Atlikęs bausmę Ispanijoje panevėžietis vėl sės 11 metų už grotų Lietuvoje

Atlikęs bausmę Ispanijoje panevėžietis vėl sės 11 metų už grotų Lietuvoje

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį 42-ejų Panevėžio rajono gyventojui R. J., organiozavusiam didelio kiekio narkotinių medžiagų gabenimą iš užsienio į Lietuvą ir laikymą.

Šioje byloje dviem panevėžiečio bendrininkams – šiauliečiui J. K. ir joniškiečiui V. K. nuosprendis paskelbtas jau prieš porą metų. Tuo metu panevėžietis bausmę už nusikaltimą, susijusį taip pat su narkotinėmis medžiagomis, atlikinėjo Ispanijos Karalystėje. Pargabentas į Lietuvą R. J. vėl sėdo į teisiamųjų suolą.

Bylos duomenimis, 2015 metų lapkričio pabaigoje Panevėžio rajono gyventojas R. J. susitarė su šiauliečiu J. K., kad pastarasis vilkiku iš Ispanijos Karalystės į Vokietijos Federacinę Respubliką nugabens narkotines medžiagas – kanapes. Vykdydamas susitarimą J. K. tų pačių metų gruodžio pabaigoje Ispanijoje, nenustatytoje vietoje, susitiko su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu asmeniu, kuris į J. K. vairuojamą vilkiką pakrovė labai didelį kiekį narkotinės medžiagos. Netrukus J. K. vilkiku „Volvo FH“ šias narkotines medžiagas išgabeno į Vokietiją, ten dalį gabentų narkotikų iš minėto vilkiko iškrovė, o apie 4 kilogramus narkotikų liko tame pačiame vilkike. Po kurio laiko R. J. sužinojęs, kad šiaulietis. iš Vokietijos važiuoja į Lietuvą su vilkike likusiais 4 kilogramais kanapių, nurodė jam narkotikus parsivežti į Šiaulius ir laikyti juos savo namuose iki atskiro nurodymo. J. K. taip ir padarė. Praėjus nedaug laiko R. J. susitarė su joniškiečiu V. K, kad šis nuvyks į Šiaulius ir narkotikus paims iš J. K. namų.

2016 metų sausio 4 dieną apie 19 val. V. K., vykdydamas R. J. nurodymus, atvyko į Šiaulius ir iš J. K. namų paėmė krepšį su narkotikais. Po keliolikos minučių pareigūnų užkluptas V. K. mėgino atsikratyti sportinio krepšio su kanapėmis ir pasprukti, tačiau pabėgti jam nepavyko. R. J. savo kaltę neigė, teisme jis pareiškė net nežinojęs, kas tame sportiniame krepšyje yra. Tačiau teismas tokia kaltinamojo versija nepatikėjo ir konstatavo, jog nusikaltimas yra įrodytas ne tik liudytojų, kaltinamųjų parodymais, bet ir kita byloje esančia medžiaga, tarp kurios ir kriminalinės žvalgybos taikytomis priemonėmis gauti duomenys. Be to, J. K. ir V. K. anksčiau šioje byloje paskelbtas nuosprendis yra įsiteisėjęs. R. J. už padarytą nusikaltimą pripažintas kaltu ir jam skirta 11 metų laisvės atėmimo bausmė, kurią jis turės atlikti pataisos namuose. Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniams teismui.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų