VDU nuotr.

Atskraidintų reagentų koronaviruso tyrimams užteks savaitei 

Atskraidintų reagentų koronaviruso tyrimams užteks savaitei 

Į Lietuvą šiandien atskraidintų reagentų užteks savaitei, sako  Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas Vytautas Zimnickas.

„Penkioms dienos tikrai turėtų pakakti. Visai Lietuvai“, – BNS sekmadienį patvirtino jis.

Pasak V. Zimnicko, dabar į Lietuvą atgabenti kiniški reagentai.

„Šiomis dienomis, pirmomis kitos savaitės dienomis laukiame ir naujų siuntų – tikimės, kad jos bus. Užteksime nebe tik kad penkioms dienos, o pastoviai stabiliai turėsime. Užsakyti tikrai dideli kiekiai“, – patikino laboratorijos vadovas.

„Mums reikėjo pramušti tą butelio kamštuką, to kaklelio. Tikėkimės, kad jis bus pramuštas ir, manau, nebebus tokios situacijos ir tokios įtampos kas susieta su reagentais“,  – teigė V. Zimnickas.

„Šiąnakt turėtų išeiti korėjietiškas krovinys. Kai gausime kelionės dokumentus, tada bus matyti, kur jis važiuoja ir kaip. Rytoj labai tikimės, kad ir angliškas krovinys bus, irgi gal pavyks paimti. Labai tikimės. Turime bent kelis tiekėjus iš kelių šaltinių“, – kalbėjo  laboratorijos direktorius.

Sekmadienio vakarą iš Belgijos pakilo Lietuvos kariuomenės transporto lėktuvas „Spartan“ su 5 000 reagentų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

Komentarai

  • Tu ,ona-petrai ir dar visokis kitoks! Dink iš akiračio! Tarp kitko portalas tą veikėją turėtų perduoti teisėsaugos institucijoms.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų