Daugiau nei po 300 eurų už paros nakvynę kempinge Estijoje mokėjusi kompanija guodžiasi nepelnytai apkaltinta šeimininko.

Atostogas baigė tarptautiniu konfliktu

Atostogas baigė tarptautiniu konfliktu

Į vieną įspūdingiausių, meteorito suformuotą Estijos Hyjumos salą pailsėti nuvykę krekenaviškiai dar ilgai atmins šią kelionę.

Kempingo, kuriame šią vasarą apsistojo lietuviai, savininkas internete viešai apkaltino klientus nuniokojus lovą, išnešus kudašių apie tai nepranešus ir nesumokėjus už nuostolius. Tarptautinį ginčą turėtų tirti estų policija, tačiau asmens duomenų apsaugos įstatymas, pasak pareigūnų, galioja visoje Europoje.

Šiomis dienomis socialiniuose tinkluose bei įvairiose interneto svetainėse pasipylė krūva pranešimų apie Estijoje besilankiusius Panevėžio rajono gyventojus iš Krekenavos. Poilsio kempingą antroje pagal dydį estų saloje Hyjumoje turintis verslininkas Paapas Kolaras pasiskundė dėl klientų iš Lietuvos sulaužytos lovos.

„Sveiki iš Estijos. Turiu įspėti apie vieno verslininko elgesį prie Panevėžio. Galbūt tai praverstų ir vietiniams žinoti. Antanas Ramanauskas pastaruoju metu lankėsi mūsų unikaliame rojaus paplūdimyje Hyjumos saloje, Estijoje. Prieš išvykstant su šeima, kažkas iš jo grupės visiškai sugadino vieną lovą, todėl ji nebenaudojama. Deja, jie išėjo tyliai, net nepasakę apie tai ir dabar atsisako kompensuoti žalą. Esame gerbiama nuotykių turizmo įmonė, versle jau per 30 metų ir nieko panašaus anksčiau nėra buvę“, – apie savo bėdą internete lietuviškai bandė rašyti estas.

Skelbime autorius nepabijojo viešai paskelbti kliento jam patikėtus asmens duomenis. Užsienietis parašė ne tik Panevėžio rajono verslininko vardą bei pavardę, bet ir jo įmonės rekvizitus, adresą, telefono numerį.

Krekenaviškė tvirtina, jog sena lova įlūžo dėl ligotos moters svorio, nors kempingo savininkas nebuvo įspėjęs apie jokius svorio ribojimus.

Krekenaviškė tvirtina, jog sena lova įlūžo dėl ligotos moters svorio, nors kempingo savininkas nebuvo įspėjęs apie jokius svorio ribojimus.

Sulaužė netyčia

Hyjumos saloje viešėję krekenaviškiai tikino patys tapę nukentėjusiaisiais, o ne nusikaltėliais, kaip bandoma pateikti.

„Nebuvo ten joks rojaus kampelis – kiek gamta sukūrė, tiek ir to grožio. O kempingas – labai prastas: virtuvėje antisanitarinės sąlygos, tos pačios lovos 30 metų senumo. Vaikams gulint dviaukštėse lovose netgi nukrito jų medinės dalys ant galvų. Pagalvės apipelijusios“, – prisimena Edita Ramanauskienė.

Į kaimyninę šalį ji vyko dar su 11 kitų asmenų. Už nakvynę saloje, Paapo Kolaro valdose, kompanija, pasak E. Ramanauskienės, mokėjo daugiau nei 300 eurų už parą.

„Ta vieta tokių pinigų neverta, o ypač kai dar ir toks požiūris į klientus. Dabar visi taip bijo koronaviruso grėsmės, o ten nebuvo nei dezinfekcinio skysčio, nei kitų saugos priemonių“, – pasakoja E. Ramanauskienė.

O pats internetinis skandalas, anot jos, kilo dėl sergančio žmogaus. Su svečių būriu iš Lietuvos pakeliauti po Estiją vyko Editos giminaitė – neįgali, antsvorio turinti moteris.

„Naktį jai koją sutraukė mėšlungis. Giminaitė pašoko iš miego ir, matyt, tuo metu dėl svorio įlūžo lovos apačioje buvusios lentelės. Niekas nieko tą kartą nepastebėjo ir anksti ryte, savininkui dar miegant, mes paprasčiausiai jo nekėlę išvykome. Jei tokios problemos jam tokios baisios, verslininkas turėtų iš anksto įspėti klientus apie keliamus svorio reikalavimus“, – sako Edita.

Ji netiki, kad giminaitė lovą taip sulaužė, kaip ji atrodo kempingo šeimininko paviešintose nuotraukose.

Peržengė ribas

Estas keliautojų iš Lietuvos paprašė papildomai už paliktus nuostolius sumokėti 180 eurų. Tokie pinigai svečiams pasirodė per dideli už gyvenimo kempinge sąlygas ir senos lovos remontą.

Tačiau krekenaviškius dar labiau nustebino užsieniečio ataka viešojoje erdvėje.

„Dabar šmeižia mus, tyčiojasi įvairiuose portaluose, socialiniuose tinkluose. Labai daug keliaujame ir dar niekada neteko tokių dalykų patirti. Giminaitė jaudinasi dėl lovos, ji nusiteikusi sumokėti visus prašomus pinigus. Bet čia jau principo reikalas – taip, kaip daro šis verslininkas, elgtis negalima“, – įsitikinusi E. Ramanauskienė.

Visgi dėl pažeistos asmens duomenų apsaugos ji skųstis atsakingoms institucijoms neplanuoja. Sako nenorinti tam gaišti laiko.

Tačiau Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos specialistas Tadas Martinaitis paaiškino, kad visoje Europoje galioja draudimas viešinti svetimus asmens duomenis, adresą, dokumentus.

O patį įvykį dėl sulaužytos lovos, policijos atstovo teigimu, turėtų aiškintis vietos, kurioje padaryta žala, teisėsauga – Estijos pareigūnai.

 

Komentarai

  • Vai vai vai, nusimuilinot „nenorėję žadinti šeiminko“ poto matyt negirdėjot, kaip skambina, poto grįžot namolio ir supratot, kad kam ten išvis kažką daryt, dėl tokių pinigų greičiausiai nieks neieškos, žmogus pasitelkė viešumą, kas man rodos yra teisinga šioje situacijoje, galėsit skųstis, dėl asmens duomenų ir taipogi laukti estijos piliečio lietuvos teisme, tuo pačiu ir žalą galėsit atlygint 🙂

    • esssti gowno

      • Atsakyti
  • Visada padoru atlyginti žmogui už padarytą žalą…. Dabar jau ir sala negraži, ir sąlygos blogos….. Nėra ko piktintis – atlyginkite žalą, atsiprašykite šeimininko už pabėgimą ir … nedarykite gėdos kitiems tautiečiams, kurie planuoja ten nuvažiuoti. O gal jau „verslininkams“ tai per sunku???

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų