Atsiimti apdovanojimo kunigas neatvyko

Atsiimti apdovanojimo kunigas neatvyko

Šeštadienį Seime vykusiame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtame minėjime kunigui, disidentui Robertui Grigui buvo įteiktas apdovanojimas „Žinia“, tačiau jo atsiimti jis neatvyko.

Apie savo sprendimo priežastis atsisakyti apdovanojimo kunigas šios savaitės pradžioje parašė savo „Facebook“ paskyroje.

„Gavau LRS pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen kvietimą dalyvauti Kovo 11-osios minėjime Seime. Drauge buvau informuotas, kad patriotinės visuomeninės organizacijos ketina man įteikti Kovo 11-osios proga skiriamą apdovanojimą. Be ypatingo noro, tačiau sąžinės verčiamas, parašiau LR Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriui tokį laišką“, – rašė R. Grigas.

Laiške LR Seimui disidentas dėsto, kad atsisako priimti apdovanojimą dėl jam kilusių abejonių.

„Kaip jau esu minėjęs telefonu, turiu abejonių dėl man skirto apdovanojimo „Žinia“ priėmimo Seime. Apmąstęs dabartinio Seimo eilės metų veiklą, kurią laikau daugeliu aspektų antikrikščioniška, antinacionaline ir antikultūrine, nusprendžiau renginyje nedalyvauti“, – tikino jis.

Kunigas pridūrė, kad gerbia visus, kurie palaikė ji vertu apdovanojimo, tačiau tikino, kad nenori būti siejamas su dabartinės kokybės Seimu.

„Gerbiu patriotines visuomenines organizacijas, kurios palaikė mane vertu gauti tokį lietuviui brangios reikšmės apdovanojimą. Tačiau nenoriu būti niekaip siejamas su dabartinės kokybės Seimu. Jau senokai nebejaučiu, kad jis tinkamai atstovautų manųjų, tai yra, tradicinių konservatyvių, lietuvybę branginančių pažiūrų žmones“, – „Facebook“ paskyroje teigė R. Grigas.

Iškilmingame minėjime visuomeninių organizacijų apdovanojimo „Žinia“ laureatą pristatė Lietuvos nepriklausomybės akto signataras Saulius Pečeliūnas.

Visuomeninių organizacijų apdovanojimas – skulptūrėlė „Žinia“, skirta Kovo 11-ajai, kasmet skiriama už nuopelnus Lietuvai.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų