Atraskite elegancija ir paprastumu dvelkiantį Japandi stilių

Atraskite elegancija ir paprastumu dvelkiantį Japandi stilių

Nors japandi stiliaus tendencija pasaulyje prasidėjo 2017 metais, Lietuvoje braižas dar nėra toks populiarus. Japandi yra skandinaviško jaukumo ir japoniško minimalizmo junginys. Jis ypač populiarus tarp žmonių, kuriems atsibodo įprasti baltos ir juodos atspalvių deriniai. Tad kokiais bruožais pasižymi japandi stilistika?

Stiliaus akcentai

Japandi interjero stilius orientuotas į estetišką ir funkcionalų minimalizmą. Šiame dizaine dominuoja natūralios medžiagos ir elementai, prislopinta spalvų paletė, švarios linijos ir minimalus kiekis baldų. Priešingai nei taip pat gamtos įkvėptas bohemiškas stilius, japandi pasižymi meistriškumu – didelis dėmesys skiriamas detalėms, kokybei ir rankų darbo kūriniams. Natūralus apšvietimas bei žaluma yra neatsiejamos unikalaus braižo dedamosios.

Baldų savybės

Pagrindinės japandi interjero dizaino medžiagos bei pluoštai yra natūralūs. Kalbant apie pateikimą, šio stiliaus baldai yra minimalistinio dizaino, išraiškingų tekstūrų. Pavyzdžiui, svetainėje esantys staliukai yra žemi, neretai tiesiomis, lengvomis kojelėmis.

Kadangi šis stilius pabrėžia tvarumą, daugumoje baldų dominuoja metalas, natūrali mediena, rankų darbo keramika. Tiems, kurie nori įnešti daugiau egzotiškų detalių, rekomenduojama atkreipti dėmesį į gaminius iš cukranendrių, bambuko ir rotango (palmių). Tekstilės gaminiai dažniausiai būna iš ekologiško lino, medvilnės ir aksomo.

Dekoravimo ypatybės

Norint dekoruoti japandi stiliaus namus, rekomenduojama ieškoti kokybiškų, rankų darbo elementų. Dekoracijos gali būti pagamintos iš:

  • terakotos (natūralaus molio keramika);
  • stiklo;
  • betono;
  • medienos

Svarbu paminėti, jog dekoracijos čia – vientisos spalvos, subtilių raštų. Patariama vengti ryškių spalvų, nes puošybos detalės turi įsilieti ir papildyti visumą. Natūralūs augalai japandi interjerui suteikia gyvybės, todėl, norint efektyvaus dekoro elemento, verta investuoti į kambarines gėles.

Pirmenybę teikiate kokybei, minimalistinėms linijoms ir praktiškoms funkcijoms? Tuomet siūlome nuodugniau paanalizuoti japandi interjero stilistiką. Atsižvelgę į minėtąsias savybes, susikurkite namuose jaukią eleganciją.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų