Istorinius įvykius menančiame skvere tradiciškai kasmet uždegamas atminimo laužas, prisimenami žuvusieji, dalijamasi savais prisiminimais, dainuojamos tąnakt skambėjusios dainos. P. Židonio nuotr.

Istorinėje vietoje – atminties laužas (foto galerija)

Istorinėje vietoje – atminties laužas (foto galerija)

Laisvės gynėjų diena Panevėžyje kasmet prisimenama ne vien tik tuos įvykius menančiame Sausio 13-osios skvere, kur beveik prieš tris dešimtmečius žmonės rinkosi saugoti telegrafo, bet ir kitais renginiais.

Pirmadienio rytą mokyklų, įmonių ir organizacijų, gyvenamųjų namų languose nušvito žvakučių liepsnos, simbolizuojančios atmintį, vienybę ir pergalę prieš sovietų agresorių. Valanda po vidurdienio Švč. Trejybės bažnyčioje laikytos šv. Mišios už Lietuvą, laisvę ir jos gynėjus. Kino centre „Garsas“ keletą valandų vykdyta neatlygintinos kraujo donorystės akcija „Mano kraujas už jų pralietą kraują“, surengtas koncertas, rodytas dokumentinis filmas apie sausio 13-osios įvykius Vilniuje.

Panevėžio kraštotyros muziejaus edukacinėje programoje prisiminti kruvinųjų sausio dienų įvykiai Panevėžyje ir Vilniuje, buvo galima apžiūrėti unikalias fotografijas, pasigaminti tautinės atributikos, atlikti įvairias užduotis.

1991 metų sausį panevėžiečiai buvo pakviesti budėti prie miestui svarbių objektų – spaustuvės, telegrafo, miesto Savivaldybės. Kad karinei technikai būtų sunkiau privažiuoti, betono blokais užgriozdinta Respublikos gatvė netoli centrinio pašto ir telegrafo.

Tiems įvykiams prisiminti pirmadienio vakarą iš kino centro „Garsas“ degančiais fakelais nešina eisena patraukė į Sausio 13-osios skverą. Istorinius įvykius menančiame skvere tradiciškai kasmet uždegamas atminimo laužas, prisimenami žuvusieji, dalijamasi savais prisiminimais, dainuojamos tąnakt skambėjusios dainos.

Nepaisant žvarboko vakaro oro, žmones šildė ne vien laužo ugnis, kareiviška košė bei arbata, bet ir bendravimas, prisiminimai apie tą naktį, kai beginkliai žmonės ėjo ginti tai, kas tautai brangiausia, – laisvės. Tų dienų prisiminimais patirtis perduota jaunimui.

Kasmet susirenka žmonės, kuriems ši diena svarbi. Sausio 13-osios skvere nuo pat ryto būriavosi žmonės, degė žvakutes. Jie liudijo, jog diena brangi, kad mes nepamiršime, kodėl esame laisvi“, – kalbėjo kino centro „Garsas“ direktorė Genė Pučinskienė.

Galerija

Komentarai

  • Alkoholikai ir besislapstantys nusikalteliai nesvente.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų