Atsitraukia nuo iniciatyvos bausti už necenzūrinius žodžius internete

Atsitraukia nuo iniciatyvos bausti už necenzūrinius žodžius internete

Vidaus reikalų ministerija (VRM) atsisako Policijos departamento teiktų nuostatų bausti už necenzūrinius žodžius ar gestus internete.

„Vidaus reikalų ministerija atsižvelgė į suinteresuotų institucijų pastabas ir teikia patikslintą Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pakeitimo projektą, kuriame atsisakoma Policijos departamento teiktų nuostatų, susijusių su nedideliu viešosios tvarkos pažeidimu, padarytu interneto erdvėje“, – rašoma ministerijos išplatintame pranešime.

Atsižvelgus į kitų institucijų pastabas ir ekspertines nuomones, VRM vertinimu, minėtos nuostatos – perteklinės, o jų taikymas praktikoje gali būti komplikuotas.

Patikslintas ANK pakeitimo projektas išsiųstas derinti Teisingumo ministerijai, Nacionalinei teismų administracijai, Susisiekimo ministerijai, Sveikatos apsaugos ministerijai ir Lietuvos savivaldybių asociacijai.

Pažymėtina, kad galiojančiame kodekse yra numatyta ir taikoma administracinė atsakomybė už panašaus pobūdžio veiksmus viešojoje erdvėje. Už tai numatyta bauda siekia nuo 30 iki 140 eurų, pakartotinai – nuo 140 iki 200 eurų.
Pernai policija gavo 21-ą pranešimą dėl viešosios tvarkos pažeidimų elektroninėje erdvėje.

Komentarai

  • Čia gal dėl to, kad pažangusis jaunimas taip priprato prie „ruskij korabl adreso”?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų