Atostogos kaip kine

Atostogos kaip kine

Ar kada svajojote apie atostogas, kurios atrodytų tarsi iš kino filmo? Visame pasaulyje yra daugybė vietų, kurias aplankyti inspiruoja žinomos kino juostos ar populiariausi visų laikų televizijos serialai. Vienus tai paskatina ieškoti naujų potyrių, kitus – aplankyti konkrečias vietoves, matytas kino ekrane.

„Paplūdimys“ („The Beach“) – Tailandas

Prieš beveik 20 metų sukurtas filmas „Paplūdimys“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko žinomas, „Oskarą“ už vaidybą gavęs amerikiečių aktorius Leonardas Dikaprijus, Tailande įsikūrusias Pi Pi salas išgarsino visiems laikams.

Ši kino juosta geriausiai iliustruoja, kokią įtaką keliautojų pasirinkimams gali turėti filmai. Pasirodžius filmui „Paplūdimys“, Maya Bay paplūdimys, įsikūręs Phi Phi Lej saloje, taip išpopuliarėjo, kad jį kasdien aplankydavo iki 6 tūkst. turistų, keliaujančių iš netoliese esančių Pi Pi, Puketo ar Krabi salų.

Pi Pi salos yra laikomos vienomis gražiausių Pietryčių Azijoje, kur susilieja klasikiniai tropiniai paplūdimiai, įspūdingos uolienos ir ryškus turkio spalvos vanduo, pasižymintis spalvinga jūros gyvūnija.

Tačiau toks paplūdimio populiarumas atnešė ir žalos – dėl milžiniško turistų antplūdžio, kurio skaičius 2018 m. siekė net 2,5 mln., paplūdimį teko kuriam laikui uždaryti, kad būtų atgaivinta jo ekosistema.

„Sostų karai“ („Game of Thrones“ ) – Kroatija

Pasaulinio pripažinimo sulaukusio, fenomenalaus serialo „Sostų karai“ gerbėjai gali aplankyti daugybę skirtingų vietų, kuriose buvo filmuotos žinomiausios scenos, įskaitant Šiaurės Airiją, Islandiją, Kroatiją, Ispaniją, Maltą, Maroką ir kitas šalis.

Viduramžiška dvasia ypač pasižymi Kroatijoje esantis Dubrovniko miestas, kuriame buvo nufilmuota viena iš „Sostų karų“ Septynių karalysčių – Karaliaus uostas. Dėl to šiandien Dubrovnikas traukia ne tik tikrosios, bet ir alternatyviosios istorijos gerbėjus.

Unikali Dubrovniko architektūra ir kvapą gniaužiančios galingos, bokštais apstatytos neįveikiamos miesto sienos, smingančios į jūrą – unikalus reginys, traukantis turistus. Net pati miesto dvasia verčia jaustis kaip kine, todėl nenuostabu, kad populiarusis serialas įkvepia keliauti į užburiantį Dubrovniko miestą ir pamatyti jį gyvai.

„Haris Poteris“ („Harry Potter“) – Jungtinė Karalystė

Ar žinojote, jog Anglijos Hertfordšyro grafystėje, netoli Londono, įsikūręs kino studijos „Warner Bros“, kūrusios legendinę „Hario Poterio“ 8 dalių juostą, teminis parkas?

„Haris Poteris“ – britų rašytojos Dž. Rouling parašytų septynių fantastinių romanų serija, pagal kurią kino kompanija „Warner Bros“ yra išleidusi visų septynių knygų ekranizacijas (septintosios knygos ekranizacija yra dviejų dalių).

Sukurti filmai apie paauglį burtininką tapo visų laikų daugiausia uždirbusia filmų serija, o pagrindinius veikėjus įamžinę aktoriai Danielis Redklifas, Rupertas Grintas ir Ema Votson tapo žinomi visame pasaulyje.

Viena vietų, ypač traukiančių šios fantastinės istorijos mėgėjus, yra ją ekranizavusios kino studijos „Warner Bros“ turas. Norint patekti į „Hario Poterio“ parką, visai nereikia jokių burtažodžių. 14 000 kvadratinių metrų užimantys kino studijos paviljonai įsikūrę 30 km atstumu į Šiaurės Vakarus nuo Londono ir į juos pakliūti gali visi norintys lankytojai. Ekskursijos, kuri trunka apie 3 valandas, metu visi atvykusieji sužinos „Hario Poterio“ filmų kūrimo paslaptis, išvys filmavimo užkulisius bei savo akimis pamatys garsiuosius veikėjų kostiumus, Didžiąją salę, Dumbldoro kabinetą ir net Skersinį skersgatvį, nusėtą stebuklingų krautuvėlių. Vienas įspūdingiausių eksponatų – Hogvartso pilies modelis, sumažintas 24 kartus.

„Krikštatėvis“ („The Godfather“ ) – Sicilija

Daugeliui Sicilijos lankytojų ši vieta vis dar asocijuojasi su mafijos pasauliu. Išties taip yra ne veltui – didžioji dalis legendinio filmo „Krikštatėvis“ scenų iš tiesų buvo nufilmuotos Taorminoje ir aplink ją.

Nors dabar Sicilijoje ramiau nei bet kada anksčiau, daugelis turistų vis dar tikisi atvykę čia sužinoti daugiau apie mafijos gyvenimą ir pasivaikščioti rytine Sicilijos pakrante, kurioje gali atpažinti vaizdus iš garsiosios kino juostos.

Žinia, kad „Krikštatėvis“ buvo filmuotas Taorminoje, yra apskriejusi visą pasaulį, tačiau šis kraštas yra žinomas ir dėl nepaprasto pakrantės grožio bei kvapą gniaužiančių vaizdų.

Ant įspūdingo skardžio įsikūręs populiarus Taorminos kurortas žavi ir įdomia miesto architektūra – graikų, romėnų, arabų, normanų statiniais, jaukiais viešbutėliais, gausybe kavinukių. Tai tarsi Sicilijos langas į modernųjį pasaulį.

„Černobylis“ („Chernobyl“) – Ukraina

Šių metų sensacija tapęs HBO produkcijos serialas „Černobylis“, nors ir buvo filmuotas Lietuvoje, tačiau turistus labiau traukia ne į Vilniaus pakraštyje įsikūrusį Fabijoniškių mikrorajoną.

Kelionių organizatoriai oficialiai pasiūlė ypatingą galimybę – nuvykti ir savo akimis pamatyti didžiausios ir pragaištingiausios branduolinės jėgainės katastrofos vietą.

Kelionę į Černobylio zoną renkasi įvairaus amžiaus žmonės, tačiau jaunąją kartą labiausiai įkvepia matytas serialas ir noras pamatyti tai, apie ką pasakojo jų tėvai ir seneliai.

Išskirtinio turistų susidomėjimo sulaukia ne tik jau visame pasaulyje žinoma radiacijos paveikta Černobylio zona ir Pripetės miestas, bet ir DUGA radaras. Tolimojo veikimo užhorizontinis radaras katastrofos laikotarpiu buvo nuo visuomenės akylai saugomas objektas, skleidžiantis garsą, panašų į genio kalenimą, todėl tapo itin lankomu objektu.

Po 1986 m. įvykusios avarijos 30 km spinduliu nuo katastrofos vietos buvo evakuoti 150 tūkst. gyventojų, o po daugelio metų čia sugrįžo vos 400 žmonių. Apsilankyti ir pamatyti šią istorinę vietą galima nuo 2002 m., kai į Černobylio zoną buvo pradėta įleisti ir turistus.

„Valgyk, melskis, mylėk“ („Eat Pray Love“) – Balis

Jaudinančio Elizabetos Gilbert romano „Valgyk, melskis, mylėk“ ekranizacija, kurioje pagrindinį vaidmenį atliko žavioji Holivudo garbanė Džulija Roberts, tapo įkvėpimu tiems, kurie siekia atrasti vidinę ramybę. Italija, Indija ir Balis – trys kryptys, kurios po šio filmo buvo atskleistos, kaip vienos gražiausių ir kultūriškai turtingiausių lankytinų vietų.

Tačiau filmas bene didžiausią įtaką padarė Balio salai – savo bohemiška aura garsėjantis jos kultūros centras Ubudas įkvėpė rašytoją šiam romanui ir taip pavertė miestelį viena svarbiausių lankytinų vietų visame pasaulyje.

Ubudas neretai vadinamas kultūrinio turizmo vieta, kurioje galima pajusti pačią Balio kultūrą – ne tik aplankyti daugybę šventyklų, susipažinti su vietinių tradicijomis, bet ir pamatyti jų gyvenimą iš arti. Šis miestas yra vienas didžiausių traukos objektų pietinėje Balio dalyje, žavintis turistus ir įkvepiantis juos naujiems potyriams, kurių ypač tikisi žinomos kino juostos gerbėjai.

Parengta pagal tripandtravel.com

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų