G. Kartano nuotr.

Atostogautojams – akistata su ugnies stichija

Atostogautojams – akistata su ugnies stichija

Miškų gaisrais rekordinių karščių ir sausrų alinama Europa neapsiribojo – pirmadienio vakarą jie apgaubė lietuvių turistų itin pamėgtus Turkijos kurortus.

Visai netoli gaisro epicentro atsidūręs „Sekundės“ fotografas Gediminas Kartanas sako kasdien regintis, kaip karštligiškai su stichine nelaime kovoja turkų specialiosios tarnybos.

Didžiuliai miškų gaisrai įsiplieskė tarp Antalijos ir Kemero esančio Goynuko miestui priklausančioje teritorijoje.

Turkijos valdžia dėl atsargumo evakavo keliolika namų ir ligoninę netoli Viduržemio jūros kurorto Kemero, nes dėl stipraus vėjo bei stichinės sausros gaisras miškingoje vietovėje sparčiai išplito. Dėl apsinuodijimo dūmais keletas žmonių kreipėsi į medikus.

Šiuo metu liepsnoja bemaž 120 hektarų plotas. Kovai su įsišėlusia stichija pasitelkti lėktuvai, sraigtasparniai ir kita speciali gaisrų gesinimo įranga.

Liepsnos sparčiai išplito, ugniagesiams nepavyko pirmųjų židinių užgesinti iš oro, nes ugnies liežuviai pasirodė jau sutemus. O ir dabar patekti į jų siaubiamą teritoriją sunku, nes ši yra Nacionalinio parko ribose, kur nedaug tinkamų kelių.

Tačiau viską niokojančių gaisrų liudininku tapęs „Sekundės“ fotografas G. Kartanas teigia vietos tarnybas nepriekaištingai atlikus namų darbus – tokio masto gaisro gesinimo operacijos kolega sako dar neregėjęs.

Visą straipsnį skaitykite liepos 28 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų