ – ir panevėžiečiui režisieriui dramaturgui

„Auksinių scenos kryžių“ ceremonijoje Valstybiniame Šiaulių dramos teatre penktadienį teikiama 17 profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijų.

Kūrėjams bus įteikta 16 atminimo ženklų „Auksiniai scenos kryžiai“ ir Boriso Dauguviečio auskaras.

Pirmasis scenos kryžius buvo skirta debiutui/jaunam menininkui įteiktas Andrai Kavaliauskaitei už socialinį tyrimą ir monospektaklio „SEEN“ sukūrimą Alytaus miesto teatre.

„Neabejoju, kad jaunų režisierių, teatralų, aktorių darbai liudija, kad mūsų teatro kultūra kopia į naujas būsimas ateities viršūnes“, – sakė laimėtoją paskelbęs ir apdovanojimą įteikęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

A. Kavaliauskaitė džiaugėsi, kad su spektakliu, už kurį buvo apdovanota, pastebėta ne tik ji, bet ir teatras. Spektaklyje kalbama apie valgymo sutrikimus, kūno kultą ir nemeilę sau. Kėdainiuose po šio spektaklio viena mergina priėjusi paprašė pagalbos.

„Be galo gera patikėti, kad menas gali ištiesti ranką ir pasakyti, kad„ ne, tu nesi vienas“. Aš be galo džiaugiuosi. Tuku tuku už save ir tuku tuku už mus“, – kalbėjo jaunoji kūrėja.

Už nuopelnus teatro menui apdovanojimą pelnė žymus Lietuvos aktorius 70-metis Vladas Bagdonas.

„Ačiū komisijai, be abejo, labai dėkui, bet aš jau dabar visiškai pasimetęs, nes nežinau, ar čia padėka, ar čia atsisveikinimas. Aš dar su jumis neatsisveikinu“, – sakė V. Bagdonas.

Nacionalinės dramaturgijos kategorijoje laimėjo Aleksandras Špilevojus iš Valstybinio Šiaulių dramos teatro už spektaklio „Bagadelnia“ dramaturgiją. Šis spektaklis yra apie senelių namus. Scenoje buvo paleistas įrašas su garbaus amžiaus moterimis, jos dalijosi prisiminimais apie teatrą.

„Aš noriu padėkoti žmonėms, kurie susiję su mano praeitimi, dabartimi ir ateitimi“,– sakė 2018 metų dramaturgas.

„Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų komisijai iš viso buvo pateikta daugiau nei 100 kandidatūrų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų