Spėjama, kad Panevėžyje prie atliekų konteinerio maišą su vaško koriais galėjo išmesti pradedantysis bitininkas, nesusitvarkęs su šių metų medaus derliumi. I. Nagrockienės nuotr.

Atliekų konteineryje – maišas gyvų bičių

Atliekų konteineryje – maišas gyvų bičių

 

Netikėtas, dūzgiantis ir saldus radinys Panevėžyje, Beržų gatvėje. Buitinių atliekų konteineryje kažkas drastiškai bandė atsikratyti maišo su medaus pilnais vaško koriais ir krūva gyvų bičių.

Įtartinai zvimbiantį krovinį netoli namų pastebėjo Beržų gatvės gyventojai. Gyvybe alsuojantį maišą nuo šiukšlių krūvos patraukęs pensininkas Liudas praplėšė ir iš jo pasklido debesis bičių. Nutempti radinį toliau panevėžietis neišdrįso.

Plastikinis maišas su pavojingu turiniu taip prie konteinerio pragulėjo visą parą.

„Neįsivaizduoju, iš kur čia galėjo atsirasti toks maišas. Bitininkas savo bitėmis taip neatsikratytų. Gal koks vagis išplėšė avilį ir pabūgęs įgėlimų viską išmetė į miesto konteinerį?“ – svarstė Liudas, rodydamas maišą su dūzgiančiomis bitėmis.

Šios trečiadienio rytą nebuvo itin irzlios atsikrausčiusios į pačią Aukštaitijos sostinę. Tačiau šaligatviu vaikštantys praeiviai visgi vengė eiti pro tokias kaimynes.

„Įsivaikino“ savo ūkyje

Padėti Beržų gatvės gyventojams atskubėjo apie krovinį prie konteinerio iš „Sekundės“ korespondentų išgirdę Panevėžio bitininkų draugijos nariai. Nors spiečiams užklydus į miestą reikėtų kviesti ugniagesius gelbėtojus, be tikrų bičių žinovų tokie darbai niekada nevyksta.

Prie išmesto maišo su bitėmis iš Vaišvilčių II kaimo atvykęs draugijos narys Jonas Starkevičius susėmęs visą radinį išsivežė į savo ūkį. Prie konteinerio buvo stabtelėję ir patys bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ darbuotojai, bet jie tokių atliekų nerinko – tik pastūmėjo toliau nuo konteinerio.

„Prie konteinerio į maišą jos sulindo pavienės, čia neatskrido visas spiečius. Bites pritraukė medus, tad kai jos bus paleistos, jei ir neras savo namų, priglaus kiti aviliai. Rudeniop bičių šeimynos jau nebekariauja su svetimų avilių gyventojomis ir jas priglaudžia“, – aiškino Panevėžio bitininkų draugijos pirmininkas Alfonsas Rutkauskas.

Išpjaustė ir išmetė

Panevėžyje maišą su vaško koriais, A. Rutkausko nuomone, galėjo išmesti koks pradedantysis bitininkas, nesusitvarkęs su šių metų medaus derliumi. Koriai, anot jo, buvo be rėmų ir be vielų – vagys esą negaištų laiko tokiems dalykams išpjaustyti. Be to, retas ilgapirštis žinotų, kokia brangi ši įranga. Nepigūs, pasak A. Rutkausko, ir išmesti koriai. Juos išlydžius už vaško kilogramą galima gauti iki 9 eurų. Medaus kilogramo kaina siekia iki 6 eurų.

„Matyt, žmogus nebenorėjo terliotis ir visu tuo gėriu taip negražiai atsikratė. Jam net medaus nebereikėjo – pilni koriai varvėjo“, – stebėjosi pirmininkas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų