Atvejų skaičiui peržengus 10 tūkst. ne visi sergantys galės išsitirti

Atvejų skaičiui peržengus 10 tūkst. ne visi sergantys galės išsitirti

Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas mano, kad didelės eilės siekiant išsitirti, ar nesergama COVID-19 liga, gali būti laikinas disbalansas, tačiau atvejų skaičiui peržengus 10 tūkstančių per dieną, testavimo punktai gali būti nebepajėgūs priimti visų norinčių testuotis.

„Čia galbūt kažkoks laikinas disbalansas dėl to, kad dabar šiaip daugiau žmonių važiuoja testuotis. Turi atvažiuoti tie, kurie registruojasi, ir ta registracija turi būti kas tiek minučių, per kiek punktas logistiškai pajėgus priimti. Man atrodo situacija susinormalizuos, bet jeigu punktai užsikraus dešimtimis tūkstančių atvejų per dieną, galbūt nebus pajėgios laboratorijos nustatyti tikslaus atvejų skaičius ir bus labai platus užsikrėtimas“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė P. Saudargas.

Seimo narys neturi atsakymo, dėl ko prie testavimo punktų yra tokios didelės eilės. Jo teigimu, logistika dabar yra pajėgi priimti žmones testavimui kas tris minutes.

„Ekspertai ir valstybinės institucijos sako, kad gali būti užsikrėtimų skaičius toks per dieną, kad nebus įmanoma visų nustatyti ir nėra pajėgios laboratorijos. Kodėl šiuo metu yra eilės, man sunku pasakyti. Man teko dirbti mobiliuose patikros punktuose, kai jie tik atsidarė, pirmos, antros bangos kontekste, tai ten pradėjome nuo registracijos kas 15 minučių, vėliau susitvarkė logistika ir galėjome kas 5 ir kas 3 minutes registruoti. Negalima registruoti dažniau, negu punktai pajėgūs priimti“, – tikino parlamentaras.

ELTA primena, kad pirmadienį, Lietuvoje patvirtinti 5122 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių.

Pirmadienį šalyje atlikti 16 943 molekuliniai (PGR) tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, o iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 5 423 966. Taip pat per parą atlikta 5543 antigeno ir 2643 antikūnų tyrimai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų