„Sekundės“ archyvo nuotr.

Atšaukti brandos egzaminų šiemet neplanuojama

Atšaukti brandos egzaminų šiemet neplanuojama

Atšaukti brandos egzaminų šiemet neplanuojama, tačiau svarstoma kai kurias egzaminų dalis vykdyti nuotoliniu būdu, sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Anot jos, egzaminų būtų sudėtinga atsisakyti, nes jie tiesiogiai susiję su stojimais į aukštąsias mokyklas.

„Egzaminų atšaukti mes neplanuojame. Mes tikrai dedame pastangas padėti mokiniams, kurie patiria mokymosi sunkumų: organizuosime papildomas pamokas, papildomas konsultacijas dvyliktokams. Tai tiek universitetų konsultacijos, tiek nuotolinė vaizdo medžiaga, nuotolinės pamokos. Stengiamės kiek galima padėti vaikams“, – tvirtino ministrė.

Ji priminė, kad anksčiau atsisakyta šiųmetinės abiturientų lietuvių kalbos ir literatūros ir įskaitos, taip pat sprendžiama dėl galimybės kai kurias egzaminų dalis laikyti per nuotolį.

„Kai kurias egzaminų dalis planuotumėme įgyvendinti nuotoliniu būdu. Viską darome, kad būtų kuo geresnis abiturientų pasirengimas laikyti egzaminus“, – sakė J. Šiugždinienė.

Anot jos, vis dar išlieka problema dėl didelio moksleivių rezultato pasiekimų mokyklose ir egzaminų rezultatų atotrūkio.

„Lietuvoje skirtumai ugdymo rezultatų yra didžiuliai: jei lyginsime brandos egzaminų rezultatus ir tai, kokius galutinius pažymius mokiniai gauna mokyklose, matysime, kad tie skirtumai siekia iki 70 proc. kai kuriose srityse“, – sakė ji.

Atsisakyti brandos egzaminų ragino šiuo metu opozicijoje esantys buvę valdantieji „valstiečiai“. Pasak buvusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, brandos egzaminų reikėtų atsisakyti norint „nebekelti papildomo streso, nes vaikams bus tikrai sudėtinga pasiruošti tiems egzaminams“.

Didesnė dalis moksleivių, išskyrus pradinukus, į nuotolinį ar mišrų mokymą perėjo nuo pernai lapkričio 7-osios, įvedus antrąjį karantiną. Nuo gruodžio vidurio priėmus sugriežtinimus, pereita prie visuotinio nuotolinio mokymo, pradinukai išleisti atostogų, o nuo sausio taip pat mokosi tik nuotoliniu būdu. Nuotolinis mokymas buvo įvestas ir per pirmąjį karantiną pernai pavasarį.

Komentarai

  • Dvyliktokai jau nuo lapkričio mėn. Galvojat per nuotolinį bus geresni rezultatai

  • Man neramu, žiūrint kaip blaškosi ir stresuoja vaikas, negaudamas tiesioginės (kontaktinės)pagalbos iš mokytojų. 3 mėn. karantinas jaunam žmogui, tai jau nenormalu, nes toks ilgas laiko tarpas bukina žmogų, kuris kiekvieną dieną po 10 val žiūri į kompiurerį…ir jame jau nieko nebemato.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų