Atidarytos Šiaurinė ir J. Janonio gatvės

Atidarytos Šiaurinė ir J. Janonio gatvės

Šiandien Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas, AB „Panevėžio keliai“ valdybos pirmininkas Audrius Balčėtis, generalinis direktorius Virmantas Puidokas, AB „Panevėžio keliai“ Panevėžio filialo direktorius Arvydas Bazilius, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna atidarė Šiaurinę ir J. Janonio gatves.

„Sveikinu Panevėžio miestą baigus svarbų transporto infrastruktūros plėtros etapą. Žvelgiant valstybės mastu, itin džiugina užtikrintas patogus susisiekimas su Panevėžio laisvąja ekonomine zona. Tai atveria galimybę pritraukti daugiau investicijų, kurti naujas darbo vietas, skatinti šalies ekonomiką. Džiaugiuosi ir dėl Panevėžio gyventojų, kurie kasdien galės įvertinti modernizuotų gatvių privalumus, patogiau keliauti į darbą, jaukiau ir saugiau jaustis savo mieste“, – perduoda sveikinimą susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič.

„Šiandien Panevėžyje – neeilinis įvykis: miesto gyventojams atveriamos dvi gatvės. Įgyvendintas J. Janonio g. sujungimo su tarptautine magistrale „Via Baltica“ projektas itin svarbus ne tik Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusių įmonių ir būsimų investuotojų, bet ir kitų įmonių mieste veikiančių verslo sąlygų gerinimui – atsiranda galimybė transporto srautus nukreipti tiesiai į „Via Baltica“, mažinant eismo intensyvumą J. Janonio, Pramonės, Klaipėdos g. O Šiaurinės g. atidarymas nuo milžiniškų srautų išvaduos Smėlynės g., Rožyno mikrorajono gyventojams nebereiks leisti laiko spūstyse, norint patekti į vakarinę miesto dalį, sumažės miesto centro apkrovimas“, – sako meras Rytis Račkauskas.

Šiaurinės gatvės tiesimo darbai susideda iš kelių etapų. I-ojo etapo darbai prasidėjo praėjusiais metais. Buvo tvarkomi želdiniai, pakloti lietaus nuotekų tinklai, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, greičio mažinimo priemonės, apšvietimas. Nutiesta dviejų eismo juostų gatvė nuo Pramonės g. pabaigos iki Amerikos gatvės. Automobilių keliamą triukšmą ir vibraciją sumažins įrengta tylioji asfalto danga. Šiaurinėje gatvėje įrengtos autobusų stotelės.

Antruoju Šiaurinės gatvės rekonstrukcijos etapu bus įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, apšvietimas, nutiesta dviejų eismo juostų gatvė nuo Amerikos iki Smėlynės g. ir nuo Žibučių iki Smėlynės g. bus įrengtos akustinės, triukšmo lygį mažinančios garso sienelės.

Šiaurinės gatvės statybas planuojama baigti iki 2021 m., rangos darbai AB „Panevėžio keliai“ bus atlikti beveik už 4,5 mln. Eur.

Įgyvendinant J. Janonio g. sujungimo su tarptautine magistrale „Via Baltica“ projektą buvo išasfaltuota 740 m atkarpa, įrengta 4 eismo juostų gatvė su šaligatviu, lietaus nuotekų tinklais, apšvietimu. Darbus už beveik 1,4 mln. Eur atliko AB „Panevėžio keliai“.

Galerija

Komentarai

  • Sienelės nuo Žibučių g. iki Smėlynės g.? Tai nuo triukšmo saugos ne gyventojus, o parduodamas žoliapjoves???

  • Kaip Brežnevo laikais susirinko juostelės perkirpti. Be mitingų nebeišeina gyventi. Bet ir tvirti vyrai! Nei jiems kokia korona baugu, nei ką 🙂 Matomai ir Raseiniuose panašiai mitingavo.

  • Kada bus likusi Šiaurinės gatvės dalis nuo Smėlynės iki Senamiesčio gatvių ?

  • Protinga valdžia būtų sutvarkiusi Smėlynės gatvė į 3 juostų gatvę su šviesoforais. Iki 12 val. 2 juostos į centrą ir viena į Rožyną, po 12 dvi į Rožyną, viena į centrą. Bet tai padarytų tik protinga valdžia 🙂

  • Čia tai tikra Panevėžio valdžia, kaip bekaišiojo konservai į valdžios ratus pagalius, bet jie visvien dirba dėl žmonių, o ne dėl savo kišenės, kaip dirbo konservai.

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų