Audinių fermoje Lazdijų rajone – koronaviruso židinys

Audinių fermoje Lazdijų rajone – koronaviruso židinys

Audinių fermoje Lazdijų rajone, Kulių kaime, rastas naujas koronaviruso židinys – čia auginama beveik 12 tūkst. audinių.

Liga patvirtinta antradienį Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus iš penkių ūkio audinių atrinktus mėginius – iš jų keturi buvo teigiami, pranešė Maisto ir veterinarijos tarnyba.

„Nors viruso pernešimas audinėms labiausiai tikėtinas nuo sergančio žmogaus artimo kontakto metu, tarnybos duomenimis, COVID-19 liga sergančių Lazdijų rajone ūkio darbuotojų nebuvo“, – rašoma pranešime.

Tarnyba aiškinsis, kaip koronavirusas galėjo patekti į ūkį.

Pasak jos, kailiniai žvėreliai ar jų kailiai iš šio ūkio nebuvo išplatinti į kitus ūkius. Dalis gyvūnėlių dar ketvirtadienį bus nugaišinti, ūkiui uždrausta išvežti gyvūnus, pašarus ar kitus gyvūninius produktus.

Tai jau trečias koronaviruso protrūkis audinių ūkiuose Lietuvoje. Pirmasis atvejis patvirtintas Jonavos rajone pernai lapkritį, o gruodį židinys nustatytas Radviliškio rajone.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų