I. Stulgaitės – Kriukienės nuotr.

Audra „Laura“ išvartė miškus

Audra „Laura“ išvartė miškus

Parėjusią savaitę Lietuvoje siautusi audra „Laura“ Lietuvos valstybiniuose miškuose išvertė daugiau nei 100 tūkst. kubinių metrų medienos, trečiadienį pranešė Valstybinė miškų urėdija.

Pasak urėdijos, labiausiai uraganinis vėjas niokojo miškus Kretingoje, Šilutėje, Panevėžyje, Raseiniuose ir Ukmergėje.

„Ši praūžusi audra pridarė daugybę nuostolių mūsų miškams. 100 tūkst. kubinių metrų medienos – tikrai dideli skaičiai: tai maždaug 4 tūkst. pilnai prikrautų miškavežių automobilių. Plynai vėjas išvartė maždaug 45 futbolo stadionų dydžio miško masyvus. Deja, audra išvertė daug medžių, kurie galėjo augti dar daug metų, – sako Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Pasak jo, urėdijos darbuotojai nuo praėjusios savaitės dirba miškuose, pirmiausiai atlaisvindami medžiais užverstus kelius.

„Dabar atliekamas vėjovartų tvarkymas, tačiau darbus apsunkina tai, kad daugiausia vėjovartų ir vėjolaužų yra sunkiai prieinamose, drėgnesnėse vietose. Visus miško tvarkymo darbus stengsimės atlikti kuo greičiau“, – tvirtina V. Kaubrė.

Labiausiai Lietuvoje nukentėjo eglės, turinčios paviršinę šaknų sistemą, taip pat medžiai su tankia ir masyvia laja. Daugiausia medžių išversta drėgnesnėse vietose, šalia proskynų, elektros linijų.

Pasak urėdijos, uraganiniam vėjui medžius išversti lengviau ir tuomet, kai nėra įšalo, dirvožemis minkštas. Jeigu medžiai Lietuvoje jau būtų sulapoję – audros nuostoliai būtų dar didesni.

Mažiausiai audra žalos padarė pajūrio pušynuose ir Kuršių nerijoje, kadangi čia esantys medžiai yra prisitaikę prie stipresnių vėjų, per laiką yra susiformavusi stipresnė jų šaknų sistema. Tačiau audra padarė žalos paplūdimiams, kopagūbriui, dėl ko ateityje suintensyvės pajūrio miškų užpustymas smėliu.

Miškininkai taip pat ieško privačių miškų savininkų, kurie taip pat turi susitvarkyti vėjovartas ir vėjolaužas savo miškuose, nuo kelių patraukti užvirtusius medžius.

Vieni didžiausių nuostolių miškams pastarąjį kartą buvo skaičiuojami po 2010-ųjų rugpjūčio 8-9 dienomis siautusio škvalo, tuomet išversta 900 tūkst. kubinių metrų medienos, padarinius likviduoti užtruko pusmetį.

2005-ųjų sausio 8-9 dienomis kilęs uraganas „Ervinas“ išvertė apie 600 tūkst. kubinių metrų medžių, 1993-iųjų sausio 12-osios vėtra – apie 700 tūkst. kubinių metrų medienos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Gal reiktų tiksliau: išvartė ne miškus, o išvertė medį. Korespondentams reikėtų neprarasti realios nuovokos. Juk ir apie virusus galima prirašyti visokių pagąsdinimų, pvz., kad Panevėžyje jau yra koronaviruso auka…

    • Atsakyti
  • Laura buvo tikrai pikta. Ugniagesiai turejo begale darbo. Gyventojai patyre nuostoliu del sugadinto turto. Daugybe zmoiu buvo like be elektros. Dziaugiuosi, kad dar vasara is technobaltic.lt nusipirkome generatoriu, nes elektros neturejome iki antradienio. Be elektros gyvenimo jau nebeimanoma isivaizduoti. Net vartai neatsidaro be jos

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų