„Auksiniams scenos kryžiams“ pasiūlyta per šimtą scenos meno darbų

„Auksiniams scenos kryžiams“ pasiūlyta per šimtą scenos meno darbų

Kultūros ministerijai pateikti 102 pasiūlymai apdovanoti Profesionaliojo scenos meno premijomis už 2022 metų kūrybą. Tarp jų ir Juozo Miltinio dramos teatro, Panevėžio muzikinio teatro ir teatro „Menas“ kūrėjų darbai.

Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija išrinks premijų nominantus pagal atskiras kategorijas, kurias komisija kasmet formuoja atsižvelgdama į siūlymų pasiūlą, o vėliau ir laureatus.

Profesionaliojo scenos meno laureatus numatoma apdovanoti kovo 26-ąją, Tarptautinės teatro dienos išvakarėse, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

Pagal nuostatus, kasmet skiriama ne daugiau kaip 17 premijų, jomis gali būti apdovanojami profesionaliojo scenos meno srities kūrėjai, tyrėjai ir kiti asmenys: režisieriai, dramaturgai, scenografai, kostiumų ir grimo dailininkai, šviesų dailininkai, vaizdo menininkai, choreografai, kompozitoriai ir muzikos atlikėjai, dirigentai, aktoriai, šokėjai, baleto artistai, operos, operetės, miuziklo atlikėjai, cirko artistai, scenos meno istorikai, teoretikai, profesionaliojo scenos meno vertintojai ar kūrybinės grupės.

Premijų skyrimo nuostatai numato, kad Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija, įvertinusi atitinkamais metais gautus siūlymus, balsavimo būdu sudaro ne daugiau kaip 5 kandidatų, nominuojamų kiekvienai iš premijų nominacijų gauti, sąrašą, komisijos darbas organizuojamas visus metus, o siūlymai premijoms priimami nuo kovo 28 d. iki kitų metų sausio 7 d.

Premijomis siekiama įvertinti profesionaliojo scenos meno srities kūrėjų, tyrėjų ir kitų meno srities darbuotojų reikšmingiausius metų darbus ir išskirtinius profesinius laimėjimus.

Konkurso laureatams įteikiami atminimo ženklai „Auksiniai scenos kryžiai“, o už naujų sceninės išraiškos formų paieškas – atminimo ženklas „Boriso Dauguviečio auskaras“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų