Atsikratyto naujagimio būklė – sunki

Atsikratyto naujagimio būklė – sunki

 

Panevėžio policija ieško moters, kurios ką tik pagimdytas naujagimis paliktas likimo valiai daugiabučio laiptinėje. Medikams jį teko skubiai šildyti, mat mažylio kūno temperatūra jau buvo nukritusi iki kritinio lygio.

Vieno namo Vilties gatvėje gyventojas vaikelį, susuktą į pledą, laiptinės antrame aukšte aptiko pirmadienio ankstyvą rytą, apie 6.38 val. Šokiruoti žmonės paskambino Bendrajam pagalbos centrui. Mažylis skubiai išvežtas į Respublikinę Panevėžio ligoninę. Vaikelis galėjo būti ką tik pagimdytas. Beprotiškai sunkų išbandymą nuo pat pirmos gyvenimo dienos patyrusio berniuko būklė sudėtinga, bet, anot medikų, stabili.

Naujagimį tėvai dar nenustatyti. Policija jų tebeieško. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vaiko palikimo. Už tai baudžiama viešaisiais darbais, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

„Bet aišku, viskas dar gali keistis – dar nerasta motina, nežinomos jos elgesio priežastys, galbūt jai buvo pogimdyvinė depresija. Gali keistis ir vaiko būklė“, – teigė Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos specialistas Tadas Martinaitis.

Naujagimį tiria ir dėl blaivumo

Skubiai sušauktoje spaudos konferencijoje Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovas spaudai Vytautas Riaubiškis informavo, kad rastam mažyliui atliekami būtiniausi tyrimai. Tarp jų – ir dėl blaivumo. Yra įtarimų, kad berniuką pagimdžiusi motina galėjo būti ir neblaivi.

„Perėmus naujagimį nuo jo alkoholio dvokas nesklido, jautėsi tik nešvaros kvapas. Dabar atliekami būtiniausi, o paskui galvos, vidaus organų tyrimai. Nežinome apie jo galimas ligas, todėl ir aiškinamės. Išorinių sužalojimų ant kūdikio kūnelio nesimatė“, – kalbėjo V. Riaubiškis.

Pasak ligoninės atstovo, vaikelis gimė mažo svorio, jis dabar nuolat prižiūrimas Akušerijos ginekologijos skyriuje. Pradžioje naujagimiui teko ilgai atlikinėti šildymo procedūras – pamestinuko kūno temperatūra buvo nukritusi iki kritinės ribos.

Kol kas į Panevėžio medikus pagalbos nesikreipė ir jokia moteris, gimdžiusi ne ligoninėje.

Kreipsis į teismą

Savo ruožtu tyrimą pradėjo ir Panevėžio apskrities Vaiko teisių apsaugos skyrius. Jo patarėjas Panevėžio mieste Dovaras Nevardauskis teigė, kad pirmiausia reikia išsiaiškinti visas šio įvykio aplinkybes ir tik tada bus priimamas sprendimas dėl kūdikio.

Kadangi naujagimis likęs be įstatyminio atstovo – bent vieno iš tėvų – jam bus nustatomas vaiko apsaugos poreikis. Artimiausiu metu bus kreiptasi į teismą su prašymu dėl leidimo išdavimo paimti mažylį. Toks teismo leidimas bus pagrindas pradėti ieškoti naujos šeimos pamestinukui.

„Prioritetas visada lieka mažylį grąžinti jei nei į biologinę šeimą, tai bent pas gimines. Todėl skatiname gyventojus pranešti policijai, jei yra pastebėję savo aplinkoje nėščiąją, kuri dabar neturi vaiko“, – visuomenės pagalbos prašo Vaiko teisių apsaugos skyrius.

Pasak vaikų teisių gynėjų, situacija gali keistis atsiradus biologiniams vaiko tėvams.
Kol jie nėra nustatyti, įstatyminiu vaiko atstovu tapo Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

„Kol kas nėra žinoma apie moterį, kuri galėjo pagimdyti ir palikti savo mažylį. Už tokį poelgį ir Vaikų teisių apsaugos skyrius taiko sankcijas – nuo surašyto protokolo iki baudos. Jei vaikas dar ir pripažįstamas nukentėjusiuoju, tokios bylos jau imasi teismas“, – sakė D. Nevardauskis.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų