„Auksinio proto“ nugalėtoja tapusi panevėžietė vyks į išsvajotąją Ispaniją

„Auksinio proto“ nugalėtoja tapusi panevėžietė vyks į išsvajotąją Ispaniją

Trečiąjį LRT televizijos intelektinio žaidimo „Auksinis protas“ sezoną trečiadienio vakarą laimėjo 53 m. ekonomistė iš Panevėžio Birutė Nefaitė. Ji laimėjo ir pagrindinį prizą – kelionę dviem į savo svajonių šalį, kurioje praleis dvi nepamirštamas savaites.

„Seniai svajojau pamatyti maurų žemes. Jų kultūra mane domina nuo vaikystės, pamenu net pasakas apie juos. Tad Pietų Ispanijos vaizdai man nuolat stovi akyse – Granada, Toledas, Sevilija, Kordoba – pagaliau aplankysiu šiuos miestus“, – pasakoja ramaus būdo „Auksinio proto“ nugalėtoja.

Ramybę ir susikaupimą ji išlaikė iki paskutinės žaidimo minutės, kol iš jos lūpų nuskambėjo teisingas atsakymas, už nugaros liko dėl pergalės kovoję priešininkai ir ant galvos pabiro apie laimėjimą pranešantis auksinis konfeti lietus.

„Kai žiūrėdavau žaidimą per televizorių, atrodė, kad daug atsakymų žinau, atspėju. Todėl atėjau į studiją tiesiog pabandyti. Mano tikslas nebuvo kelionė ar pergalė, apie tai negalvojau. Galbūt dėl to man ir sekėsi?“ – šypsosi B. Nefaitė.

Superfinale ji įveikė penkis konkurentus – 48 m. vadybininką iš Vilniaus Evaldą Aldošiną, svajojantį aplankyti JAV, 25 m. vilnietį IT inžinierių Vytautą Čeikų, norintį keliauti į Mongoliją, 35 m. vilnietį architektą Mindaugą Dirdą, svajojantį apie Japoniją, į Butaną keliauti norinį 29 m. gydytoją neurologą iš Vilniaus Rytį Masiliūną ir 26 metų teisininką iš Mažeikių Viktorą Sprindį, kuris nori pamatyti Kubą. Visi jie, kaip ir Birutė, buvo laimėję pirmojo „Auksinio proto“ etapo žaidimus ir sėkmingai įveikę finalą.

Superfinale žaidimo vedėjai Arūnas Valinskas ir Andrius Tapinas uždavė beveik 100 klausimų, o TV laida truko net dvi valandas. Įtampa ore maišėsi su azartu ir pergalės troškimu, tad žaidėjams ne kartą rasojo kaktos.

„Čia laimi ne tik protas, bet ir sėkmė. Jos labai daug. Temų pasirinkime, bandymuose spėti atsakymą, kai jo nežinai. Aš įsitikinusi, kad mane lydėjo Fortūna ir Aukščiausiojo ranka. Nes ir paskutinis atsakymas, atrodo, nusileido iš viršaus“, ̶ įsitikinusi B. Nefaitė.

„Žiniukė“ ji sako buvusi nuo vaikystės – anksti išmoko skaityti, visada skaitė labai daug, turi gerą atmintį. Domisi kultūra, istorija, gimtajame Panevėžyje dalyvauja protų mūšių žaidimuose. Ekonomistės išsilavinimą įgijusi moteris šiuo metu nedirba, tačiau tikisi, kad likimas jai pagaliau pradės šypsotis – „Auksinį protą“ jau laimėjo, o po svajonių kelionės tikisi sėkmingai baigti ir darbo paieškas.

Į dviejų savaičių kelionę po Ispaniją B. Nefaitė keliaus su dukterėčia, du mažus vaikus auginančia mokytoja Gintare. Pasak Birutės, ji iš artimiausių žmonių labiausiai nusipelnė poilsio.

Komentarai

  • Puiku,dziaugiuosiu kartu su jumis.Sekmes kelioneje.

  • Šaunuolė:)

  • Nū vakar sirgau už jūs ir kai paskutinį atsakėte net pašokau iš kėdės įtampa iki galo ir nuostabiai laimėjote o sporto tematikoje žinote daugiau už mane ?

  • Labai smagu ! Panevėžietės – jėga !
    Tik žieminiai batai išduoda, kad filmuota visai ne vakar 🙂

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų