Pexels.com nuotrauka

Atsikratykite išsiplėtusių kapiliarų lazerio pagalba

Atsikratykite išsiplėtusių kapiliarų lazerio pagalba

Išsiplėtę kapiliarai – problema, kamuojanti daugelį žmonių. Dažniausiai šios mažos raudonos linijos išryškėja veido srityje ir nesukelia skausmo, tačiau dėl jų susiduriama su nemaloniais psichologiniais sunkumais – gerokai sumažėja pasitikėjimas savo išvaizda, visomis įmanomomis priemonėmis kapiliarus bandoma užmaskuoti, o nepavykus to padaryti apima neviltis. Dar labiau neramina ir liūdina tai, jog išsiplėtę kapiliarai nepranyksta savaime.

Tačiau galime padėkoti mokslui ir pažangiai estetinei medicinai, nes šiuo metu siūloma efektyvi išeitis – kapiliarų šalinimas lazeriu. Vis tik, nors ši procedūra yra pripažįstama kaip itin veiksminga, padedanti visam laikui atsisveikinti su erzinančiomis odos žymėmis, dažnam apie kapiliarų šalinimą lazeriu kyla nemažai klausimų: Kaip vyksta? Ar saugu? Kam tinka? Ar skauda? Tad atsakykime į šiuos klausimus ir pažvelkime į išvaizdą bei savijautą keičiančią procedūrą iš arčiau.

Pexels.com nuotrauka

Kaip vyksta kapiliarų gydymas lazeriu ir kodėl tai taip veiksminga?

Kapiliarai – mažos kraujagyslės, esančios po odos paviršiumi. Įprastai kapiliarai yra nematomi, tačiau gan dažnas žmogus susiduria su tuo, jog bėgant metams jungiamasis odos audinys silpnėja, kraujagyslių sienelės praranda elastingumą ir tuomet veido srityje ar kitose kūno vietose išryškėja kapiliarai. Išsiplėtę kapiliarai – opi problema, sukelianti nepageidaujamą raudonį ir tokius nemalonius pojūčius kaip perštėjimas, deginimas. Labai dažnu atveju tiek moterims, tiek vyrams kapiliarai išryškėja veide  –  ant skruostų, smakro, nosies. Deja, šių mažų raudonų linijų nei kremais, nei serumais, nei veido mankšta visiškai išgydyti neįmanoma.  Efektyviausias sprendimas – kapiliarų šalinimas lazeriu.

Verta žinoti, jog kapiliarų šalinimo procedūra lazeriu nesukelia skausmo, šalutinio poveikio ir yra atliekama labai greitai – priklausomai nuo gydomos vietos ir individualios situacijos procedūra trunka kelias ar keliolika minučių. Per kapiliarų šalinimo procedūrą lazerio spinduliai nukreipiami į pažeistą kraujagyslę ir absorbuojami kraujyje esančio hemoglobino. Dėl to kraujas iškart įšyla, o dėl karščio vidinėje kraujagyslės sienelėje kyla uždegimas, todėl ji pabrinksta ir pamažu kraujagyslė užanka. Svarbu suprasti tik tai, kad kol kas dar nėra vieno lazerio, kuris galėtų pašalinti visų tipų ir skirtingo gylio kapiliarus. Todėl siekiant veiksmingiausių rezultatų, reikia kreiptis į tuos specialistus, kurie dirba su skirtingais lazeriais, efektyviai pašalinančiais skirtingo pobūdžio kraujagysles.

Kodėl atsiranda išsiplėtę kapiliarai ir kada verta sunerimti?

Viena dažniausių priežasčių, su kuria siejamas išsiplėtusių kapiliarų atsiradimas – odos senėjimas. Kadangi senstant oda ima plonėti, kapiliarai tampa labiau matomi. Taip pat išsiplėtę kapiliarai dažniau vargina šviesaus gymio, jautrią odą turinčius žmones, o tai itin aktualu šviesiaplaukiams ir šviesiaodžiams lietuvaičiams. Vis tik reikia žinoti, kad grožio nepridedantį kapiliarų išryškėjimą gali įtakoti ir kiti veiksniai:

 • Paveldimumas;
 • Hormonų pokyčiai;
 • Aknė;
 • Netinkamos kosmetikos priemonės;
 • Netinkama mityba;
 • Žalingi įpročiai – rūkymas, piktnaudžiavimas alkoholiu;
 • Temperatūrų svyravimai – šaltas, vėjuotas oras.
 • Ultravioletinių spindulių poveikis.

Priežasčių sąrašas, dėl kurių gali atsirasti išsiplėtę kapiliarai yra gan ilgas, tačiau ar visais atvejais, kuomet išryškėja kraujagyslės verta sunerimti? Akcentuojama, jog išsiplėtę kapiliarai nėra vien estetinė problema. Gan dažnai išryškėjus kapiliarams iššaukiamos ir kitos odos problemos – oda išsausėja, gali pradėti varginti bėrimai, prarandamas odos skaistumas bei elastingumas. Todėl veiksmingas kapiliarų šalinimas lazeriu rekomenduojamas visiems, norintiems pasirūpinti ne tik išvaizda, bet ir geresne savijauta bei sveikata.

Ar kapiliarų šalinimas lazeriu tinka kiekvienam?

Atkreipiamas dėmesys į tai, kad išsiplėtusių kapiliarų šalinimas lazeriu yra itin saugi, tiek moterims, tiek vyrams tinkanti procedūra. Šiuo metu modernūs kapiliarų šalinimo lazeriai efektyviai naudojami daugeliui odos tipų ir pašalina net pačius smulkiausius darinius, esančius įvairiose veido bei kūno vietose, tad atsisveikinti su diskomfortą keliančiais išryškėjusiais kapiliarais gali kone kiekvienas. Galioja tik kelios išimtys, kam nerekomenduojama atilikti išsiplėtusių kapiliarų šalinimo lazeriu:

 • Nėščiosioms ir krūtimi maitinančioms moterims;
 • Esant infekcijoms ar odos pažeidimams gydomoje vietoje;
 • Vartojant kraują skystinančius vaistus.

Žinoma, prieš kiekvieną procedūrą yra būtina konsultacija su gydytoju, kurios metu įvertinamos gydymo sritys, išsamiai aptariama individuali situacija ir pritaikomas geriausius rezultatus suteiksiantis išsiplėtusių kapiliarų gydymas. Be to, atkreipiamas dėmesys į tai, jog tinkamiausias laikas atlikti kapiliarų šalinimą lazeriu yra šaltasis sezonas, nes procedūros metu oda turi būti neįdegusi.

Pexels.com nuotrauka

Ko galima tikėtis po kapiliarų šalinimo?

Apie išsiplėtusių kapiliarų šalinimą lazeriu svarbu žinoti, kad ši procedūra yra tokia veiksminga, jog dauguma pacientų po gydymo iš karto pastebi rezultatus. Tai reiškia, jog jau po vienos procedūros išsiplėtę kapiliarai gali išnykti, tad oda tampa skaisti, lygi, nebepastebimas erzinantis raudonis. Vis dėlto, ar reikės atlikti vieną, ar kelias procedūras paaiškės tik po konsultacijos su specialistu, nes rezultatų greitis priklauso nuo kapiliarų pobūdžio, skersmens, spalvos.

Neramina randelių atsiradimo rizika? Baimintis nereikėtų, nes randeliai po lazeriniu būdu atliktos kapiliarų šalinimo procedūros – labai retas atvejis. Dažniausiai po šios procedūros oda gali tik šiek tiek parausti ar patinti, taip pat gali būti jaučiami karščio ar dilgčiojimo pojūčiai, kurie išnyksta per 24 valandas. Žinoma, siekiant užtikrinti pačius geriausius rezultatus ir minimalius nemalonius pojūčius po procedūros svarbu laikytis gydytojų rekomendacijų: bent 6 savaites vengti intensyvių saulės spindulių, nesideginti soliariume ir bent 5 dienas susilaikyti nuo aktyvių fizinių pratimų, karštų maudynių, saunos.

Ar tikrai išsiplėtusius kapiliarus pamiršite visam laikui?

Kalbant apie išsiplėtusių kapiliarų šalinimą lazeriu svarbu suprasti, jog šiuo metu tai yra veiksmingiausias būdas, padedantis pašalinti tiek estetines, tiek psichologines, tiek sveikatos problemas sukeliančius išryškėjusius kapiliarus. Tačiau ar tikrai po šios procedūros išsiplėtę kapiliarai išnyks visam laikui? Gera žinia yra ta, jog dažniausiai pašalinti kapiliarai neatsinaujina. Blogesnė žinia ta, kad žmonėms, turintiems jautrią, raustančią odą, gali atsirasti naujų išsiplėtusių kapiliarų. Tad labai svarbu patiems imtis prevencinių veiksmų ir užkirsti kelią naujų išsiplėtusių kapiliarų atsiradimui.  Dėmesys sveikam gyvenimo būdui, alkoholio, aštraus maisto atsisakymas yra tai, kas padės išlaikyti sveiką, gražią odą ir puikią savijautą.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų